Nie działa MIDI

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
matys55
Posty: 2
Rejestracja: piątek 19 wrz 2003, 00:00

Nie działa MIDI

Post autor: matys55 » czwartek 02 paź 2003, 15:42

nie mam juz sily do tego sprzetu! nie jestem mecenasem w tej dziedzinie ale kupilem ksiazke o tematyce midi i podlaczam moje zabawki tak jak karze autor i nic!tzn. z klawiatury out do in do kompa (i jest sygnal), z kompa out do modulu in, chce grac na klawiaturze brzmieniami modulu i nic nie slysze,jest to pewnie kwestia ustawien w cubase, wiec na klawiaturze ustawiam local off , w kompie midi thru on , tak jak karze autor i dalej nic,macie jakies rady na ta moja walke?dzieki
[addsig]
Jestem studentem i mam hopla na punkcie muzyki,a takze interesuje sie robieniem roznych dźwiękow za pomocą komputera i innych zewnetrznych syntezatorów.

Awatar użytkownika
shearly
Posty: 228
Rejestracja: piątek 12 lip 2002, 00:00

Re: Nie działa MIDI

Post autor: shearly » czwartek 02 paź 2003, 23:20

A jak masz podlaczone audio?Bo z modulu, rozumiem,ma sie dzwiek wydobywac?
...phi...

Awatar użytkownika
Opal
Posty: 36
Rejestracja: wtorek 14 maja 2002, 00:00

Re: Nie działa MIDI

Post autor: Opal » piątek 03 paź 2003, 01:52

...nie jestem mecenasem w tej dziedzinie...

**********************





Może "mercedesem"

Wybacz kpinę, ale zajrzyj do słownika pod hasło mecenas

pozdrawiam

opal

Awatar użytkownika
Haall
Posty: 46
Rejestracja: piątek 04 kwie 2003, 00:00

Re: Nie działa MIDI

Post autor: Haall » piątek 03 paź 2003, 08:55

...nie mam juz sily do tego sprzetu! nie jestem mecenasem w tej dziedzinie ale kupilem ksiazke o tematyce midi i podlaczam moje zabawki tak jak karze autor i nic!tzn. z klawiatury out do in do kompa (i jest sygnal), z kompa out do modulu in, chce grac na klawiaturze brzmieniami modulu i nic nie slysze,jest to pewnie kwestia ustawien w cubase, wiec na klawiaturze ustawiam local off , w kompie midi thru on , tak jak karze autor i dalej nic,macie jakies rady na ta moja walke?dzieki

...

**********************



Napisz, jaki sprzęt masz i jaką książkę kupileś i... jakiego autora tak słuchasz
Jestem muzykiem...

Awatar użytkownika
medoramas
Posty: 122
Rejestracja: środa 19 lut 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Nie działa MIDI

Post autor: medoramas » piątek 03 paź 2003, 10:13

... pierwsze, co zrób, to kabel MIDI z napisem MIDI-IN wetknij w wyjście MIDI-OUT klawiatury, a kabel MIDI-OUT w MIDI-IN modułu! trochę dziwnie brzmi, bo wydaje sie, że to na opak, ale tak trza zrobić - sam walczyłem troche czasu z "zabawkami" i tylko se język na bluzgach stępiłem



... to dlatego, że początek kabla MIDI jest w miejscu, gdzie łaczy się on z komputerem, a nie przy jego wtyczkach zewnętrznych - że tak to wytłumaczę



... pozamieniaj wtyczki i zobacz, czy gra

ODPOWIEDZ