ZOOM r24

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
micho600
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 13 mar 2011, 00:00

ZOOM r24

Post autor: micho600 » sobota 21 maja 2011, 14:15

Mam pytanie czy ktoś z was używał rejestratora ZOOM r24 lub r16 ?
Czekam na wszelkie wasze opinie na jego temat.
trochę grywam na perkusji od niedawna interesuje sie wszystkim co związane z estradą i studiem :d

Awatar użytkownika
lakiernik
Posty: 399
Rejestracja: piątek 04 maja 2007, 00:00

Re: ZOOM r24

Post autor: lakiernik » poniedziałek 23 maja 2011, 10:50

Od kilku dni posiadam r16. Moje pierwsze wrażenia to szybkość i prostota obsługi, wielozadaniowość, dobra jakość nagrywanego materiału, bogactwo efektów. Polecam.


[addsig]
Only Hardware System: Elektrony: Machinedrum UW, Monomachine, Octatrack, AnalogFour, DSI Tempest, Korg MS-20 Mini,Yamaha Tenori-on, Waldorf Blofeld, E-mu MP-7, Korg ER-1, Eventide Space, Alesis Bitrman

Awatar użytkownika
micho600
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 13 mar 2011, 00:00

Re: ZOOM r24

Post autor: micho600 » poniedziałek 23 maja 2011, 17:27

...
Od kilku dni posiadam r16. Moje pierwsze wrażenia to szybkość i prostota obsługi, wielozadaniowość, dobra jakość nagrywanego materiału, bogactwo efektów. Polecam. ...
 


 


 


 


 


A r16 posiada Eqlizer


bo w sumie czym sie rozni r16 nie ma beat machine i czegos jeszcze

trochę grywam na perkusji od niedawna interesuje sie wszystkim co związane z estradą i studiem :d

Oda
Posty: 18
Rejestracja: sobota 17 wrz 2011, 00:00

Re: ZOOM r24

Post autor: Oda » piątek 07 paź 2011, 06:42

Też mam pytanie co do zooma: czy podłączony do kompa działa jednocześnie jako interfejs i kontroler midi? I czy w R16 (jeśli działa jako interfejs) w to wejście usb na pendrajwa albo do połączenia z drugim zoomem, można wpiąć klawiaturę sterującą?


elektroinspektor
Posty: 12
Rejestracja: niedziela 13 lis 2011, 00:00

Re: ZOOM r24

Post autor: elektroinspektor » niedziela 13 lis 2011, 14:00


A r16 posiada Eqlizer

bo w sumie czym sie rozni r16 nie ma beat machine i czegos jeszcze
...
 


napisałem o tym tu


http://www.eis.com.pl/virtual/modules.php?mop=modload&name=Forum&file=viewtopic&topic=28826&forum=10#241359


elektroinspektor
Posty: 12
Rejestracja: niedziela 13 lis 2011, 00:00

Re: ZOOM r24

Post autor: elektroinspektor » wtorek 15 lis 2011, 04:06

Co do mojej opini na temat r16


Pierwsze wrażenie przy wyjęciu z pudełka jest nieciekawe. Trzymasz w rękach coś co pod każdym względem (zwłaszcza wagi) kojaży się z tandetną zabawką made in china i zastanawiasz się czy to napewno jest sprzęt audio który będzie sercem twojego studia, czy może to jakiś żart, albo pomyłka...


Po podłączeniu jest już lepiej.


Wbudowane mikrofony dają radę (oczywiście oceniając je jako dodatkowe).


Jakość nagrania miło zaskakuje - zwłaszcza z wejścia Hi-Z.


Co do łatwości obsługi - podłączenie i nagranie kilku ścieżek na raz, dogranie kolejnych, dodanie efektów, metronomu, przemieszczanie ścieżek po kanałach (np track1 na track14), odpalenie stroika - spoko, nie trzeba otwierać instrukcji. Dopiero później może się przydać.


Szkoda tylko że instrukcja ogarnia tylko opis działania rejestratora i kończy się kiedy zaczyna się używanie zooma jako interfejsu i kontrolera.


Efekty i emulacje wzmacniaczy są fajne, ale większość to przestery gitarowe, jeśli nie gra się roka to z ponad 100 efektów zostaje pare sztuk mogących się do czegoś przydać. Troche kiepskie jest to że można je dawać tylko na wejście Hi-Z, na pozostałe kanały można dać tylko reverb i chorus który (nie wiem czemu) brzmi bardziej jak reverb niż jak chorus.


Stroik pokazuje tylko wyżej/niżej nie pokazuje jak bardzo, a na takim wyświetlaczu zmieściło by się przecież więcej niż tylko dwie strzałki.


Przerzucanie ścieżek do kompa jest szybkie i łatwe. Wszystkie nagrane łejwy znajdują się w folderze o nazwie danego projektu. Wystarczy przełożyć SD, albo podpiąć kabel usb, kopiuj, wpklej i jest.


Problem pojawił się gdy chciałem wrzucić swój plik jako podkład.


Wrzuciłem na SD loopa perkusji (około 2 sekund). Plik można było odsłuchać i wrzucić na kanał, ale nie dało się tego zapętlić. Zapętliłem to w DAWie do około 2 minut i już ten łejw nie działał na zoomie - był widoczny w systemie ale nic pozatym. Jeśli chodzi o parametry to różnił się od tego 2sekundowego tylko tym że był w stereo.



Co do loopowania w zoomie to niema takiego czegoś, choć sprzedawcy twierdzą że jest. Można zaznaczyć fragment (nie na jednej nagranej ścieżce, tylko na wszystkich naraz) który będzie powtarzany, ale nie będzie to pętla bo po  każdym odtworzeniu urządzenie na chwile stopuje.


