Mam problem !!!

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
One_sign
Posty: 107
Rejestracja: środa 27 paź 2004, 00:00

Mam problem !!!

Post autor: One_sign » sobota 10 kwie 2010, 03:10

Witam, mam problem :


- Dwóch muzyków (muzyka elektroniczna)


- każdy ma swoją klawiaturę sterującą, każdy ma swojego racka z modułami pod MIDI (nie grają przez instrumenty virtualne tylko przez hardware pod MIDI)


- każdy ma przed sobą laptopa z programem sekwencyjnym (np. Cubase)


teraz problem :


Obaj chcą jednocześnie nagrywać na jednym programie czyli chcą aby program pracował w sieci i umożliwiał jednoczesną edycję z dwóch stanowisk czyli z dwóch klawiatur a zmiany musza pokazywać się na obu komputerach 


chcą mieć możliwość edycji symultanicznie


chcą mieć obaj dostęp do wszystkich instrumentów w obu swoich rackach przez MIDI


teraz pytanie :


jaki program sekwencyjny pracuje w sieci tak aby wyświetlał się na obu laptopach i umożliwiał jednoczesne nagrywanie oraz symultaniczną edycję ?


jak wszystko połączyć aby każdy z muzyków miał dostęp do tego programu oraz do hardwarowych instrumentów w obu ich rackach ?


jak umożliwić im wspólne nagrywanie i koncertowanie mając na uwadze, że każdy z osobna ma swoje stanowisko pracy jako kompletne (czyli klawiatura + moduły + laptop) ?


Pozdrawiam i oczekuję konkretnych odpowiedzi !!!


Awatar użytkownika
psysutra
Posty: 596
Rejestracja: czwartek 01 sty 2009, 00:00

Re: Mam problem !!!

Post autor: psysutra » sobota 10 kwie 2010, 03:41

Zasięgnij informacji nt VST System Link- działa pod Cubase wg EiS-owego FAQ dotyczącego owego systemu
Stay Psychedelic People!

Awatar użytkownika
psysutra
Posty: 596
Rejestracja: czwartek 01 sty 2009, 00:00

Re: Mam problem !!!

Post autor: psysutra » sobota 10 kwie 2010, 05:09

Uhhhhh ten brak edycji postów...

Wychodzę z założenia, iż m.in Kraftwerk korzysta z VST System Link.
Stay Psychedelic People!

Awatar użytkownika
dynamicznyPalec
Posty: 9
Rejestracja: piątek 02 kwie 2010, 00:00

Re: Mam problem !!!

Post autor: dynamicznyPalec » sobota 10 kwie 2010, 05:11

Podpinam się pod pytania autora :P


Redakcja
Posty: 1410
Rejestracja: środa 23 sty 2002, 00:00

Re: Mam problem !!!

Post autor: Redakcja » sobota 10 kwie 2010, 09:23

...jak umożliwić im wspólne nagrywanie i koncertowanie mając na uwadze, że każdy z osobna ma swoje stanowisko pracy jako kompletne (czyli klawiatura + moduły + laptop) ?...

A czemu np. nie jeden mocny laptop z dodatkowym monitorem, klawiaturą i myszą (USB) oraz interfejsem 4x MIDI IN/Out USB. Na takim zestawie można spokojnie pracować we dwóch specjalnie sobie nie przeszkadzając. Sprawdzone w praktyce
[addsig]
Wojciech Chabinka - sekretarz redakcji EiS

Awatar użytkownika
grembo
Posty: 2289
Rejestracja: czwartek 16 mar 2006, 00:00

Re: Mam problem !!!

Post autor: grembo » sobota 10 kwie 2010, 12:18

......jak umożliwić im wspólne nagrywanie i koncertowanie mając na uwadze, że każdy z osobna ma swoje stanowisko pracy jako kompletne (czyli klawiatura + moduły + laptop) ?...

A czemu np. nie jeden mocny laptop z dodatkowym monitorem, klawiaturą i myszą (USB) oraz interfejsem 4x MIDI IN/Out USB. Na takim zestawie można spokojnie pracować we dwóch specjalnie sobie nie przeszkadzając. Sprawdzone w praktyce ...

2 myszy na raz w jednym systemie?

musicproduction4all
Posty: 5
Rejestracja: czwartek 11 mar 2010, 00:00

Re: Mam problem !!!

Post autor: musicproduction4all » sobota 10 kwie 2010, 12:37

 


Można tak ale obydwie myszki sterują jednym kursorem więc jeśli panowie w jednym czasie chcą wykonać dwie różne operacje w sekwencerze no to troche to bedzie problematyczne..


ODPOWIEDZ