Studio w szkole

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
mikul
Posty: 45
Rejestracja: piątek 12 kwie 2002, 00:00

Studio w szkole

Post autor: mikul » wtorek 30 wrz 2003, 16:38

Już kiedyś Wam o tym wspominałem......

W szkole mojego syna (szkoła muzyczna II stopnia ) widzę ogromną potrzebę stworzenia małego studia nagrań. Jednak poparcie ze strony zajętych rodziców i skołowanej dyrekcji jest niewystarczające. Oczywiście chodzi o kasę. Zamierzam szukac sponsorów na zewnątrz. Chcę zacząć od kompa.

Jestem przekonany że jakby udało mi się go zorganizować to dalej poszło by łatwiej.

Planuję wystąpić z prośbą do okolicznych firm komputerowych o podarowanie szkole poszczególnych komponentów. Listę mam gotową.Chcę odwiedzić prezesów i przedstawić im propozycję

np.Szkoła może prowadzić oprawę muzyczną różnych uroczystości.



Największy problem mam ze zredagowaniem odpowiedniego listu który podpierałby moją ideę.



Mam ogromną prośbę do Was.

Potrzebuję wzorcowego listu o podobnym temacie.

Może ktoś znalazł się wcześniej w podobnej sytuacji i wie jak prawidłowo się przygotować. Spotkałem na forum wiele interesujących postaci , którym pisanie przychodzi z łatwością.

Może ktoś chciałby spełnić dobry uczynek i pomóc mi doprowadzić sprawę do szczęśliwego finału.

Muszę mieć taki "proszący list do Prezesa".

Liczę na Was.






[addsig]

Awatar użytkownika
minimalmusic
Posty: 270
Rejestracja: wtorek 06 maja 2003, 00:00

Re: Studio w szkole

Post autor: minimalmusic » wtorek 30 wrz 2003, 17:32

list ?



wydaje mi sie, ze KAZDY z tych listow rozplynie sie bez echa..



w takich kwestiach tylko i wylacznie rozmowa w 4 oczy..

Awatar użytkownika
mikul
Posty: 45
Rejestracja: piątek 12 kwie 2002, 00:00

Re: Studio w szkole

Post autor: mikul » wtorek 30 wrz 2003, 20:38

...list ?

w takich kwestiach tylko i wylacznie rozmowa w 4 oczy.....

**********************

A no właśnie

Rozmowa bezwzględnie.

Jednak nie będę reprezentował w niej wyłącznie siebie.

Jakaś dobrze skonstruowana podkładka napewno by się przydała.

Wyrażenie zgody w decyzjach finansowych najczęściej odbywa się na papierze. Nie chcę konstruować czegoś na kolanie.( mam fatalny charakter pisma).

Do księgowej trzeba przecież zanieść w jakiejś formie pozytywną odpowiedź.

Cieszę się że chcesz pomóc.

Pozdrawiam.
[addsig]

Awatar użytkownika
Helmer
Posty: 296
Rejestracja: poniedziałek 26 sie 2002, 00:00

Re: Studio w szkole

Post autor: Helmer » wtorek 30 wrz 2003, 20:50



A co z oprogramowaniem?

Moze zglos sie do AF w sprawie softu? Byc moze pomoga??



BTW

Mam nadzieje, ze AF nie bedzie mialo mi tego za zle. Jakby co, to z gory przepraszam!




Gizmo
Posty: 149
Rejestracja: piątek 08 sie 2003, 00:00

Re: Studio w szkole

Post autor: Gizmo » środa 01 paź 2003, 08:12

Witaj,



Prosiłbym o podanie adresu email - przesłałbym Ci list, który przed chwilą napisałem.



Pozdrawiam

Awatar użytkownika
spiker
Posty: 1211
Rejestracja: czwartek 17 paź 2002, 00:00

Re: Studio w szkole

Post autor: spiker » środa 01 paź 2003, 08:25

W jakim mieście jest ta szkoła?

Napisanie listu nie jest złym pomysłem. Rozmowa z darczyńcami jednak jest najważniejsza. Nie możesz tam pójść sam ( do mnie przychodzą różni ludzie i mówiąc wprost: samotnikom nie wierzę żeby nie wiem jak mądry list przynieśli ). Idź z kimś powszechnie znanym w Waszym regionie. Zajrzyj najpierw do firm które mogą Was znać - to znacznie przyspieszy pozytywną reakcję. Jesli uderzysz do firmy która nic o Was nie wie to słowo Ci daję, że jesli będą mieli sprawdzać na własną rękę czy istniejecie to sobie raczej odpuszczą w ogóle. NIe lekceważ przekonania samej szkoły co do celowości tej inwestycji - w samej szkole możesz znaleźć przynajmniej częśc pieniędzy. Zorganizuj zrzutkę rodzicielską. Opracuj konkretny plan, poprzyj wnioskami uczniów , że poptzrebują czegoś takiego, pokaż ile byście zaoszczędzili na wynajmowaniu obcych studiów. POkaż że zaczniesz od darmowego legalnego softu, żeby wszyscy zobaczyli, ze ten PC to nie tylko początek rzeki wydatków a jedynie najdroższy element.

Samo napisanie listu to "betka". Moge go napisać ale to raczej bez sensu bo nic o Was nie wiem. Ten list nie powienien być OGÓLNY i SZTAMPOWY, żeby był wiarygodny musi być OSOBISTY. Zbyt wiele sztampowych listów czytam na codzień, żeby wiedzieć że nikt sobie czymś takim głowy nie zawróci.

Skuś darczyńców ulgami w podatku dochodowym, i zwolnieniem w VAT od towartów przekazywanych na cele oświatowe.....



powodzenia



PS. Coś zacznij, coś zdziałaj a masz we mnie sponsora
przed użyciem programu zapoznaj się treścią instrukcji załączonej do opakowania bądź skonsultuj się z producentem lub dystrybutorem oprogramowania...

Gizmo
Posty: 149
Rejestracja: piątek 08 sie 2003, 00:00

Re: Studio w szkole

Post autor: Gizmo » środa 08 paź 2003, 11:18

Witaj,



jesteś jeszcze zainteresowany tym listem czy nie ?



Pozdrawiam

ODPOWIEDZ