Halion 4 vs IK Multimedia Total Workstation Bundle 2

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
wojo2911
Posty: 6
Rejestracja: czwartek 17 lis 2011, 00:00

Halion 4 vs IK Multimedia Total Workstation Bundle 2

Post autor: wojo2911 » czwartek 17 lis 2011, 23:05

Witam


 


Witam serdecznie w szytkich forumowiczów.


Mam pytanie, jak w temacie, co warto nabyć Halion 4 vs IK Multimedia Total Workstation Bundle 2, a może jakieś inne opcej ( w tej cenie)


Pracuję na Win 7 64 bit i Cubase 6 Elements 64 bit i szukam jak najbardziej szerokiej palety barw, raczej w klasycznym kierunku brzmieniowym: pop, rock, itp


Zależy mi też, żeby pracowało to płynnie i bez konfliktów. Jeśli ktoś ma jakieś doświadczenie i odczucia (brzmieniowe) to proszę o opinie.


 


Pozdrawiam

Dell Vostro i5, 8 GB RAM, Win 7 Home 64bit, Focusrite 8i6, Cubase 6 Elements 64 bit, IK Multimedia Total Bundle

Awatar użytkownika
Akton
Posty: 710
Rejestracja: piątek 21 gru 2007, 00:00

Re: Halion 4 vs IK Multimedia Total Workstation Bundle 2

Post autor: Akton » piątek 18 lis 2011, 09:17

Propozycja IK MUltimedia jest bardzo atrakcyjna. Za bardzo niewielkie pieniadze masz pełną paletę brzmień symfonicznych (Miroslav), popowo-rockowo-rozrywkowych (SampleTank - najbardziej wypasiona wersja tego softu) oraz syntezujących. Zdecydowanie polecam Ci tę własnie opcję, tym bardziej, że te softy są wyjątkowo mało wymagające w pojęciu sprzętowym i bez żadnych problemów można tworzyć wielośladowe projekty. Z te pieniądze nie masz szans na zakup VSTi o podobnych walorach :)


[addsig]
NI Komplete 12, EWQL Symphonic Gold Orchestra,Spectrasonics Omnisphere, NI Alicia's Keys, EWQL Ministry of Rock, IK Philharmonik Miroslav, BFD ECO

pyza
Posty: 265
Rejestracja: sobota 06 lip 2002, 00:00

Re: Halion 4 vs IK Multimedia Total Workstation Bundle 2

Post autor: pyza » piątek 18 lis 2011, 09:45

tylko że halion ma większe możliwości edycji ma syntezator i bardziej rozbudowany procesor fx większe możliwości miksowania.Co za tym idzie wszystko jest na kożyść haliona(poza biedą w fabrycznych presetech)Jeżeli chodzi o presety to jednak sampletank.Ja chciałem sprzedać hypersonic2 halionsonic oraz halion 4 razem z hypnotic dance i kupić komplete.Ja jestem jednak zwolennikiem native instruments chociaż go nie mam.Niestety nie znalazłem klienta i dalej mam haliona.

cubase 4 komplete 5 powercore fw samplelord extreme sample conwerter

Awatar użytkownika
Robix
Posty: 634
Rejestracja: środa 14 sty 2009, 00:00

Re: Halion 4 vs IK Multimedia Total Workstation Bundle 2

Post autor: Robix » piątek 18 lis 2011, 10:10

...
tylko że halion ma większe możliwości edycji ma syntezator i bardziej rozbudowany procesor fx większe możliwości miksowania.Co za tym idzie wszystko jest na kożyść haliona(poza biedą w fabrycznych presetech)Jeżeli chodzi o presety to jednak sampletank.Ja chciałem sprzedać hypersonic2 halionsonic oraz halion 4 razem z hypnotic dance i kupić komplete.Ja jestem jednak zwolennikiem native instruments chociaż go nie mam.Niestety nie znalazłem klienta i dalej mam haliona....
 


A ja mimo, że mam komplete 7 to nie jestem zwolennikiem NI. Jednak trzeba przyznać, że możliwości są duże.

Początkujący muzyk.

Awatar użytkownika
Akton
Posty: 710
Rejestracja: piątek 21 gru 2007, 00:00

Re: Halion 4 vs IK Multimedia Total Workstation Bundle 2

Post autor: Akton » piątek 18 lis 2011, 10:18


A ja mimo, że mam komplete 7 to nie jestem zwolennikiem NI. Jednak trzeba przyznać, że możliwości są duże.


:) Jednak pewnie zgodzisz się, Robert, ze mną, że mając do dyspozycji wiele różnych VSTi można z nich powybierać to wszystko, co jest nam potrzebne. Jak wiesz (bo widziałeś u mnie), mam np. EWQL Gold i np. Komplete 7, ale dla przykładu trąbkę solową wybieram z Kontakta 4 (Band) :) Ty masz zdecydowanie więcej softów niż ja, niemniej chyba nie zdeprecjonujesz wartości IK Bundle, biorąc pod uwagę aspekty, które przedstawiłem pytajacemu wcześniej :)


Pozdrawiam :)


