Mikrofon dla kamery

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
ktm
Posty: 242
Rejestracja: poniedziałek 30 kwie 2007, 00:00

Mikrofon dla kamery

Post autor: ktm » środa 06 paź 2010, 16:37

Witajcie, poszukuję rozwiązania które poprawi jakość dźwięku w wywiadach wideo. Do tej pory dźwięk był nagrywany z mikrofonu wbudowanego w kamerę SONY DCR VX 2100 E. Nie ma budżetu na realizatora więc w grę wchodzi shotgun przymocowany do kamery (myślałem o modelu Rode NTG-2) lub krawatowy - które zastosowanie się lepiej sprawdzi w niesprzyjających warunkach takich jak n.p. ulica. Może ktoś podpowie też czy jest możliwość rejestrowania dźwieku na inne źródło (cyfrowy rejestrator) - tylko co z synchronizacją?


Będę wdzięczny za odpowiedź


pozdrawiam


ktm


Awatar użytkownika
Tadeo
Posty: 1609
Rejestracja: piątek 31 sty 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Mikrofon dla kamery

Post autor: Tadeo » czwartek 07 paź 2010, 13:40

rode to bardzo dobry i uniwersalny mikrofon, dźwiek wbijaj do kamery, zaoszczedzisz czasu na montazu


Awatar użytkownika
ktm
Posty: 242
Rejestracja: poniedziałek 30 kwie 2007, 00:00

Re: Mikrofon dla kamery

Post autor: ktm » czwartek 07 paź 2010, 18:17

...
rode to bardzo dobry i uniwersalny mikrofon, dźwiek wbijaj do kamery, zaoszczedzisz czasu na montazu
...
 


jeszcze jedno pytanie, na tym teście do tego mikrofonu jest podłączony adapter Beachtek DXA-4. Czy jest on w moim przypadku niezbędny? W kamerze jest wejście 1/8" więc chyba będzie.


Awatar użytkownika
Tadeo
Posty: 1609
Rejestracja: piątek 31 sty 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Mikrofon dla kamery

Post autor: Tadeo » czwartek 07 paź 2010, 20:13

 


niezbedny to on nie jest, ma lepszej klasy przedwzmacniacze niz ten Twoj w kamerze 


Jedynie to musisz dopasowac odpowiedni kabel z wtykiem do kamery, nie wiem czy rode taki w standardzie daje


danas
Posty: 106
Rejestracja: piątek 02 lis 2007, 00:00

Re: Mikrofon dla kamery

Post autor: danas » piątek 08 paź 2010, 02:11

Ja tam polecam Beyerdynamic MCE 86 II, jest do tych zastosowan o polke wyzej niz Rode :)


Awatar użytkownika
rzarek
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 02 mar 2010, 00:00

Re: Mikrofon dla kamery

Post autor: rzarek » piątek 08 paź 2010, 11:00

To zagadnienie cieszy się dużym zainteresowaniem w kręgach ludzi, którzy filmują lustrzankami. Ze zrozumiałych względów przy takich produkcjach rzadko bywają zaangażowani dźwiękowcy, a autorzy tego typu filmów dążą do osiągania możliwie jak najbardziej profesjonalnego efektu, również pod względem audio. Można zajrzeć np. tu:  http://inspiredbylife.pl/2009/12/01/mikrofon-i-dzwiek-podczas-filmowania-lustrzankami/. Temat został omówiony również pod kątem synchronizacji.


Sam się tym nie zajmuję, ale googlowałem temat przy okazji zakupu Zooma H1. Może skądinąd to jest jakieś rozwiązanie, naturalnie po zaopatrzeniu się w jakieś "martwego kota". 


Awatar użytkownika
Tadeo
Posty: 1609
Rejestracja: piątek 31 sty 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Mikrofon dla kamery

Post autor: Tadeo » piątek 08 paź 2010, 14:19

...
Ja tam polecam Beyerdynamic MCE 86 II, jest do tych zastosowan o polke wyzej niz Rode :)
...
 


dlaczego od razu nie polecisz np sennheiser'a MKH 70 który jest nawet kilka półek wyżej?


danas
Posty: 106
Rejestracja: piątek 02 lis 2007, 00:00

Re: Mikrofon dla kamery

Post autor: danas » piątek 08 paź 2010, 17:34

...
...
Ja tam polecam Beyerdynamic MCE 86 II, jest do tych zastosowan o polke wyzej niz Rode :)
...
 

dlaczego od razu nie polecisz np sennheiser'a MKH 70 który jest nawet kilka półek wyżej?...
 


 


Polecam go w zwiazku z prywatna wiadomoscia wyslana do autora, nie wiem czy ja przeczytal. W kazdym razie za cene niewiele wieksza niz Rode'a mozna kupic uzywanego Beyerdynamica, ktory jest znacznie lepszy :) 


Awatar użytkownika
Tadeo
Posty: 1609
Rejestracja: piątek 31 sty 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Mikrofon dla kamery

Post autor: Tadeo » piątek 08 paź 2010, 17:45

gdybym chcial sprzedac to nie posuwalbym sie az do takich bzdur jak slowo znacznie


danas
Posty: 106
Rejestracja: piątek 02 lis 2007, 00:00

Re: Mikrofon dla kamery

Post autor: danas » piątek 08 paź 2010, 18:41

...
 gdybym chcial sprzedac to nie posuwalbym sie az do takich bzdur jak slowo znacznie
...
 


 


Pracowalem z jednym i z drugim nieraz i taka jest moja opinia. Polecam potestowac jeden obok drugiego, szczegolnie w trudnych warunkach. A co do sprzedarzy jednego z moich egzemplarzy to nie temat do tego, wiec skonczmy offtopic :)


ODPOWIEDZ