Chóry - drugi głos

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
R.B.
Posty: 320
Rejestracja: czwartek 05 gru 2002, 00:00

Chóry - drugi głos

Post autor: R.B. » piątek 03 paź 2003, 12:03

Wiem że w EIS opisano jak umieszczać w panoramie i nagrywać chórk.,

Ale dręczy mnie pytanie – jak nagrać i umieścić w panoramie tylko i wyłącznie jeden, jedyny drugi głos?



< Czy skopiować go na inny kanał i przesunąć o jakieś 2-3ms.i rozstawić skrajnie w panoramie?



< Czy dać go tak samo jak główny wokal na środku ?



Jestem ciekaw ja wy to robicie ?



Dzięki z góry za wskazówki.

Jestem muzykiem z zawodu. Muzyka kręci się cały czas do okoła mnie i ostatnio fascynuje mnie nagrywanie muzy w swoim małym studiu domowym.

Awatar użytkownika
Mario1
Posty: 41
Rejestracja: niedziela 07 wrz 2003, 00:00

Re: Chóry - drugi głos

Post autor: Mario1 » piątek 03 paź 2003, 12:17

...Wiem że w EIS opisano jak umieszczać w panoramie i nagrywać chórk.,

Ale dręczy mnie pytanie – jak nagrać i umieścić w panoramie tylko i wyłącznie jeden, jedyny drugi głos?



< Czy skopiować go na inny kanał i przesunąć o jakieś 2-3ms.i rozstawić skrajnie w panoramie?



< Czy dać go tak samo jak główny wokal na środku ?



Jestem ciekaw ja wy to robicie ?



Dzięki z góry za wskazówki.

...

**********************

mozna tak zrobic jak mowisz ale wtedy stracisz kompatybilnosc w mono , i bedzie tak dziwnie metalicznie brzmiało w MONO , a to jest bardzo wazne , Mozna skopjowac na dwa traki czyli bedziesz miał 3 głosy . jeden zostawiasz w mono , a na drugi i 3 wkladasz lekki chorus . i mozesz panoramowac, mozna takze 2 i 3 przesunąc 0 kilka mili sekund w lewo i prawo , ale srodkowego sie nie ruszaj ...... mozna tez pich Shifterem potraktowac lekko , rozjada sie i take bedzie Stereo , W Moim Eventide jest program nazywa sie Voce Dubler i on robi cos takiego , to działa na zasadzie pich Shiter - a

R.B.
Posty: 320
Rejestracja: czwartek 05 gru 2002, 00:00

Re: Chóry - drugi głos

Post autor: R.B. » piątek 03 paź 2003, 12:37

Dzięki MARIO 1.



No ciekawe jak to robią inni?

Czy też tak ,a może inaczej?

Jestem muzykiem z zawodu. Muzyka kręci się cały czas do okoła mnie i ostatnio fascynuje mnie nagrywanie muzy w swoim małym studiu domowym.

Awatar użytkownika
spiker
Posty: 1211
Rejestracja: czwartek 17 paź 2002, 00:00

Re: Chóry - drugi głos

Post autor: spiker » piątek 03 paź 2003, 13:05

Witam



1. Odważę się na pewną herezję. Skąd bierze się, moim zdaniem niepotrzebna, dążność do zachowania zgodności z trybem mono?

Uważam, że za cenę tej zgodności ( kto dzisiaj słucha w mono Waszych produkcji? ) dokonuje się jawna i celowa degradacja dźwięku stereo. Dlaczego chcecie czyste głosy w chórze ( który jest naturalnym chorusem ) zniekształcać efektami typu chorus, lub coś przesuwać w przód czy w tył o ułamki msekund? Załóż, ze robisz nagranie w stereoo i ustw czyste głosy tam gdzie powinny być. Nie ma żadnego problemu.



