Karta dźwiękowa 16 wejść?

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
boro
Posty: 92
Rejestracja: piątek 12 wrz 2003, 00:00

Re: Karta dźwiękowa 16 wejść?

Post autor: boro » niedziela 05 paź 2003, 21:07

shearly, dzieki za wszystko. W sumie masz racje. Wiecej niz 12 sciezek nie potrzebuje na raz, bo to akurat jak policzylem na band rockowy skladajacy sie z wokalisty,2 gitar,basu i perki potrzeba 12 mikrofonow. Czyli jednak karta 10/10 nie wystarczy.... a jest jakis odpowiednik tej karty w wersji '8 inputs'? bo wtedy zakupilbym takie dwie. (aha-jaka jest ich cena?) pozdrowionka i dzieki za wszystko.



Co do adaptacji pomieszczenia planuje wynajac jakas firme ktora sie na tym zna, ale znam na razie tylko abcsoundlab.pl.. hm nie wiem moze jest ktos blizej z Wroclawia. moze Wy znacie?
Jestem początkującym realizatorem, gram też na gitarze.

Awatar użytkownika
shearly
Posty: 228
Rejestracja: piątek 12 lip 2002, 00:00

Re: Karta dźwiękowa 16 wejść?

Post autor: shearly » niedziela 05 paź 2003, 22:29

Jesli jeses tak zdeterminowany,zeby koniecznie nagrywac w ten sposob,to nie bedziesz mial raczej problemow ze znalezieniem 16 kanalow-podaj cene-znajda sie specjalisci



Ale dalej nie jestem pewien,czy potrzebne Ci 16 kanalow-wokal tak czy inaczej sie dogrywa-ze wzgledow chigienicznych(chyba,ze masz kabine).Ale to Twoja sprawa(kasa )



Tak,czy inaczej zycze powodzenia(moze nagrasz moj zespol... )
...phi...

Awatar użytkownika
Dobmatt
Posty: 462
Rejestracja: środa 13 mar 2002, 00:00

Re: Karta dźwiękowa 16 wejść?

Post autor: Dobmatt » niedziela 05 paź 2003, 22:38

Nie widziałem jeszcze - i chyba nie zobaczę - samej karty, która by pomieściła w sobie więcej niż 8 konwerterów A/D/A (czyli 8 wejść i wyjść analogowych). Na ogół są to kombinacje karty interfejs i konwerterów w osobnym pudełku na zewnątrz komputera, połączonych albo grubym kablem wielowtykowym albo światłowodem (ADAT), albo w końcu kablem Firewire. Myślę że dobrym ekonomicznie rozwiązaniem jest system karty Dakota + 2 x konwertery Tango 24 (www.frontierdesign.com) , co da Ci 16 kanałów audio w formacie 24-bit/48KHz - zupełnie wystarczające do nagrań nawet dużej kapeli w studio na "żywca". Naturalnie musisz do konwerterów dostarczyć sygnały o wartości Line, czyli albo Direct Out z miksera (mało który ma więcej niz 8) albo z systemu preampów mikrofonowych. Tu znowu przydałyby się 2 preampy po 8 kanałó w racku z wyjsciem ADAT - robi takie m.in. firma Presonus. Wtedy mikser analogowy w zasadzie służy do monitoringu - Presonus ma zdecydowanie lepsze preampy mikrofonowe od tych w typowych mikserach klasy Behringer lub nawet Mackie. Możesz to jeszcze bardziej uprościć (i potanić), instalując interfejs Dakota (Dynabit + jeden Presonus i jeden konwerter liniowy Tango 24 (8 mikrofonów + 8 Line) - kombinacji jest sporo.



MD.
Wlasciciel studia nagraniowego Youtopia w Edmonton, Kanada, tamze mieszkajacy na stale od 1985. Od 1997 staly wspolpracownik magazynu EiS, specjalizujacy sie w testach i recenzjach hardware i software dla produkcji studyjnej.

Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 692
Rejestracja: sobota 03 maja 2003, 00:00

Re: Karta dźwiękowa 16 wejść?

Post autor: Hardi » niedziela 05 paź 2003, 22:45

boro po jakiego grzyba ci mikser i to stary, który pewnie będzie szumaforem, skoro chcesz wszystko nagrywać i robić na komputerze? Kup sobie tylko kartę i podpinaj się bezposrednio do niej, możesz użyć jedynie jeszcze jakiegoś pra-ampu mikrofonowego.
gadu-gadu 4021735

Awatar użytkownika
shearly
Posty: 228
Rejestracja: piątek 12 lip 2002, 00:00

Re: Karta dźwiękowa 16 wejść?

Post autor: shearly » niedziela 05 paź 2003, 23:16

moze to
...phi...