Nie podłączałem jeszcze pojemnościówek, i nie używałem go jako interfejs i kontroler tak że na razie nic nie powiem w tym temacie.


Po za tym wszystko spoko. Mógł bym go polecić


piper1975
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek 09 kwie 2012, 00:00

Re: ZOOM r24

Post autor: piper1975 » poniedziałek 09 kwie 2012, 15:32

witam troche z innej beczki zepsul mi sie zoom r24  ,czy ktos  sie orietuje gdzie jest jakis serwis tych urzadzen?
Co do mojej opini na temat r16

Pierwsze wrażenie przy wyjęciu z pudełka jest nieciekawe. Trzymasz w rękach coś co pod każdym względem (zwłaszcza wagi) kojaży się z tandetną zabawką made in china i zastanawiasz się czy to napewno jest sprzęt audio który będzie sercem twojego studia, czy może to jakiś żart, albo pomyłka...

Po podłączeniu jest już lepiej.

Wbudowane mikrofony dają radę (oczywiście oceniając je jako dodatkowe).

Jakość nagrania miło zaskakuje - zwłaszcza z wejścia Hi-Z.


Co do łatwości obsługi - podłączenie i nagranie kilku ścieżek na raz, dogranie kolejnych, dodanie efektów, metronomu, przemieszczanie ścieżek po kanałach (np track1 na track14), odpalenie stroika - spoko, nie trzeba otwierać instrukcji. Dopiero później może się przydać.


Szkoda tylko że instrukcja ogarnia tylko opis działania rejestratora i kończy się kiedy zaczyna się używanie zooma jako interfejsu i kontrolera.

Efekty i emulacje wzmacniaczy są fajne, ale większość to przestery gitarowe, jeśli nie gra się roka to z ponad 100 efektów zostaje pare sztuk mogących się do czegoś przydać. Troche kiepskie jest to że można je dawać tylko na wejście Hi-Z, na pozostałe kanały można dać tylko reverb i chorus który (nie wiem czemu) brzmi bardziej jak reverb niż jak chorus.

Stroik pokazuje tylko wyżej/niżej nie pokazuje jak bardzo, a na takim wyświetlaczu zmieściło by się przecież więcej niż tylko dwie strzałki.


Przerzucanie ścieżek do kompa jest szybkie i łatwe. Wszystkie nagrane łejwy znajdują się w folderze o nazwie danego projektu. Wystarczy przełożyć SD, albo podpiąć kabel usb, kopiuj, wpklej i jest.


Problem pojawił się gdy chciałem wrzucić swój plik jako podkład.

Wrzuciłem na SD loopa perkusji (około 2 sekund). Plik można było odsłuchać i wrzucić na kanał, ale nie dało się tego zapętlić. Zapętliłem to w DAWie do około 2 minut i już ten łejw nie działał na zoomie - był widoczny w systemie ale nic pozatym. Jeśli chodzi o parametry to różnił się od tego 2sekundowego tylko tym że był w stereo.


Co do loopowania w zoomie to niema takiego czegoś, choć sprzedawcy twierdzą że jest. Można zaznaczyć fragment (nie na jednej nagranej ścieżce, tylko na wszystkich naraz) który będzie powtarzany, ale nie będzie to pętla bo po  każdym odtworzeniu urządzenie na chwile stopuje.

Nie podłączałem jeszcze pojemnościówek, i nie używałem go jako interfejs i kontroler tak że na razie nic nie powiem w tym temacie.

Po za tym wszystko spoko. Mógł bym go polecić...
 

muza muza muza

Awatar użytkownika
mytnik
Posty: 1308
Rejestracja: czwartek 20 maja 2004, 00:00

Re: ZOOM r24

Post autor: mytnik » wtorek 10 kwie 2012, 01:33

...
witam troche z innej beczki zepsul mi sie zoom r24  ,czy ktos  sie orietuje gdzie jest jakis serwis tych urzadzen?
...


Tyle lat juz tu siędzę i tak niewyraźnego pomysłu na odpowiedź jeszcze nie widziałem:)




Właściwie to odpisuje żeby poprawić czytelność, ale skoro juz wlazłem...


Co się zepsuło i dlaczego? Akurat szukam na przyszłość czegoś do nagrań perkusji i jestem  gotów szybko zrezygnować z najpierw upatrzonego alesisa multimix bo w zblizonej cenia, więc wychodzi na korzyść zooma

drummer

Awatar użytkownika
musiker
Posty: 2
Rejestracja: piątek 04 lis 2011, 00:00

Re: ZOOM r24

Post autor: musiker » wtorek 10 kwie 2012, 23:01


Efekty i emulacje wzmacniaczy są fajne, ale większość to przestery gitarowe, jeśli nie gra się roka to z ponad 100 efektów zostaje pare sztuk mogących się do czegoś przydać. Troche kiepskie jest to że można je dawać tylko na wejście Hi-Z, na pozostałe kanały można dać tylko reverb i chorus który (nie wiem czemu) brzmi bardziej jak reverb niż jak chorus.


te efekty dajesz na każdy trak, nie tylko Hi -Z spróbuj :) A chorus na gitarze brzmi całkiem fajnie , nie wiem czemu tak twierdzisz ?

Awatar użytkownika
mytnik
Posty: 1308
Rejestracja: czwartek 20 maja 2004, 00:00

Re: ZOOM r24

Post autor: mytnik » środa 11 kwie 2012, 10:53

Czy ja mogę korzystac z efektów, eq, procesorów dynamiki jeszcze przed nagraniem, tzn wykorzystać r16 jako mikser z działającymi faderami ?

drummer

ODPOWIEDZ