Jaki komputer !?

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
emer
Posty: 13
Rejestracja: środa 03 kwie 2002, 00:00

Jaki komputer !?

Post autor: emer » wtorek 23 wrz 2003, 12:57

CZy ktoś z was pracuje na Cubasie VST 24 pod PIV / W98?

Jak to chodzi? Mam zamiar właśnie kupić taki sprzęt i nie wiem czy VST pójdzie pod tym procesorem bez zawieszania.

Awatar użytkownika
Helmer
Posty: 296
Rejestracja: poniedziałek 26 sie 2002, 00:00

Re: Jaki komputer !?

Post autor: Helmer » wtorek 23 wrz 2003, 13:01

...CZy ktoś z was pracuje na Cubasie VST 24 pod PIV / W98?

Jak to chodzi? Mam zamiar właśnie kupić taki sprzęt i nie wiem czy VST pójdzie pod tym procesorem bez zawieszania. ...

**********************



Myslisz o wersji 3.7, tak? Powinna "dac rade"

Pomysl o upgrade do Cubase SX!



Jaka karte planujesz kupic? (to wazne do Twojego pytania tyczacego sie zawieszania komputera).

Awatar użytkownika
belcanto
Posty: 150
Rejestracja: piątek 05 wrz 2003, 00:00

Re: Jaki komputer !?

Post autor: belcanto » wtorek 23 wrz 2003, 14:39

...CZy ktoś z was pracuje na Cubasie VST 24 pod PIV / W98?

Jak to chodzi? Mam zamiar właśnie kupić taki sprzęt i nie wiem czy VST pójdzie pod tym procesorem bez zawieszania. ...

**********************

---------------------------------------><---------------------------------------

Pentium IV to kapitalne rozwiązanie tylko musisz pamiętać o dobraniu odpowiedniej płyty głównej z odpowiednim chipsetem (to jest bardzo ważne) jeśli pragniesz aby wszytko zadziałało jak należy...

Awatar użytkownika
minimalmusic
Posty: 270
Rejestracja: wtorek 06 maja 2003, 00:00

Re: Jaki komputer !?

Post autor: minimalmusic » wtorek 23 wrz 2003, 20:21

hmm, sporo wczesniej przeczytalem tutaj na forum o komputerach -> plytach glownych -> i chipsetach.. wszyscy zgodnie uwazaja, ze komp do zastosowan muzycznych nie ma szans powodzenia z chipsetem VIA ..

jeszcze 2 lata temu bezapelacyjnie bym sie z tym zgodzil_

jednak - posiadam komputer PIV / 2,6 GB / 1 GB DDRAM 400 MHz / HD 180 GB ATA 133 7200 / audio - GINA 24 / plus obsluga kilku urzadzen zewnetrznych, muzycznych__ aha , zapomnialem dodac, ze plyta glowna jest na chipsecie VIA .. zlozylem ten komputer troche ponad pol roku temu, od tego czasu (jak od ponad 7 lat) korzystam z najrozniejszych mniej lub bardziej zaawansowanych programow muzycznych .. i [B]nic[B/] <- oczywiscie w pozytywnym sensie ,.. dziala wszystko, ba ! jeszcze nigdy nie bylo ze sprzetem [B]zadnych[B/] problemow , a o czyms takim jak [B]zawieszanie[B/] moj komputer nawet nie slyszal.. dodam, ze pracuje pod Windowsem XP (tak tak, legalnym) ..



moze czas przerwac ten zly nawyk powtarzania opinii o 'złych' chipsetach.. moze chipsety VIA wreszcie zaczely dzialac ?

a moze trafilem na jedyny dzialajacy egzemplarz ? :P

Awatar użytkownika
minimalmusic
Posty: 270
Rejestracja: wtorek 06 maja 2003, 00:00

Re: Jaki komputer !?

Post autor: minimalmusic » wtorek 23 wrz 2003, 20:24

no tak,.. dawno nie uzywalem [ B ] [ / B ] :)

Awatar użytkownika
Sroka
Posty: 652
Rejestracja: piątek 05 wrz 2003, 00:00

Re: Jaki komputer !?