2. Druga herezja jest taka: zamiast robić uniwersalne nagranie dobre do odsłuchu mono i stereo ( a coś takiego moim zdaniem nawet teoretycznie nie istnieje ) zrób maksymalnie dobre nagranie stereo i drugie: maksymalnie dobre nagranie mono (jesli już ktoś rzeczywiście tego potrzebuje. Do Programu I PR daj wersję MONO, a na CD i do reszty stacji FM daj wersję STEREO.



tak, tak...wiem a co z resztą słuchaczy słuchających np. Trójki PR nan jakichś przenośnych mono radyjkach? No coż oni chyba nie chcą się za pomocą takich radyjek delektować po audiofilsku czyściutkim dźwiekiem. Zresztą wiekszość przenośnych jamników i tak jest stereo, a te co pozostały mono częściej służą słuchaniu transmisji z meczu i wiadomości.



teraz mnie zastrzelcie...
przed użyciem programu zapoznaj się treścią instrukcji załączonej do opakowania bądź skonsultuj się z producentem lub dystrybutorem oprogramowania...

Awatar użytkownika
Mario1
Posty: 41
Rejestracja: niedziela 07 wrz 2003, 00:00

Re: Chóry - drugi głos

Post autor: Mario1 » piątek 03 paź 2003, 13:22

...Witam



1. Odważę się na pewną herezję. Skąd bierze się, moim zdaniem niepotrzebna, dążność do zachowania zgodności z trybem mono?

Uważam, że za cenę tej zgodności ( kto dzisiaj słucha w mono Waszych produkcji? ) dokonuje się jawna i celowa degradacja dźwięku stereo. Dlaczego chcecie czyste głosy w chórze ( który jest naturalnym chorusem ) zniekształcać efektami typu chorus, lub coś przesuwać w przód czy w tył o ułamki msekund? Załóż, ze robisz nagranie w stereoo i ustw czyste głosy tam gdzie powinny być. Nie ma żadnego problemu.



2. Druga herezja jest taka: zamiast robić uniwersalne nagranie dobre do odsłuchu mono i stereo ( a coś takiego moim zdaniem nawet teoretycznie nie istnieje ) zrób maksymalnie dobre nagranie stereo i drugie: maksymalnie dobre nagranie mono (jesli już ktoś rzeczywiście tego potrzebuje. Do Programu I PR daj wersję MONO, a na CD i do reszty stacji FM daj wersję STEREO.



tak, tak...wiem a co z resztą słuchaczy słuchających np. Trójki PR nan jakichś przenośnych mono radyjkach? No coż oni chyba nie chcą się za pomocą takich radyjek delektować po audiofilsku czyściutkim dźwiekiem. Zresztą wiekszość przenośnych jamników i tak jest stereo, a te co pozostały mono częściej służą słuchaniu transmisji z meczu i wiadomości.



teraz mnie zastrzelcie... ...

**********************

No tak, Czytam i widze ze kolega nie rozumiem poco w ogole MONO jest .,

Otoz , bez tej komaptybilnosci .....jedyne co bys słyszał to sa przesuniecia Fazowe poszeczgolnych barw.. słuchajas w stereo , praktycznie to co słyszymy to mono + dzwieki ktore maja zaburzenia w fazie poprzez dodanie efektu , lub sa nagrane Stereofonicznie .nawet gdzy dany dzwiek ustawisz skrajnie ... to jest to dzwiek mono tylko z ktorej s strony .

jesli myslisz ze mono jest niepotrzebne i chciałbyc słuchac tylko STEREO , to jest prosty sposob, zrob sobie przeciw faze.. i zobaczysz co to jest stereo , czasami słucham przewaznie jakis polskich produkcji , gdzie słycac piekna przestrzen ... Oj jak zasuwa ...... dzwiek wychodzi z głosnikow, po wcisnieciu MONO , praktycznie ie zostaje nic ....... Wielki błąd .. takie nagranie nawet w Jamniku bedzie grało mało dynamicznie . bez kompatybilnosci w mono , to samo nagranie np. w Clubie , dzyskotece , w jakim kolwiek wiekszym pomieszczeniu ZNIKNIe, to co usłyszesz to Wielkie nic, W duzych pomieszczeniech to co słyszysz to praktycznie jest dzwiek mono , ......

