Yamaha RM1X

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
adgar111
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 09 sie 2011, 00:00

Yamaha RM1X

Post autor: adgar111 » środa 14 wrz 2011, 13:11

Dzień dobry. W jaki sposób można podłączyć Yamahe RM1X z klawiszem np. Korg i4S, aby komunikat MIDI Korga i4S sterował jednocześnie, na raz wszystkimi 16-oma ścieżkami Yamahy Rm1X. Mówić inaczej, chciałbym grać na barwach wszystkich 16-tu ścieżek jednocześnie, naciskając klawisze w Korgu i4s. Chciałbym tworzyć barwy składające się jednocześnie z 16-tu brzmień Yamahy Rm1x, tylko nie wiem jak to zrobić, bo Korg wysyła swoje komunikaty Midi na tylko jeden wybrany kanał a chciałbym aby wysyłał na wszystkie 16-cie jednocześnie. Czy jest jakiś sposób aby taki efekt osiągnąć.


Mam jeszcze jedno pytanie. Czy można aranże Yamahy RM1x wykorzystać jako akompaniament sterowany np. Korgiem i4S. Chciałbym za pomocą Korga i4S grać barwami RM1X, ale tak aby RM1X jednocześnie odtwarzała swoje rytmy i aranże tworząc akompaniament sterowany akordami  granymi lewą ręką na Korgu i4s. Moim marzeniem jest, aby przy naciskaniu lewą ręką na klawiaturze jakiegoś akordu, Rm1X ustawiała odpowiednio, to znaczy w odpowiedniej harmonii swoje rytmiczne i akompaniujące brzmienia. Mówiąc inaczej byłby to taki automatyczny akompaniament, którego parametry mógłbym ustawiać za pomocą regulatorów Rm1X. Bardzo proszę o informację, czy da się zrealizować mój pomysł, jak skonfigurować RM1X i klawiaturę? Do RM1X mam polską instrukcję, ale nie znalazłem takich informacji i nie mam pojęcia, czy takie podłączenie jest możliwe a tym bardziej jak to zrobić. Bardzo proszę o jakąkolwiek informację. Za każdą odpowiedź z góry serdecznie dziękuję. Serdecznie pozdrawiam. Sławek.


Awatar użytkownika
preceli
Posty: 2452
Rejestracja: poniedziałek 06 gru 2004, 00:00

Re: Yamaha RM1X

Post autor: preceli » środa 14 wrz 2011, 15:09

...Czy jest jakiś sposób aby taki efekt osiągnąć...

Szkoda, że postując tutaj nie przeczytałeś wcześniej regulaminu, a w którym pisze jak byk aby zapoznać się z działem FAQ, tudziesz nauczyć się korzystać z tutejszych wyszukiwarek
Co do sprawy - ustaw sobie w Yamaszce wszystkie ścieżki do odbioru na ten sam kanał MIDI, taki sam uaktywnij w Korgu jako wysyłający i... jazda!

...Czy można aranże Yamahy RM1x wykorzystać jako akompaniament sterowany np. Korgiem i4S...

Bez problemu! Niestety musisz wcześniej pojąć/wyumieć się co, gdzie i jakim kanałem MIDI należy przesłać/odebrać. Aby to miało głebszy sens należy później wszystko zapisać (najlepiej w różnych wariantach) w pamięci obu urządzeń. I tego też trzeba się nauczyć, bo niestety nikt tu za Ciebie tego nie zrobi.
[addsig]
Wiedza zawsze ileś tam kosztuje, głupoty i niewiedzy nie da się oszacować.

Daniel'z
Posty: 1
Rejestracja: sobota 28 mar 2020, 23:36

Re: Yamaha RM1X

Post autor: Daniel'z » sobota 28 mar 2020, 23:42

Hej, kolego! Czy dysponujesz instrukcją do tej Yamaszki?!

franzz
Posty: 3
Rejestracja: środa 25 mar 2020, 12:07

Re: Yamaha RM1X

Post autor: franzz » poniedziałek 06 kwie 2020, 18:06

na pewno dysponuje, tak wyczytałem na http://kglogistyka.pl a sporo tam się pisze o takich sprawach.

ODPOWIEDZ