Karta dźwiękowa 16 wejść?

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
boro
Posty: 92
Rejestracja: piątek 12 wrz 2003, 00:00

Karta dźwiękowa 16 wejść?

Post autor: boro » niedziela 05 paź 2003, 09:58

Czy jest na rynku w miare popularna karta dzwiekowa, kltora bedzie mozna kupic bez specjalnyego zamawiania ktora ma 16 wejsc (chyba wystarczy na nagranie zespolu rockowego live in studio). Chodzi mi o dobry wspolczynnik jakosci do ceny.... Pozdrawiam.
Jestem początkującym realizatorem, gram też na gitarze.

Awatar użytkownika
Jackart
Posty: 63
Rejestracja: środa 14 sie 2002, 00:00

Re: Karta dźwiękowa 16 wejść?

Post autor: Jackart » niedziela 05 paź 2003, 12:18

A nie lepiej kupić przechodzoną konsoletę?



...no chyba że chodzi ci o kartę w cenie SB Live...

Awatar użytkownika
Markus
Posty: 280
Rejestracja: piątek 17 maja 2002, 00:00

Re: Karta dźwiękowa 16 wejść?

Post autor: Markus » niedziela 05 paź 2003, 12:22

...Czy jest na rynku w miare popularna karta dzwiekowa, kltora bedzie mozna kupic bez specjalnyego zamawiania ktora ma 16 wejsc (chyba wystarczy na nagranie zespolu rockowego live in studio). Chodzi mi o dobry wspolczynnik jakosci do ceny.... Pozdrawiam....

**********************

Creamware Pulsar + przetwornik A16 ultra

Awatar użytkownika
Jackart
Posty: 63
Rejestracja: środa 14 sie 2002, 00:00

Re: Karta dźwiękowa 16 wejść?

Post autor: Jackart » niedziela 05 paź 2003, 13:24

...pamiętaj jednak, że kupując Pulsara trzeba zapłacic za całą masę softu ( głównie syntezatory) niekoniecznie potrzebnego jeśli chodzi o nagrywanie kapeli live, a także kilka procesorów obsługujących te wtyczki... Przyjemność w wersji Pulsar I kosztuje ok 5000 zł a w wersji Pulsar II ok 8000, ale nie jestem przekonany że jest to najlepsze rozwiązanie, realizujące postawiony cel - nagrywanie kapeli "w studio na żywo". Mam nadzieję, że i tak nie chodzi o nagrania profesjonalne bowiem nie wyobrażam sobie, aby je realizować bez stołu.

Awatar użytkownika
cichydd
Posty: 624
Rejestracja: poniedziałek 24 cze 2002, 00:00

Re: Karta dźwiękowa 16 wejść?

Post autor: cichydd » niedziela 05 paź 2003, 14:18

ESI Maxio lub Audioterminal. Niestety nie znam cen.

Awatar użytkownika
boro
Posty: 92
Rejestracja: piątek 12 wrz 2003, 00:00

Re: Karta dźwiękowa 16 wejść?

Post autor: boro » niedziela 05 paź 2003, 17:06

Hmmm. chyba sie nie zrozumielismy, albo ja nie wytlumaczylem do konca o co mi chodzi... Otoz zamierzam kupic analogowa konsolete (chyba 24 wejscia). No i wydaje mi sie, ze ona nie ma wspolnego jakiegos wyjscia tylko kazdy kanal wychodzi osobno, czyli wychodza 24 "druty" z miksera i trzeba je gdzies podlaczyc... tak? - I to wlasnie chcialbym podlaczyc do karty dzwiekowej i zgrywac potem na kompa.



No chyba, ze mozna nagrywac zamiast do jednej karty 16-kanalowej do dwoch kart, ktore maja po 8 wejsc (chyba takie sa juz, nie?) i pracuja w trubie full-duplex, dobrze kojarze, czy nie? - naproawdzcie mnie, please...



No bo w sumie na sama perkusje jest 8 mikorfonow do podlaczenia + jeszcze 2 gitary, bas, wokal... tak wiec 16 powinno mi starczyc.



Czy w takim wypadku istnieja takie karty do tego o czym mowie?



Pozdrawiam
Jestem początkującym realizatorem, gram też na gitarze.

Awatar użytkownika
Zone
Posty: 99
Rejestracja: piątek 24 maja 2002, 00:00

Re: Karta dźwiękowa 16 wejść?