Ok, wiecej nie pisze trace chceci ...... po przeczytaniu poprzednika

Awatar użytkownika
Mario1
Posty: 41
Rejestracja: niedziela 07 wrz 2003, 00:00

Re: Chóry - drugi głos

Post autor: Mario1 » piątek 03 paź 2003, 13:25

"" czasami słucham polskich produkcji ......."" Zeby nie było ze tylko to słucham.


Awatar użytkownika
boro
Posty: 92
Rejestracja: piątek 12 wrz 2003, 00:00

Re: Chóry - drugi głos

Post autor: boro » piątek 03 paź 2003, 13:25

Zgadzam sie z przedmowca, zyjemy w takich czasach, ze stereofonia to juz chyba standar od lat kilkunastu, wiec tez bym sie mono nie przejmowal zbytnio..... za klikanascie lat ludzie beda to samo mowic o kwadrofoni hehe ;)))) :)
Jestem początkującym realizatorem, gram też na gitarze.

Awatar użytkownika
Keyman
Posty: 31
Rejestracja: środa 25 wrz 2002, 00:00

Re: Chóry - drugi głos

Post autor: Keyman » piątek 03 paź 2003, 13:28

...Witam



1. Odważę się na pewną herezję. Skąd bierze się, moim zdaniem niepotrzebna, dążność do zachowania zgodności z trybem mono?

Uważam, że za cenę tej zgodności ( kto dzisiaj słucha w mono Waszych produkcji? ) dokonuje się jawna i celowa degradacja dźwięku stereo. Dlaczego chcecie czyste głosy w chórze ( który jest naturalnym chorusem ) zniekształcać efektami typu chorus, lub coś przesuwać w przód czy w tył o ułamki msekund? Załóż, ze robisz nagranie w stereoo i ustw czyste głosy tam gdzie powinny być. Nie ma żadnego problemu.



2. Druga herezja jest taka: zamiast robić uniwersalne nagranie dobre do odsłuchu mono i stereo ( a coś takiego moim zdaniem nawet teoretycznie nie istnieje ) zrób maksymalnie dobre nagranie stereo i drugie: maksymalnie dobre nagranie mono (jesli już ktoś rzeczywiście tego potrzebuje. Do Programu I PR daj wersję MONO, a na CD i do reszty stacji FM daj wersję STEREO.



tak, tak...wiem a co z resztą słuchaczy słuchających np. Trójki PR nan jakichś przenośnych mono radyjkach? No coż oni chyba nie chcą się za pomocą takich radyjek delektować po audiofilsku czyściutkim dźwiekiem. Zresztą wiekszość przenośnych jamników i tak jest stereo, a te co pozostały mono częściej służą słuchaniu transmisji z meczu i wiadomości.



teraz mnie zastrzelcie... ...

**********************

Witam Was! Odnośnie Wokali mam jeszcse jedno pytanko....Czy stosujecie rewerb i diley zawarte w Cubase SX ,czy też innych producentów? Ja z rewerbu nie mogę uzyskać dobrego brzmienia wokalu,jest albo zbyt metaliczny,za suchy lub jakby zbyt daleki.Co robicie aby w wokalu słychać było to mięsko.... Keyman

**********************

R.B.
Posty: 320
Rejestracja: czwartek 05 gru 2002, 00:00

Re: Chóry - drugi głos

Post autor: R.B. » piątek 03 paź 2003, 13:30

Nie nie - nikt nie będzie strzelał!



Dlaczego czyste głosy w chórze potraktować chorusem?



Właśnie pomyślałem sobie że kiedy je przesuniemy o 2-3 milise. W lewo czy w prawo to one już będą brzmieć jakby były z chorusem



A co na to studio nagraniowe EIS?

