Behringer MX czy UB?

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
jeanclaudevanlee
Posty: 17
Rejestracja: środa 03 kwie 2002, 00:00

Behringer MX czy UB?

Post autor: jeanclaudevanlee » środa 24 wrz 2003, 11:59

witam,



właśnie sprzedałem mikser behringera mx 802A i planuję zakup czegoś większego. zastanawiam się nad kilkoma modelami z serii mx i ub. czy ktoś może używał/używa nowych mikserów ub? czy między tymi seriami jest jakaś zasadnicza różnica (za wyjątkiem procesora z efektem surround) ? a w końcu też, który jest lepszy?



pozdrowienia,

piotr.


jeanclaudevanlee
Posty: 17
Rejestracja: środa 03 kwie 2002, 00:00

Re: Behringer MX czy UB?

Post autor: jeanclaudevanlee » czwartek 25 wrz 2003, 11:38

...ile kanałów potrzebujesz? Ile kasiury masz?

warto zainteresować się ofertą Yamahy, seria MG

http://www.yamaha-mg.com...

**********************



4 stereo i 6 mono powinno być ok. zastanawiałem się nad behringerem

ub 1832fx ale nie jestem pewnien czy dla samych efektów warto ten sprzęt kupować - czytałem dużo niepochlebnych recenzji o efektach z virtualizera. a co do mikserów yamaha mg... nie brałem wcześniej pod uwagę - dzięki za stronkę.




Awatar użytkownika
Himen
Posty: 22
Rejestracja: czwartek 14 mar 2002, 00:00

Re: Behringer MX czy UB?

Post autor: Himen » czwartek 25 wrz 2003, 11:50

Polecam Yamahę Mg 16/6 FX, bogatsze wyposarzenie od Behringera 1832 a cena porównywalna.

Posiadam ten mikser od kilku tygodni i na razie bez zarzutu

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
spiker
Posty: 1211
Rejestracja: czwartek 17 paź 2002, 00:00

Re: Behringer MX czy UB?

Post autor: spiker » czwartek 25 wrz 2003, 13:02

No to zakłądamy klub, bo ja też zdetronizowałem Behringera i właśnie kupuję Yamahę MG 10/2, stwierdziłem że nie będę wydawał kasy na niepotrzebne mi ( i jak mówicie niespecjalnie dobre ) efekty załadowane do Behringera. No i te rozmiary....coraz mniej miejsca na biurku, a na MG się jeszcze miejsce znajdzie







PS. Monter...ciągle walczę z tymi INA103 !!!!! Zasilacz na dwa kanały okazał się za słabowity a INA się grzeją
przed użyciem programu zapoznaj się treścią instrukcji załączonej do opakowania bądź skonsultuj się z producentem lub dystrybutorem oprogramowania...

Awatar użytkownika
spiker
Posty: 1211
Rejestracja: czwartek 17 paź 2002, 00:00

Re: Behringer MX czy UB?

Post autor: spiker » czwartek 25 wrz 2003, 13:49

eee nie mozliwe...

Który zasilacz zrobiłeś? Ten w/g Petera Cornell'a? Z phantomem?

Ina toszeczkę się grzeją ale niewiele. Cos źle poskładałęś. Zrobiłem takich preampów kilka, tak jak zasilaczy i wszystko było OK, za pierwszym razem!



no jasne...sie rozumie samo przez się....ale Ty Jesteś Monter a jestem tylko prostym eeeee........eeee księgowym - ale jestem też uparty jak osioł i dopnę swego
przed użyciem programu zapoznaj się treścią instrukcji załączonej do opakowania bądź skonsultuj się z producentem lub dystrybutorem oprogramowania...

jeanclaudevanlee
Posty: 17
Rejestracja: środa 03 kwie 2002, 00:00

Re: Behringer MX czy UB?

Post autor: jeanclaudevanlee » czwartek 25 wrz 2003, 16:31

Hmm... a jak efekty w 16/6 fx?

Awatar użytkownika
Himen
Posty: 22
Rejestracja: czwartek 14 mar 2002, 00:00

Re: Behringer MX czy UB?

Post autor: Himen » czwartek 25 wrz 2003, 20:22

...Hmm... a jak efekty w 16/6 fx?...

**********************

Trundno mi porównac z innymi (np. efektów z Behringera nie słyszałem) w każdym razie nie są zaszumione i jak dla mnie brzmią raczej dobrze.

Jest to kilka pogłosów (o kilku częstotliwościach odcięcia i regulowanym czasie pogłosu) kilka efektów delay (różne warianty odbić i reguowany czas pomiędzy odbiciami) oraz kilka delay'ów "spogłosowanych"

Zaletą MG w porównaniu z Behringerem jest możliwość płynnej regulacji jednego parametru (Behringer ma wszystkie ustawienia w presecie).


ODPOWIEDZ