Roland JP-8000, Yamaha AN1X czy Clavia Nord Lead 1?

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
DJVDV
Posty: 6
Rejestracja: czwartek 11 sie 2011, 00:00

Roland JP-8000, Yamaha AN1X czy Clavia Nord Lead 1?

Post autor: DJVDV » czwartek 09 lut 2012, 20:32

Witam wszystkich odwiedzających.



Otórz mam zamiar zakupić klawisz częściowo do nauki grania, jednak bardziej do tworzenia muzyki elektronicznej oraz nowych dźwięków. Zależy mi także na możliwości podłączenia klawiszy jako kontrolera MIDI do programu FL Studio.



Przemierzając posty i wyszukiwarke na forum nie znalazłem odpowiedzi. Oczywiście znając życie i powołując się na obserwację zachowania kozaków na forum od razu piszę, że wyszukiwarka jest do d*** poza tym nigdy nie udało mi się znaleźć tego czego szukam, ponieważ wystarczy że wpisze słowo które znajduje się w jakiejś wypowiedzi i od razu pokazuje mi wszelkiego rodzaju posty z tym słowem co gorsza nawet nie podświetla miejsc w których ono się znajduje tylko trzeba czaić aż oczy bolą po to żeby i tak nie znaleźć tego czego się chciało dowiedzieć. Za wszelkie odpowiedzi typu "Od czego jest wyszukiwarka" wszystkim dziękuje.



Faktem jest, że w niektórych postach znalazłem śladowe ilości informacji na temat sprzętu nad którym się zastanawiam jedak tematyka była inna.



Przechodząc do rzeczy mój budżet nie jest zbyt wysoki ponieważ wynosi 2000-2500zł ze względu na to że nie chce wydawać dużych kwot na pierwszy tego typu zakup ale chce się pobawić na hardwarze bo do tej pory działałem na wirtualnych instrumentach.



Zdaję sobie sprawę z tego, że nic z nowszych zabawek nie kupie w tej cenie :) ale nie zależy mi na nowościach, znając życie lepiej kupić coś starszego ale z duszą. 



Dlatego puki co mam trzy typy którymi są:



- Roland JP-8000



- Yamaha AN1X



- Clavia Nord Lead 1



Najgorsze jest to, że nie mam możliwości kontaktu z tymi instrumentami na żywo przed zakupem. Jednak posiłkując się informacjami z sieci najbardziej podoba mi się brzmienie Rolanda ale Yamaha i Nord też brzmią ciekawie. Podobno Yamaha jest cieżka w obsłudze w przeciwieństwie do Norda. Jeżeli chodzi o styl muzyczny to głównie Trance i jego pochodne odmiany jednak nie wykreślam House czy minimal techno itp. Który z tej trójki nadaje się do tego najlepiej jeżeli chodzi o współczesną muzykę elektroniczną? Jeżeli ktoś posiada jakieś z tych kultowych cacek to proszę o pomoc w wyborze. Ponieważ jeszcze zostaje kwestia samego zakupu a z tego co widzę nie jest łatwo dostać tych klawiszy w tym pięknym kraju.



Jeżeli o czymś zapomniałem a jest to istotne proszę pisać.



Dziękuje i pozdrawiam.

PC: Gigabyte EP43-UD3L CPU - Intel Core 2 Duo E8500 3.16GHz 4GB RAM
KRK RP6 MK II

ODPOWIEDZ