AKG 240 Studio

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
dust
Posty: 190
Rejestracja: środa 09 kwie 2003, 00:00

Re: AKG 240 Studio

Post autor: dust » środa 01 paź 2003, 09:04

......i to ze maja tak wysoka Gore ""39 khz ...... "" wcale nie jest zaleta w pracy w studio ...... człowiek i tak tego nie słyszy , jesli zapewne wiecie słyszymy tylko od 20 Hz do 20 Khz ,. wiec jesli słuchawki przenosza wiecej gory oznacza to ze obraz jest jasniejszy niz w rzeczywistosci ..... UPs, Skucha na całego ....... ...

**********************

słyszymy tylko od 20 Hz do 20 Khz >>>>> to chyba lekka przesada - średnio słyszymy do 16, 17 kHz. ...

**********************

Fizyczna budowa ucha ludzkiego nie pozwala uslyszec wiekszego zakresu czestotliwosci niz od 20Hz- max 22kHz. Niestety chyba zadko zdazaja sie ludzie, ktorzy potrafia uslyszec ten caly zakres. Z wiekiem nasz sluch ulega pogorszeniu i nie mozemy temu zapobiedz. Moze nieraz warto udac sie do protetyka sluchu na badanie (powinno byc darmowe), co bysmy mieli pelniejszy obraz tego co slyszymy.

Awatar użytkownika
MB
Posty: 3318
Rejestracja: wtorek 09 kwie 2002, 00:00

Re: AKG 240 Studio

Post autor: MB » środa 01 paź 2003, 10:26

Nie zapominajmy, że człowiek odbiera dźwięki nie tylko uchem. Najniższe i najwyższe częstotliwości "słyszymy" całym układem kostnym, oczywiście daleko temu do "normalnego" słyszenia, ale obecność tych częstotliwości jest wyraźnie odczuwalna. A to dodatkowy argument w dyskusji o niedoskonałościach odsłuchu słuchawkowego, który nie jest w stanie reprodukować istotnych składników dźwięku.

Awatar użytkownika
belcanto
Posty: 150
Rejestracja: piątek 05 wrz 2003, 00:00

Re: AKG 240 Studio

Post autor: belcanto » środa 01 paź 2003, 10:59

Słuchawki nigdy nie zastąpią głośnika mogą być pomocne przy kontrolowaniu, korygowaniu błędów...Kupowanie tak drogich słuchawek nie ma sensu.

...każdy poszukuje słuchawek o potężnych parametrach do czego ma się to wam przydać do masteringu? ale jaśli ktoś ma tyle kasy...Nie lepiej zainwestować w dobre monitory aktywne...

Awatar użytkownika
belcanto
Posty: 150
Rejestracja: piątek 05 wrz 2003, 00:00

Re: AKG 240 Studio

Post autor: belcanto » środa 01 paź 2003, 11:55

"...- A dlaczego Babciu masz takie duże uszy? - spytał Czerwony Kapturek.

- Żeby Cię lepiej słyszeć Kochana Wnusiu - odparł Wilk..."



Ucho zewnętrzne to małżowina uszna i przewód słuchowy kończący się błoną bębenkową, która oddziela ucho zewnętrzne od ucha środkowego.

Ucho środkowe - podobnie jak ucho wewnętrzne - znajduje się wewnątrz kości skroniowej czaszki. Ucho środkowe jest to system jam powietrznych i składa się na nie: jama bębenkowa z trzema kosteczkami słuchowymi, jama sutkowa z komórkami powietrznymi wyrostka sutkowego i trąbka słuchowa. Kosteczki słuchowe (młoteczek, kowadełko i strzemiączko) działają na zasadzie dźwigni w przenoszeniu dźwięku ze środowiska gazowego (w uchu zewnętrznym i środkowym) do przestrzeni płynowych ucha wewnętrznego. Dwa mięśnie wewnątrzuszne (napinacz błony bębenkowej i mięsień strzemiączkowy) zapewniają prawidłową ruchomość tej konstrukcji i spełniają funkcję akomodacyjną w przenoszeniu dźwięku. Trąbka słuchowa łącząca jamę bębenkową z gardłem wyrównuje ciśnienie w tejże jamie bębenkowej.