[addsig]
NI Komplete 12, EWQL Symphonic Gold Orchestra,Spectrasonics Omnisphere, NI Alicia's Keys, EWQL Ministry of Rock, IK Philharmonik Miroslav, BFD ECO

pyza
Posty: 265
Rejestracja: sobota 06 lip 2002, 00:00

Re: Halion 4 vs IK Multimedia Total Workstation Bundle 2

Post autor: pyza » piątek 18 lis 2011, 11:00

...
...
tylko że halion ma większe możliwości edycji ma syntezator i bardziej rozbudowany procesor fx większe możliwości miksowania.Co za tym idzie wszystko jest na kożyść haliona(poza biedą w fabrycznych presetech)Jeżeli chodzi o presety to jednak sampletank.Ja chciałem sprzedać hypersonic2 halionsonic oraz halion 4 razem z hypnotic dance i kupić komplete.Ja jestem jednak zwolennikiem native instruments chociaż go nie mam.Niestety nie znalazłem klienta i dalej mam haliona....
 

A ja mimo, że mam komplete 7 to nie jestem zwolennikiem NI. Jednak trzeba przyznać, że możliwości są duże.
...
 


to zamienmy się:)

cubase 4 komplete 5 powercore fw samplelord extreme sample conwerter

Awatar użytkownika
Robix
Posty: 634
Rejestracja: środa 14 sty 2009, 00:00

Re: Halion 4 vs IK Multimedia Total Workstation Bundle 2

Post autor: Robix » piątek 18 lis 2011, 12:10


:) Jednak pewnie zgodzisz się, Robert, ze mną, że mając do dyspozycji wiele różnych VSTi można z nich powybierać to wszystko, co jest nam potrzebne. Jak wiesz (bo widziałeś u mnie), mam np. EWQL Gold i np. Komplete 7, ale dla przykładu trąbkę solową wybieram z Kontakta 4 (Band) :) Ty masz zdecydowanie więcej softów niż ja, niemniej chyba nie zdeprecjonujesz wartości IK Bundle, biorąc pod uwagę aspekty, które przedstawiłem pytajacemu wcześniej :)

Pozdrawiam :)
...
 


Oczywiście :), każdy soft ma swoje perełki dlatego trzeba wszystko osłuchać i brać co potrzeba. Ja od razu powiem, że na samym CCC od EW nie da się zrobić wszystkiego, chociażby porządnego jazzowego utworu z saksofonikami, bo tego akurat brakuje w goliacie. Na samym komplecie też się nie zrobi wszystkiego, bo jedne brzmienia są porządne, a drugie mniej. Natomiast Komplete ma syntezatory, które się przydadzą do elektroniki.


Co do IK, to uważam, że jeśli brać pod uwagę same samplowane patche, to jednak wybrałbym IK niż Komplete, co do haliona nie powiem bo znam go tylko z demek. Dla mnie biblioteka z kontakta jest taka sobie (nie ujmując niektórych perełek jak chóry chociażby).


Pozdrawiam

Początkujący muzyk.

wojo2911
Posty: 6
Rejestracja: czwartek 17 lis 2011, 00:00

Re: Halion 4 vs IK Multimedia Total Workstation Bundle 2

Post autor: wojo2911 » piątek 18 lis 2011, 15:10

Witam.


 


Dziękuję za (p)odpowiedzi...


 Jeżeli chodzi o mnie to jednak wolałbym coś przy czym nie musze grzebać, czyli jak najlepsze barwy w presetach i tu widzę, że jednak wszyscy polecają produkt IK Multimedia. Kiedyś to i owszem jak miałem więcej czasu i pierwsze klawisze to dużo czasu poświęcałem na edycję i poszukiwania, ale teraz widzę że zanim zgłębiłbym choćby pobieżnie tajniki edycji to pewnie minęłoby sporo czasu, a ja wolałbym go poświęcic na samo tworzenie...


 


A czy ktoś z Was może wie coś na temat rozszerzeń do produktu IK czyli Xpansion Tank 2? Co to i czy warto o tym wogóle mysleć? 


 


Pozdrawiam


[addsig]
Dell Vostro i5, 8 GB RAM, Win 7 Home 64bit, Focusrite 8i6, Cubase 6 Elements 64 bit, IK Multimedia Total Bundle

Awatar użytkownika
Jarek_Zand
Posty: 127
Rejestracja: niedziela 23 sie 2009, 00:00

Re: Halion 4 vs IK Multimedia Total Workstation Bundle 2

Post autor: Jarek_Zand » piątek 18 lis 2011, 20:23

Pracuję na Win 7 64 bit i Cubase 6 Elements 64 bit i szukam jak najbardziej szerokiej palety barw, raczej w klasycznym kierunku brzmieniowym: pop, rock, itp

Best Service sprzedaje w tej chwili Independence Pro za €99.


Mogę polecić zarówno sprzedawcę jak i sampler.


Awatar użytkownika
Robix
Posty: 634
Rejestracja: środa 14 sty 2009, 00:00

Re: Halion 4 vs IK Multimedia Total Workstation Bundle 2

Post autor: Robix » sobota 19 lis 2011, 23:01


Best Service sprzedaje w tej chwili Independence Pro za €99.

Mogę polecić zarówno sprzedawcę jak i sampler....
 


Też fajny program, z podobno niezłą biblioteką. W którymś z numerów EiS był polecany ten sampler jako narzędzie do studia.

Początkujący muzyk.

ODPOWIEDZ