Triggerowana stopa

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
3h
Posty: 143
Rejestracja: środa 22 sty 2003, 00:00

Triggerowana stopa

Post autor: 3h » piątek 19 wrz 2003, 17:42

powiedzmy,że chciałbym nagrać triggerowaną stopę. nie wiem 'czym to się je'. interesuje mnie co będę potrzebował oprócz samego triggera?

jak go można podłączyć do karty?

nigdy się nad tym nie zastanawiałem a chciałbym wiedzieć.


Awatar użytkownika
Piechnik
Posty: 119
Rejestracja: czwartek 16 maja 2002, 00:00

Re: Triggerowana stopa

Post autor: Piechnik » piątek 19 wrz 2003, 18:08

...powiedzmy,że chciałbym nagrać triggerowaną stopę. nie wiem 'czym to się je'. interesuje mnie co będę potrzebował oprócz samego triggera?

jak go można podłączyć do karty?

nigdy się nad tym nie zastanawiałem a chciałbym wiedzieć.

...

**********************



jeżeli używasz sekwencera komputerowego audio to nagraj stopa normalnie a potem przepuść przez jakąś wtyczkę programową, która to zrobi np: Drumagog.



albo zamień sygnał audio na midi w Logic Audio i w dowolnym module perkusyjnym podstaw sobie stopę



to tak w skrócie

Awatar użytkownika
Piechnik
Posty: 119
Rejestracja: czwartek 16 maja 2002, 00:00

Re: Triggerowana stopa

Post autor: Piechnik » piątek 19 wrz 2003, 18:41

triggerem może być każdy mikrofon, nawet taki "nienajlepszy". liczy się impuls dostarczony do modułu brzmieniowego który wyzwoli próbkę ze stopą.

ważne żeby mikrofon stał maksymalnie blisko źródła dźwięku i zbierał jak najmniej przesłuchów.





oczywiście można nagrać bębny za pomocą ddruma ale nie wszystkich na to stać.

3h
Posty: 143
Rejestracja: środa 22 sty 2003, 00:00

Re: Triggerowana stopa

Post autor: 3h » piątek 19 wrz 2003, 18:59

tyle to ja wiem że wystarczy impuls, tylko jak on ma się dostać do kompa w przypadku gdy nie mam żadnego alesisa itp.?

Awatar użytkownika
Piechnik
Posty: 119
Rejestracja: czwartek 16 maja 2002, 00:00

Re: Triggerowana stopa

Post autor: Piechnik » sobota 20 wrz 2003, 00:06

?

normalnie przez wejście liniowe Twojej karty dźwiękowej nagrywasz sobie naturalną stopę a cała robote robią wtyczki



własnie opisany przeze mnie sposób pozwala na ominięcie alessisa i innych zewnetrznych modułów perkusyjnych

Awatar użytkownika
stevelukather
Posty: 732
Rejestracja: niedziela 31 mar 2002, 00:00

Re: Triggerowana stopa

Post autor: stevelukather » sobota 20 wrz 2003, 14:00

...?

normalnie przez wejście liniowe Twojej karty dźwiękowej nagrywasz sobie naturalną stopę a cała robote robią wtyczki

**********************

Wejsciem liniowym pod warunkiem,ze miedzy nim a mikrofonem znajdzie sie preamp mikrofonowy,bez ktorego ten zabieg sie nie uda!Pozdrawiam!SL

3h
Posty: 143
Rejestracja: środa 22 sty 2003, 00:00

Re: Triggerowana stopa

Post autor: 3h » poniedziałek 22 wrz 2003, 10:44

......?

normalnie przez wejście liniowe Twojej karty dźwiękowej nagrywasz sobie naturalną stopę a cała robote robią wtyczki

**********************

Wejsciem liniowym pod warunkiem,ze miedzy nim a mikrofonem znajdzie sie preamp mikrofonowy,bez ktorego ten zabieg sie nie uda!Pozdrawiam!SL...

**********************

Chłopaki, źle się wyraziłem, chodzi mi o to jak bezpośrednio ten impuls ma być zapisany jako midi, bez pluginów. Czy to jest możliwe bez żadnego modułu?

Awatar użytkownika
Piechnik
Posty: 119
Rejestracja: czwartek 16 maja 2002, 00:00

Re: Triggerowana stopa

Post autor: Piechnik » poniedziałek 22 wrz 2003, 16:20

Chłopaki, źle się wyraziłem, chodzi mi o to jak bezpośrednio ten impuls ma być zapisany jako midi, bez pluginów. Czy to jest możliwe bez żadnego modułu?...

**********************



myśle że nie da rady

trzeba by kupić najtańszego alessisa i nim zamieniać sygnał

Awatar użytkownika
yaniki
Posty: 488
Rejestracja: niedziela 03 sie 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Triggerowana stopa

Post autor: yaniki » poniedziałek 22 wrz 2003, 19:18

...Chłopaki, źle się wyraziłem, chodzi mi o to jak bezpośrednio ten impuls ma być zapisany jako midi, bez pluginów. Czy to jest możliwe bez żadnego modułu?...

**********************



myśle że nie da rady

trzeba by kupić najtańszego alessisa i nim zamieniać sygnał...

**********************



Jest to możliwe i to bez żadnego dodatkowego sprzętu (pomijając mikrofon i ewentualnie preamp). Nagrane lub przyjmowane "na żywo" poprzez któreś z wejść karty dźwiękowej uderzenia stopy (czy jakikolwiek inny podobny dźwięk) można zamienić na komunikat midi odpowiednimi wtyczkami, lub specjalizowanymi programami do obróbki mediów (pure-data, max msp, csound, itp.). Podobno odpowiednią funkcję ma też standardowo "na pokładzie" Logic (nie jestem pewien, nie jestem użytkownikiem tego programu).



Przypominam sobie, że na jednym z ostatnich dysków EiS było zamieszczone demo wtyczki vst działającej jako pitch tracker - można użyć tej lub podobnej wtyczki. Jeśli coś potrafi pracować jako pitch tracker, to jako prosty retrigger tym bardziej.

ODPOWIEDZ