Awatar użytkownika
Hofander
Posty: 285
Rejestracja: środa 01 paź 2003, 00:00

Re: AKG 240 Studio

Post autor: Hofander » środa 01 paź 2003, 12:46

K240 to słuchawki do pracy w studiu nagrań i tam sprawdzają się rewelacyjnie: mają liniową charakterystykę, nie męczą uszu i są bardzo wiarygodne. Natomiast nie nadają się do "zwykłego" słuchania muzyki, do tego są modele typu K401 czy K501. Podłączyłem kiedyś w domu kolumny Yamaha NS10M do słuchania muzy i odłączyłem po 1 dniu - nie dało się tego słuchać! Ale w studiu nie wyobrażam sobie bez nich pracy, i tak jest z AKG K240. Mam kilka par różnych słuchawek i AKG i Sennheiser i Beyerdynamic, każde mają swoje wady i zalety, więc ważne, żeby wiedzieć do czego się ich używa, no i że nie ma "słuchawek uniwersalnych".



Pozdrawiam


dust
Posty: 190
Rejestracja: środa 09 kwie 2003, 00:00

Re: AKG 240 Studio

Post autor: dust » czwartek 02 paź 2003, 10:07

Wiadomo, ze sluchawki nigdy nie zastapia monitorow, ale mam pytanie poniewaz tez zamierzam sobie jak najszybciej kupic sluchawki wlasnie o takim przeznaczeniu(niestety nie stac mnie narazie na monitory).Otoz wiele naczytalem sie w sieci ze AKG K141 czy K240 to juz kultowe dzielo i polecane przez wielu uzytkownikow.Niestety ceny tech sluchawek zaczynaja sie od 500 zl. Interesowalem sie tez o wiele nizszym modelm K44 i K55(cena 130/165 PLN) ale niestety znalazlem malo opini na ten temat chciaz wszystkie byly pozytywne. Nikt nie napisal w jakimkolwiek stopniu moga sie nadawac do monitoringu. Poniewaz roznica cenowa jest znaczaca chcialbym zasiegnac sie waszej opini (a niestety nie ma narazie wiecej jak 200 max 300 zl).

Awatar użytkownika
MB
Posty: 3318
Rejestracja: wtorek 09 kwie 2002, 00:00

Re: AKG 240 Studio

Post autor: MB » czwartek 02 paź 2003, 23:48

Mam kilka sztuk K55. Niestety to nie ta sama liga. Znacznie ograniczona prezentacja detali (prawdopodobnie szczegóły giną w zniekształceniach nieliniowych), wybulony górny bas.

dust
Posty: 190
Rejestracja: środa 09 kwie 2003, 00:00

Re: AKG 240 Studio

Post autor: dust » piątek 03 paź 2003, 07:51

Wlasnie bylem w sklepie i sluchalem K44 i K55 i rzeczywiscie 55-tki mialy zbyt duzo dolow ale 44 graly juz bardziej sucho i nie podbarwialy nizszych czestotliwosci.

Awatar użytkownika
Robix
Posty: 634
Rejestracja: środa 14 sty 2009, 00:00

Re: AKG 240 Studio

Post autor: Robix » sobota 11 cze 2011, 15:31

Witam,


Mam takie pytanie odnośnie słuchawek. Wiele się dowiedziałem z tego wątku, ale nadal nie wiem, które słuchawki można zaliczyć do tych dla realizatorów, a dla np. melomanów. To znaczy nie wiem jakie modele z obecnie oferowanych w sklepach nadają się jako dopełnienie do Aeonów?


Drugie pytanie jest takie, czy warto inwestować w słuchawki powyżej 1000 zł? Czy różnica w przekazywaniu prawidłowego brzmienia jest odczuwalna? Dodam, że ostatnio przeczytałem test Ultrasone 900, który był bardzo pozytywny dla tych słuchawek, biorąc pod uwagę Bayerdynamic i AKG. Czy te słuchawki są lepsze np. od AKG K271 studio MKII?


Pozdrawiam,


Robert

Początkujący muzyk.

ODPOWIEDZ