Co kieruje wami gdy kupujecie oryginalny soft?

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
Łukasz1985
Posty: 767
Rejestracja: poniedziałek 24 sty 2005, 00:00

Co kieruje wami gdy kupujecie oryginalny soft?

Post autor: Łukasz1985 » czwartek 16 cze 2011, 13:52

Witam. Chciałem sie co kieruje wami jak kupujecie legalny soft, chodzi mi glownie o to jesli dany soft jest dostepny w necie. Mam nadzieje ze watek sie rozwinie:)


[addsig]
Cubase Pro 8 - Windows 7 Home Premium (64bit)

Awatar użytkownika
AkselPL
Posty: 1147
Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 00:00

Re: Co kieruje wami gdy kupujecie oryginalny soft?

Post autor: AkselPL » czwartek 16 cze 2011, 14:28

...
Witam. Chciałem sie co kieruje wami jak kupujecie legalny soft, chodzi mi glownie o to jesli dany soft jest dostepny w necie. Mam nadzieje ze watek sie rozwinie:) ...
 


Ja kupiłem FL Studio oryginalny z tego względu że po prostu traktuje muzykę poważnie. To jedyny soft bo instrumenty mam sprzętowe.


[addsig]
Korg M3-73, Korg Radias-R, Korg EXB-Radias, Korg Electribe MX-1, Korg Kaoss Pad 3, Kawaii KC-10, Waldorf Blofeld KB, Ibanez GiO, Fender Mustang III, Behringer XD80USB, Fostex PM1MKII, Behringer K10s, Creative ZXR, E-mu Midi, Reloop RHP-20, FL Studio

Awatar użytkownika
Robix
Posty: 634
Rejestracja: środa 14 sty 2009, 00:00

Re: Co kieruje wami gdy kupujecie oryginalny soft?

Post autor: Robix » czwartek 16 cze 2011, 14:40

...
Witam. Chciałem sie co kieruje wami jak kupujecie legalny soft, chodzi mi glownie o to jesli dany soft jest dostepny w necie. Mam nadzieje ze watek sie rozwinie:) ...
 


Nie rozumiem po co takie pytanie. Jeśli jest produkt i chcę go mieć, to rzeczą normalną jest, że go kupuję. Tak samo jak zabawki dla dzieci, narzędzia, czy ciuchy, itp.

Początkujący muzyk.

Awatar użytkownika
JoachimK
Posty: 3148
Rejestracja: środa 12 paź 2005, 00:00
Kontakt:

Re: Co kieruje wami gdy kupujecie oryginalny soft?

Post autor: JoachimK » czwartek 16 cze 2011, 14:47

Też nie zrozumiałem pytania. Jeśli coś potrzebuję, to rozważam zakup. Na pewno nie robie zakupu na podstawie nazwy na zasadzie "kupię wtyczkę do UAD z zestawem SSL4k, bo posiadanie czegoś jak SSL uczyni moje miksy lepsze. Ale jeśli już znam tego prawdziwego SSL i - co ważne - korzystam z niego, a wg mnie w wersji wtyczkowej jest on podobny do oryginału, wtedy mogę założyć, że jest argument za zakupem. Inaczej nie ma sensu.
Nie odpowiadam na porady via prywatny mail. Od tego jest to forum!

Awatar użytkownika
Kubańczyk
Posty: 342
Rejestracja: piątek 08 cze 2007, 00:00

Re: Co kieruje wami gdy kupujecie oryginalny soft?

Post autor: Kubańczyk » czwartek 16 cze 2011, 14:54

Myślę, że temat zniknie, ale póki co odpowiem, bo piraciłem przez lata.


Przestałem bo raz że chciałem mieć spokój sumienia, dwa chciałem wesprzeć twórców (normalnie zapłacić za ich pracę, ale i dać im zarobić by mogli rozwijać nadal oprogramowanie), trzy nadmiar wszystkiego nie pozwalał skupić mi sie na muzyce - teraz ograniczenia finansowe tworzą naturalną selekcję tego co mam w kompie. Jak mnie coś skusiło i nie dawało spokoju, że "muszę to mieć" to po prostu kupowałem, ale po kilku wpadkach obecnie dłużej się zastanawiam PRZED zakupem.