Jestem muzykiem z zawodu. Muzyka kręci się cały czas do okoła mnie i ostatnio fascynuje mnie nagrywanie muzy w swoim małym studiu domowym.

R.B.
Posty: 320
Rejestracja: czwartek 05 gru 2002, 00:00

Re: Chóry - drugi głos

Post autor: R.B. » piątek 03 paź 2003, 13:37

......Witam



1. Odważę się na pewną herezję. Skąd bierze się, moim zdaniem niepotrzebna, dążność do zachowania zgodności z trybem mono?

Uważam, że za cenę tej zgodności ( kto dzisiaj słucha w mono Waszych produkcji? ) dokonuje się jawna i celowa degradacja dźwięku stereo. Dlaczego chcecie czyste głosy w chórze ( który jest naturalnym chorusem ) zniekształcać efektami typu chorus, lub coś przesuwać w przód czy w tył o ułamki msekund? Załóż, ze robisz nagranie w stereoo i ustw czyste głosy tam gdzie powinny być. Nie ma żadnego problemu.



2. Druga herezja jest taka: zamiast robić uniwersalne nagranie dobre do odsłuchu mono i stereo ( a coś takiego moim zdaniem nawet teoretycznie nie istnieje ) zrób maksymalnie dobre nagranie stereo i drugie: maksymalnie dobre nagranie mono (jesli już ktoś rzeczywiście tego potrzebuje. Do Programu I PR daj wersję MONO, a na CD i do reszty stacji FM daj wersję STEREO.



tak, tak...wiem a co z resztą słuchaczy słuchających np. Trójki PR nan jakichś przenośnych mono radyjkach? No coż oni chyba nie chcą się za pomocą takich radyjek delektować po audiofilsku czyściutkim dźwiekiem. Zresztą wiekszość przenośnych jamników i tak jest stereo, a te co pozostały mono częściej służą słuchaniu transmisji z meczu i wiadomości.



teraz mnie zastrzelcie... ...

**********************

No tak, Czytam i widze ze kolega nie rozumiem poco w ogole MONO jest .,

Otoz , bez tej komaptybilnosci .....jedyne co bys słyszał to sa przesuniecia Fazowe poszeczgolnych barw.. słuchajas w stereo , praktycznie to co słyszymy to mono + dzwieki ktore maja zaburzenia w fazie poprzez dodanie efektu , lub sa nagrane Stereofonicznie .nawet gdzy dany dzwiek ustawisz skrajnie ... to jest to dzwiek mono tylko z ktorej s strony .

jesli myslisz ze mono jest niepotrzebne i chciałbyc słuchac tylko STEREO , to jest prosty sposob, zrob sobie przeciw faze.. i zobaczysz co to jest stereo , czasami słucham przewaznie jakis polskich produkcji , gdzie słycac piekna przestrzen ... Oj jak zasuwa ...... dzwiek wychodzi z głosnikow, po wcisnieciu MONO , praktycznie ie zostaje nic ....... Wielki błąd .. takie nagranie nawet w Jamniku bedzie grało mało dynamicznie . bez kompatybilnosci w mono , to samo nagranie np. w Clubie , dzyskotece , w jakim kolwiek wiekszym pomieszczeniu ZNIKNIe, to co usłyszesz to Wielkie nic, W duzych pomieszczeniech to co słyszysz to praktycznie jest dzwiek mono , ......

Ok, wiecej nie pisze trace chceci ...... po przeczytaniu poprzednika ...

**********************

No Mario1bez nerwacji.

Mam pytaniue do Ciebie

Co to są te przesuniecia Fazowe?

Jak to sprawdzić?

Czy w każdym utworze coś takiego jest?

Jestem muzykiem z zawodu. Muzyka kręci się cały czas do okoła mnie i ostatnio fascynuje mnie nagrywanie muzy w swoim małym studiu domowym.

ODPOWIEDZ