Korg Radias, Waldorf Blofeld czy Roland JP8000?

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Nivaya
Posty: 18
Rejestracja: czwartek 13 lis 2008, 00:00

Korg Radias, Waldorf Blofeld czy Roland JP8000?

Post autor: Nivaya » wtorek 02 mar 2010, 21:00

Witajcie,


dawno tu nie zaglądałem, bo i problemów nie było. Tym razem doskwiera mi niedobór wiedzy w temacie syntezatorów. Aktualnie posiadam VIrusa Ti 1, i jest mi z nim bardzo dobrze, jednak przypływ gotówki potrafi stworzyć nieraz nie lada problem. Zastanawiam się nad małym upgrade'm mojego domowego studia o jeden z powyższych synthów. Nie wiem do końca co wybrać by wzbogaciło mój soundset.


 


Wydaje mi się (nie wiem dlaczego) że większość z was napisze pewnie "bierz JP bo to full analog bo ci się ładnie skomponuje z virusem", no ok ale pytanie czy cokolwiek co mi doradzicie będzie użyteczne do dzisiejszych jak i przyszłych trendów w muzyce elektronicznej??


 


Dodam że mója branża to przedewszystkim trance'y i czasem elektro, czyli typowa EDM.


 


Pozdrawiam


Arek


 


 


PS> Myślałem jeszcze o Claviach: Modularze 1 Rack albo jakims Nord Ledzie 2, ale mówie mam dylemat.


 


 


PPS> A może nie kupować nic, i kupić cysterna piwa? :P


Awatar użytkownika
Kobe_Tai'73
Posty: 56
Rejestracja: niedziela 25 cze 2006, 00:00

Re: Korg Radias, Waldorf Blofeld czy Roland JP8000?

Post autor: Kobe_Tai'73 » środa 03 mar 2010, 09:27

 
Wydaje mi się (nie wiem dlaczego) że większość z was napisze pewnie "bierz JP bo to full analog bo ci się ładnie skomponuje z virusem"


Chyba nikt tak nie napisze bo to nie analog. Poszukaj trochę bo podobne tematy się tu nie raz przewijały.

Awatar użytkownika
psysutra
Posty: 596
Rejestracja: czwartek 01 sty 2009, 00:00

Re: Korg Radias, Waldorf Blofeld czy Roland JP8000?

Post autor: psysutra » środa 03 mar 2010, 12:08

Wydaje mi się, że JP8000 jest Ci ABSOLUTNIE nie potrzebny, bo Virus posiada też tryb podobny do Supersaw (HyperSaw, jak źle powiedziałem po nazwie to niech ktoś mnie poprawi).

Poszukaj czegoś z Quasimidi- Sirius byłby dobry, jednak ciężko jest go wyszarpać- mało kto się go pozbywa.
Stay Psychedelic People!

Awatar użytkownika
MadB
Posty: 39
Rejestracja: sobota 07 lis 2009, 00:00
Kontakt:

Re: Korg Radias, Waldorf Blofeld czy Roland JP8000?

Post autor: MadB » środa 03 mar 2010, 12:17

Nord Modular i Modular G2, i inne wersje, to system modularny, to co z niego wykręcisz jest ograniczone właściwie jedynie przez Twoją wyobraźnię. A czy pracujesz na wtyczkach vst? może czas zacząć, lub poszerzyć swoją kolekcję:)?

[b] Tutaj klikamy: [url]http://www.youtube.com/watch?v=r3NSBzoEXkY[/url] i muzyki słuchamy [/b]

Nivaya
Posty: 18
Rejestracja: czwartek 13 lis 2008, 00:00

Re: Korg Radias, Waldorf Blofeld czy Roland JP8000?

Post autor: Nivaya » czwartek 04 mar 2010, 00:56

...
Nord Modular i Modular G2, i inne wersje, to system modularny, to co z niego wykręcisz jest ograniczone właściwie jedynie przez Twoją wyobraźnię. A czy pracujesz na wtyczkach vst? może czas zacząć, lub poszerzyć swoją kolekcję:)?...
 


 


No modulara G2 to bym przyjął bez pytania tylko nie kosztuje on 2tys zł a conajmniej 4. Co do vst - oczywiście że używam, w końcu od czegoś trzeba było zacząć.


 


W końcu nie wiem co robić, kolega mi doradza definitywnie Blofelda, ja teraz zacząłem rozważać zakup iMaca, lub interfejsu audio pod FW, by móc działać na hackintoshu. Nic już nie wiem, zgłupiałem!!


 


Pozdrawiam


Arek 


Awatar użytkownika
MB
Posty: 3318
Rejestracja: wtorek 09 kwie 2002, 00:00

Re: Korg Radias, Waldorf Blofeld czy Roland JP8000?

Post autor: MB » czwartek 04 mar 2010, 09:47

Rozważ opcję z piwem, IMHO całkiem sensowna...

ODPOWIEDZ