Post autor: Sroka » wtorek 23 wrz 2003, 21:55

Hej jak P4 to nie windows 98 taki system to kaszana



Robiąc konfiguracije na nowym Hardware trzeba też pomysleć o software windows Xp bardzo polecany przestawić co nieco aby system dziąłał stabilnie



I komputer gotowy do pracy napewno cie nie zawiedzie.





Pozdrawiam





Sroka
Nie jestem muzykiem, ale jestem na forum, bo lubię zadawać pytania!!!

Awatar użytkownika
emer
Posty: 13
Rejestracja: środa 03 kwie 2002, 00:00

Re: Jaki komputer !?

Post autor: emer » środa 01 paź 2003, 18:34

......CZy ktoś z was pracuje na Cubasie VST 24 pod PIV / W98?

Jak to chodzi? Mam zamiar właśnie kupić taki sprzęt i nie wiem czy VST pójdzie pod tym procesorem bez zawieszania. ...

**********************

---------------------------------------><---------------------------------------

Pentium IV to kapitalne rozwiązanie tylko musisz pamiętać o dobraniu odpowiedniej płyty głównej z odpowiednim chipsetem (to jest bardzo ważne) jeśli pragniesz aby wszytko zadziałało jak należy......

**********************

CZeść dzieki za odpowiedź! Tylko czy mółgbyś mi polecić jakąś płytę i z jakim chipsetem (ja myślę o chipsecie intela). Mam ostatnio problemy z dostępem do netu więc dlatego tak rzadko odpisuję. Pozdrawiam.


Awatar użytkownika
emer
Posty: 13
Rejestracja: środa 03 kwie 2002, 00:00

Re: Jaki komputer !?

Post autor: emer » środa 01 paź 2003, 18:39

......CZy ktoś z was pracuje na Cubasie VST 24 pod PIV / W98?

Jak to chodzi? Mam zamiar właśnie kupić taki sprzęt i nie wiem czy VST pójdzie pod tym procesorem bez zawieszania. ...

**********************



Myslisz o wersji 3.7, tak? Powinna "dac rade"

Pomysl o upgrade do Cubase SX!



Jaka karte planujesz kupic? (to wazne do Twojego pytania tyczacego sie zawieszania komputera)....

**********************

Zamierzam pracowac pod SB live (na razie) potem to się jeszcze zobaczy.

Co Ty proponujesz?

Pozdrawiam


Awatar użytkownika
Helmer
Posty: 296
Rejestracja: poniedziałek 26 sie 2002, 00:00

Re: Jaki komputer !?

Post autor: Helmer » środa 01 paź 2003, 19:56



Zamierzam pracowac pod SB live (na razie) potem to się jeszcze zobaczy.

Co Ty proponujesz?

Pozdrawiam

...

**********************



Proponowalbym dolozyc nieco kaski i zastanowic sie nad zakupem jedej z kart, ktora bezproblemowo bedzie pracowac z Cubase. Moze to byc na przyklad:



TerraTec Phase28 - 1100 zl

Terratec EWX 24/96 - kolo 800 zl

Echo Audio MiaMidi - 1350 zl

Steinberg VSL2020 - 1600 zl

M-Audio Audiophile - kolo 800 zl



moze cos z oferty ESI?



Jesli chodi o chipset plyty glownej, to Intel jest bardzo dobrym wyborem.








Awatar użytkownika
Haall
Posty: 46
Rejestracja: piątek 04 kwie 2003, 00:00

Re: Jaki komputer !?

Post autor: Haall » czwartek 02 paź 2003, 08:43

Chipset chipsetem, ale uważaj na podróbki. Nie kupuj kompa/podzespołów w jakichś dziwnych promocjach, szczególnie w supermarketach. Lepiej dołożyć 100 zł i kupić firmową płytę, np. GIGABYTE. Mam, może być... Na poprzedniej, nazwy nawet nie pamiętam, "gryzło" mi się wszystko ze wszystkim, dopiero metodą prób i błędów (mieszanie w slotach, ustawianie przerwań itp.) udało mi się poukładać wszystko jako-tako. Teraz chodzi wszystko normalnie (pod warunkiem, że blaszak z windą może chodzić normalnie) od pierwszego razu.
Jestem muzykiem...

ODPOWIEDZ