Taki przykład : po co mi 10 średnich pogłosów, wystarczy jeden taki, a jak uzbieram to kupię sobie drugi już z najwyższej półki. Oba poznam na wylot.


Poza tym nie wszystko jest dobrze scrackowane więc to jest dodatkowa szansa na problemy.

Lubię: klawisze, samplery, realizację, programowanie, DIY. Muzyka dub i okolice.

Awatar użytkownika
Łukasz1985
Posty: 767
Rejestracja: poniedziałek 24 sty 2005, 00:00

Re: Co kieruje wami gdy kupujecie oryginalny soft?

Post autor: Łukasz1985 » czwartek 16 cze 2011, 15:00

...Też nie zrozumiałem pytania. Jeśli coś potrzebuję, to rozważam zakup. Na pewno nie robie zakupu na podstawie nazwy na zasadzie "kupię wtyczkę do UAD z zestawem SSL4k, bo posiadanie czegoś jak SSL uczyni moje miksy lepsze. Ale jeśli już znam tego prawdziwego SSL i - co ważne - korzystam z niego, a wg mnie w wersji wtyczkowej jest on podobny do oryginału, wtedy mogę założyć, że jest argument za zakupem. Inaczej nie ma sensu.... 


W pytaniu dokladnie chodzi o to dlaczego kupujesz legalny soft jesli jest on dostepny w sieci.

Cubase Pro 8 - Windows 7 Home Premium (64bit)

Awatar użytkownika
Tadeo
Posty: 1609
Rejestracja: piątek 31 sty 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Co kieruje wami gdy kupujecie oryginalny soft?

Post autor: Tadeo » czwartek 16 cze 2011, 15:09



W pytaniu dokladnie chodzi o to dlaczego kupujesz legalny soft jesli jest on dostepny w sieci.
...
 


moze dlatego ze inaczej bede... zlodziejem? o to chodzi? :)


Awatar użytkownika
Łukasz1985
Posty: 767
Rejestracja: poniedziałek 24 sty 2005, 00:00

Re: Co kieruje wami gdy kupujecie oryginalny soft?

Post autor: Łukasz1985 » czwartek 16 cze 2011, 15:17

...


W pytaniu dokladnie chodzi o to dlaczego kupujesz legalny soft jesli jest on dostepny w sieci.
...
 

moze dlatego ze inaczej bede... zlodziejem? o to chodzi? :)
...
 


Jesli o mnie chodzi to mam wszystko oryginalne lacznie z windowsem, chcialem poprostu poznac opinie ludzi:) Bo w moim srodowisku znam mnustwo osob ktore korzystaja tylko i wylacznie z piratow, ja jestem jedynym wyjatkiem, dlatego chcialem poznac wasza opinie:)

Cubase Pro 8 - Windows 7 Home Premium (64bit)

Awatar użytkownika
Soundscape
Posty: 2054
Rejestracja: czwartek 15 mar 2007, 00:00
Kontakt:

Re: Co kieruje wami gdy kupujecie oryginalny soft?

Post autor: Soundscape » czwartek 16 cze 2011, 15:20

Jesli o mnie chodzi to mam wszystko oryginalne lacznie z windowsem, chcialem poprostu poznac opinie ludzi:) Bo w moim srodowisku znam mnustwo osob ktore korzystaja tylko i wylacznie z piratow, ja jestem jedynym wyjatkiem, dlatego chcialem poznac wasza opinie:)
...
 


*******************************


Ja tam też lubię mieć oryginalny soft. Te wszystkie kolorowe pudełeczka na półce... Cool


Awatar użytkownika
Kubańczyk
Posty: 342
Rejestracja: piątek 08 cze 2007, 00:00

Re: Co kieruje wami gdy kupujecie oryginalny soft?

Post autor: Kubańczyk » czwartek 16 cze 2011, 15:30

Ja tam też lubię mieć oryginalny soft. Te wszystkie kolorowe pudełeczka na półce... Cool
...
 


A ja wolę wersje Download, przy 6 osobach na 50 m2 pudełka już nie cieszą Undecided

Lubię: klawisze, samplery, realizację, programowanie, DIY. Muzyka dub i okolice.

Zablokowany