Post autor: Zone » niedziela 05 paź 2003, 17:38

No i wydaje mi sie, ze ona nie ma wspolnego jakiegos wyjscia tylko kazdy kanal wychodzi osobno, czyli wychodza 24 "druty" z miksera i trzeba je gdzies podlaczyc... tak?



Oczywiście, że ma wspólne wyjście. Przeważnie też ma wyjścia z poszczególnych kanałów tzw. direct out.



No chyba, ze mozna nagrywac zamiast do jednej karty 16-kanalowej do dwoch kart, ktore maja po 8 wejsc (chyba takie sa juz, nie?) i pracuja w trubie full-duplex, dobrze kojarze, czy nie? - naproawdzcie mnie, please...



Tak też można. Wystarczy, że obie karty się zsynchronizuje.



Czy w takim wypadku istnieja takie karty do tego o czym mowie?

Ale jeśli masz zamiar miksować to w locie i zgrywac jako całość na komputer, to po co Ci taka karta. Wydasz na to sporo pieniędzy. Mi raz się zdarzyło, że potrzebowałem 12 sladow 'live' to spiąłem dwie Delty 1010 i 66. Napisz dokladniej o co Ci chodzi. Czy zamierzasz tak robić w studio czy koncerty i późniejsza obróbka poszczególnych śladów.

Sanok

Awatar użytkownika
boro
Posty: 92
Rejestracja: piątek 12 wrz 2003, 00:00

Re: Karta dźwiękowa 16 wejść?

Post autor: boro » niedziela 05 paź 2003, 20:09

hmmm... w sumie dalej nie kapuje. No bo jak mam konsolete to do czego ja ja wepne jak nie mam karty dzwiekowej? no przeciez nie wyjde z konsolety kablem stereo i nie nagram tego w windows recorderze;)))



Chodzi mi o to, ze prawdopodobnie konsoleta, ktora kupie jest stara i bede mogl podlaczyc do karty muzycznej tylko wychodzac osobnymi kablami directout czyli tych kabli bedzie powiedzmu 16 i tyle wejsc potrzebuje. (Bo domyslam sie ze sa takie miksery gdzie jest jakies jedno nowoczesne wyjscie a w jakis nowych kartach - wejscie i wtedy juz nie trzeba 16 kabli tylko jeden, a na komputerze to ladnie sie separuje na sciezki np w Cubase).



Aha, to wszystko ma byc do studia nagran.... pol-profesjonalnego.
Jestem początkującym realizatorem, gram też na gitarze.

Awatar użytkownika
shearly
Posty: 228
Rejestracja: piątek 12 lip 2002, 00:00

Re: Karta dźwiękowa 16 wejść?

Post autor: shearly » niedziela 05 paź 2003, 20:21

To dowiedz sie dokladnie,co to za stol.



To jest tak:miksery maja wyjscie glowne-najczesciej stereo,a do tego niektore miksery maja DIRECT OUT na kanalach-do wielosciezkowego zapisu wlasnie.Nie musisz podlaczac na raz 16 kanalow,mozesz podlaczyc 10,8...i to wpinasz w karte-ktora bedzie Ci potrzebna,nawet,jesli nagywasz w rekorderze Okienka.Zone pisal tylko,ze z doswiadczenia wie,ze nie wykorzystuje sie wiecej niz 12 sciezek jednoczesnie.Zeby dobrze nagrac band rockowy(bo o to chodzi?)na "setke" dobrze jest miec oddzielne pomieszczenie dla bebnow,oddzielne dla giter.Lub jedno duze i ekrany akustyczne.



Uwazam,ze dobrym rozwiazaniem bedzie Delta 1010(10 in/out)



ps,Rozwazyles wszystkie kwestie odnosnie mikrofonow do bebnow,do gitar,wokali,procesory,monitory,komputery itd.,nie piszac juz o pomieszczeniu i adaptacji?
...phi...

Awatar użytkownika
shearly
Posty: 228
Rejestracja: piątek 12 lip 2002, 00:00

Re: Karta dźwiękowa 16 wejść?

Post autor: shearly » niedziela 05 paź 2003, 20:26

A co do tego jednego kabla-mozna podlaczyc kablem cyfrowym-ale wtedy potrzebny jest cyfrowy stol.ADAT przesyla 8/8 sciezek jednym swiatlowodem.
...phi...

ODPOWIEDZ