Cubase SX - kompensacja latencji

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 280
Rejestracja: piątek 17 maja 2002, 00:00

Cubase SX - kompensacja latencji

Post autor: Markus » niedziela 05 paź 2003, 15:25

Pytanie do posiadaczy Cubase SX i kart procesorowych.

Podobno w wersji 2.0 jest juz zaimplementowana

kompensacja latencji na grupach i na wysyłkach.

Czy ktoś z kolegów, który ma np. TC Powercore, albo

Pulsara, sprawdzał czy to działa?

Awatar użytkownika
JacekH
Posty: 611
Rejestracja: czwartek 14 mar 2002, 00:00

Re: Cubase SX - kompensacja latencji

Post autor: JacekH » niedziela 05 paź 2003, 21:10

...Pytanie do posiadaczy Cubase SX i kart procesorowych.

Podobno w wersji 2.0 jest juz zaimplementowana

kompensacja latencji na grupach i na wysyłkach.

Czy ktoś z kolegów, który ma np. TC Powercore, albo

Pulsara, sprawdzał czy to działa?...

**********************

Jeszcze nie widzialem Cubase'a 2.0; ale jesli to dziala to tak jak w Nuendo 2.0 to bez wzgledu, czy masz karte procesorowa czy nie, kompensacja jest na wszystkich torach audio. Z moja karta UAD-1 Nuendo nie ma najmniejszych problemow.



Jacek

Awatar użytkownika
Markus
Posty: 280
Rejestracja: piątek 17 maja 2002, 00:00

Re: Cubase SX - kompensacja latencji

Post autor: Markus » niedziela 05 paź 2003, 23:27

Jeszcze nie widzialem Cubase'a 2.0; ale jesli to dziala to tak jak w Nuendo 2.0 to bez wzgledu, czy masz karte procesorowa czy nie, kompensacja jest na wszystkich torach audio. Z moja karta UAD-1 Nuendo nie ma najmniejszych problemow.



Jacek...

**********************

To znaczy, że jeśli umieścisz na wysyłce (VST Send) jakiś efekt

z UAD-1, a bufor Asio w twojej karcie masz ustawiony na np. 12 milisec.,

to powrót efektu słyszysz od razu czy po 12 milisec.? U mnie w Pulsarze w trybie XTC (VST) w SX 1.3 tak się dzieje - powrót efektu jest uzależniony od tegoż buforu. To samo ma miejsce, gdy robię wysyłkę na group channel i tam zakładam efekt z Pulsara. A więc kompensacja jest tylko na insertach. Ale podobno to normalne przy kartach procesorowych. Z tym że w ostatniej EiS napisano, że ten problem został rozwiązany wraz z wersją 2.0. Ciekawy jestem, czy to działa.

Awatar użytkownika
Markus
Posty: 280
Rejestracja: piątek 17 maja 2002, 00:00

Re: Cubase SX - kompensacja latencji

Post autor: Markus » poniedziałek 06 paź 2003, 16:00

..............

Jeśli nie ma recepty na rozwiązanie tego problemu, to wówczas jest to poważny minus w używaniu dopalaczy VST z proces. DSP. Chyba ze ustawimy bufor na 1,5 milisec., ale wówczas procesor komputera będze strasznie obciążony i ograniczy to ew. ilość śladów bądż wtyczek natywnych.

Awatar użytkownika
JacekH
Posty: 611
Rejestracja: czwartek 14 mar 2002, 00:00

Re: Cubase SX - kompensacja latencji

Post autor: JacekH » poniedziałek 06 paź 2003, 16:08

To znaczy, że jeśli umieścisz na wysyłce (VST Send) jakiś efekt

z UAD-1, a bufor Asio w twojej karcie masz ustawiony na np. 12 milisec.,

to powrót efektu słyszysz od razu czy po 12 milisec.? U mnie w Pulsarze w trybie XTC (VST) w SX 1.3 tak się dzieje - powrót efektu jest uzależniony od tegoż buforu. To samo ma miejsce, gdy robię wysyłkę na group channel i tam zakładam efekt z Pulsara. A więc kompensacja jest tylko na insertach. Ale podobno to normalne przy kartach procesorowych. Z tym że w ostatniej EiS napisano, że ten problem został rozwiązany wraz z wersją 2.0. Ciekawy jestem, czy to działa....

**********************

W Nuendo 2.0 działa. Nie ma znaczenia, czy to wtyczka z karty procesorowej, czy natywna - jest w pełni kompensowana. Wcześniej Cubase/Nuendo nie kompensowały insertów w grupach czy wysyłek oraz insertów w torach instrumentów VST, trzeba było posługiwać się specjalnym trickiem - opóźnianiem pozostałych śladów skierowanych na podgrupę. Nowe Nuendo juz to potrafi i to działa. Cubase 2.0 ma mieć również zaimplementowaną tę funkcję.



Jacek

Awatar użytkownika
Markus
Posty: 280
Rejestracja: piątek 17 maja 2002, 00:00

Re: Cubase SX - kompensacja latencji

Post autor: Markus » poniedziałek 06 paź 2003, 22:18

Wielkie dzięki.


ODPOWIEDZ