Awatar użytkownika
cichydd
Posty: 624
Rejestracja: poniedziałek 24 cze 2002, 00:00

Re: Karta dźwiękowa 16 wejść?

Post autor: cichydd » poniedziałek 06 paź 2003, 00:09

http://www.esi-pro.com/viewProduct.php?pid=18&page=1



http://www.audiomidi.com/common/cfm/product.cfm?Product_ID=3934



Tu jest nawet cena - 800 dolarów. Wbudowane 8 preampów.



http://www.kartydzwiekowe.com.pl/02%20New%20Browser%20Window/oferta.htm



A to system 12 wejściowy oparty na 3 kartach Waveterminal 192 M. No ale tu nie ma preampów. No ciekawe po ile u nas to hexafire jest bo to ciekawa propozycja.

luk_s
Posty: 26
Rejestracja: czwartek 04 wrz 2003, 00:00

Re: Karta dźwiękowa 16 wejść?

Post autor: luk_s » poniedziałek 06 paź 2003, 00:15

...shearly, dzieki za wszystko. W sumie masz racje. Wiecej niz 12 sciezek nie potrzebuje na raz, bo to akurat jak policzylem na band rockowy skladajacy sie z wokalisty,2 gitar,basu i perki potrzeba 12 mikrofonow. Czyli jednak karta 10/10 nie wystarczy.... a jest jakis odpowiednik tej karty w wersji '8 inputs'? bo wtedy zakupilbym takie dwie. (aha-jaka jest ich cena?) pozdrowionka i dzieki za wszystko.



Co do adaptacji pomieszczenia planuje wynajac jakas firme ktora sie na tym zna, ale znam na razie tylko abcsoundlab.pl.. hm nie wiem moze jest ktos blizej z Wroclawia. moze Wy znacie?...

**********************

12 kanałów to jednak dużo, więc proponuje jednak zakupić recordera twardodyskowego, to chyba będzie lepiej chodziło niż komp, no i nie zirytujesz sie , bo nie będziesz miał komunikatów w stylu "wystąpił błąd" a kapela gra dalej. A co do kart to chyba dobrym wyjściem będzie kupić 2x8 np terratec, tylko że to jest razem jakieś 7.000, więc chyba lepiej troche dorzucić i kupić takiego Fostexa i mieć 24 ślady synchronicznie.
Student realizacji nagłośnienia, gitarzysta, pasjonat muzyki, student teologii

Awatar użytkownika
boro
Posty: 92
Rejestracja: piątek 12 wrz 2003, 00:00

Re: Karta dźwiękowa 16 wejść?

Post autor: boro » poniedziałek 06 paź 2003, 07:25

wow.. dzieki. sluchajcie. po prostu robie cale studio i teraz pytam sie gdzie popadnie co mam kupic jak mam cos zrobic... nie jestem profesjonalista i (jeszcze) nie pracuje w tym zawodzie. Co do tych konsolet to wlasnie widzialem ze tak to hulalo jak moja kapela nagrywala demo. Konsoleta 16 albo 24 wejsc podlaczona do dwoch kart po 8 wejsc-one zsynchronizowane na kompie itp itd.



PS: moze jestem glupim tradycjonalista, ale wydaje mi sie ze jak wepne sie w konsole z tlm103 i to od razu do kompa to bedzie brzmialo jak najbardziej naturalnie, a nie przez preampy...... ale to tylko mi sie tak wydaje... pozdrawiam
Jestem początkującym realizatorem, gram też na gitarze.

Awatar użytkownika
BlueJack
Posty: 67
Rejestracja: wtorek 22 kwie 2003, 00:00

Re: Karta dźwiękowa 16 wejść?

Post autor: BlueJack » poniedziałek 06 paź 2003, 09:52

Witam!

A co sądzicie o takim rozwiązaniu na początek?

Dwie zsynchronizowane karty Marc 8 midi (Siena) = 16 kanałów za 3000zł.

Albo Marc 8 midi + Marc X, co daje docelowo 14 kanałów analogowych + wszystkie opcje cyfrowe, za kwotę ok 2800 zł.

Na początek to chyba niezła konfiguracja?



pozdrawiam

BlueJack

Awatar użytkownika
BlueJack
Posty: 67
Rejestracja: wtorek 22 kwie 2003, 00:00

Re: Karta dźwiękowa 16 wejść?

Post autor: BlueJack » poniedziałek 06 paź 2003, 09:54

wszystkie opcje cyfrowe, za kwotę ok 2800 zł.

Na początek to chyba niezła konfiguracja?



**********************

W takiej konfiguracji, to 3500 zł.

Przepraszam za pomyłkę


ODPOWIEDZ