Nagrywarki...

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
MB
Posty: 3318
Rejestracja: wtorek 09 kwie 2002, 00:00

Re: Nagrywarki...

Post autor: MB » środa 08 paź 2003, 17:35

...MB Czy chodzi ci o nagrywarkę CD RW + odtwarzanie DVD ? Czy też o nagrywarkę DVD + nagrywanie CD RW i odtwarzanie w/w.

**********************

Ach, gapa ze mnie, pomyliłem kategorie. Historię o awaryjności słyszałem od serwisanta, ale rzeczywiście chodziło o combo CDRW+odtwarzacz DVD. Jeśli chodzi o nagrywarki DVD+CDRW, to w tej chwili niezwykle atrakcyjny wydaje się LioteOn 401S:

http://cdrinfo.pl/cdr/hard/LiteOn_LDW-401S/1.php


Awatar użytkownika
cichydd
Posty: 624
Rejestracja: poniedziałek 24 cze 2002, 00:00

Re: Nagrywarki...

Post autor: cichydd » środa 08 paź 2003, 17:37

...W łaściwie to nie ma żadnych przesłanek aby combo były bardziej awaryjne od zwykłych nagrywarek lub zwykłych odtwarzaczy DVD.

**********************

A jak wytłumaczysz fakt, że mechanika "combo" pracuje podczas zarówno odczytywania jak i nagrywania CD-R (i dodatkowo DVD-R w najnowszych modelach) na najwyższych obrotach? Zawsze mi się wydawało, że dobrze jest mieć nagrywarkę tylko do nagrywania - z pewnością wydłuża to żywotność i zmniejsza "rozchwianie" i zanieczyszczenie serwomechanizmu wewnątrz niej... ...

**********************

Wytłumaczę to tak : oczywiście że im więcej coś się eksploatuje tym bardziej się zużywa, absolutnie nie polecam używania nagrywarki ( szczególnie DVD )do odtwarzania zwykłych Cdeków z dużymi prędkościami natomiast jeśli chodzi o połączenie nagrywarki z odtwarzaniem DVD to bądźmy szczerzy - chyba DVD nie jest aż tak często eksploatowane ? Jesli ktoś katuje jakieś urządzenie ( np. jest zawodowym piratem ;) ) to oczywiscie nie polecam combo. W przypadku połaczenia DVD RW i CDRW to jest akademicka dyskusja bo te nagrywarki wystepują wyłącznie w wersji All In One .

Gizmo
Posty: 149
Rejestracja: piątek 08 sie 2003, 00:00

Re: Nagrywarki...

Post autor: Gizmo » czwartek 09 paź 2003, 07:49

Witam,



musze powiedzieć, że nigdy nie miałem przekonania to tzw. "kombajnów". Jeśli coś zarazem "prało, sprzątało i wynosiło przy tym śmieci" nie budziło we mnie zaufania. Zawsze wolałem skompletować sobie zestaw, "zbudowany" z dedykowanych do wykonywania określonej czynności komponentów, niż kupowac wszystko w jednym klocku. W przypadku kiedy padnie laser w "kombajnie" nie działa nic, ani nagrywarka, ani DVD, ani co tam jeszcze owo urządzenie ma - znajomy przerobił już ten temat.



To jest jednak moja indywidualna ocena przydatności tzw. "kombajnów".



Zapewne wiele osób może się ze mną nie zgodzić i zdaję sobie z tego sprawę. Decyzja o kupnie "comba" czy też nie to indywidualna sprawa każdego w zależności od jego "wizji" oraz potrzeb. Ja jedynie przedstawiłem swój punkt widzenia na te sprawy.



Pozdrawiam

Awatar użytkownika
cichydd
Posty: 624
Rejestracja: poniedziałek 24 cze 2002, 00:00

Re: Nagrywarki...

Post autor: cichydd » czwartek 09 paź 2003, 11:38

PS. Odczyt płyt DVD przy odtwarzaniu filmów, a więc głównym zastosowaniu DVD na dziś odbywa się przy prędkości DVD x 1 może x2 nie więcej mimo że max prędkość jest x 16 tak że to zastosowanie z pewnością nie wpływa na szybsze zużycie napędu.

Awatar użytkownika
Haall
Posty: 46
Rejestracja: piątek 04 kwie 2003, 00:00

Re: Nagrywarki...

Post autor: Haall » czwartek 09 paź 2003, 11:47

Polecam PLEXTORa. Wprawdziem moja nagrywarka to już staruszek - mam ją od 2 lat i nagrywa z prędkością 12 ale jestem bardzo zadowolony. Nie spotkałem się z przypadkiem, żeby nagrana płytka gdzieś nie grała.
Jestem muzykiem...

paul
Posty: 299
Rejestracja: piątek 12 kwie 2002, 00:00

Re: Nagrywarki...

Post autor: paul » czwartek 09 paź 2003, 13:13

...Polecam PLEXTORa. Wprawdziem moja nagrywarka to już staruszek - mam ją od 2 lat i nagrywa z prędkością 12 ale jestem bardzo zadowolony.

*******************



Moi dwaj znajomi mieli takze plekstory - po ponad 1000 zl/szt. Obie nagrywarki po roku padly - mimo normalnego uzytkowania... Ja mam Liteon za 200 zl - i jak mi sie zepsuje to po roku bez zalu wymienie ja na nowa, nowoczesniejsza - rowniez za 200 zl...

Awatar użytkownika
Haall
Posty: 46
Rejestracja: piątek 04 kwie 2003, 00:00

Re: Nagrywarki...

Post autor: Haall » czwartek 09 paź 2003, 15:38

Moi dwaj znajomi mieli takze plekstory - po ponad 1000 zl/szt. Obie nagrywarki po roku padly - mimo normalnego uzytkowania... Ja mam Liteon za 200 zl - i jak mi sie zepsuje to po roku bez zalu wymienie ja na nowa, nowoczesniejsza - rowniez za 200 zl......

**********************



Wszystko się może popsuć, nawet młotek. Zdecydowałem się na PLEXTORa, bo:



a) mam jeszcze rok gwarancji;

b) "słyszałem" różnicę w nagraniu audio na tej nagrywarce i innych za mniejsze pieniądze;

c) miałem 2 nagrywarki i 2 CD-ROMy z półki (w przeliczeniu) "za 200 zł" i... "bez żalu" wymieniałem na nowe, nowocześniejsze...

d) niestety... jestem za biedny, żeby kupować tanie rzeczy.



Pozdrawiam.



Jestem muzykiem...

Awatar użytkownika
matiz
Posty: 3424
Rejestracja: poniedziałek 29 wrz 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Nagrywarki...

Post autor: matiz » czwartek 09 paź 2003, 16:08

Mialem nastepujace nagrywarki: Yamaha 102, 4260, 4416, 1640(?) i dwie 2200, Plextor 8220 i 12costam (SCSI),i teraz wszedzie lite-ony IDE. Problemy z plytami audio sprawialy przede wszystkim Yamaha 4416, 16costam i 2200. Doskonale byly 102 (choc to bylo dawno i moge nie pamietac ;)) 8220 to rulez w ogole a teraz... lite-on i nikt nie narzeka. Oczywiscie na kiepskich plytach mozna nagrywac audio max 16x, ale na dobrych tez, a to i tak szybko.

Generalnie - nie widze powodow dla ktorych nowy plextor mialby byc lepszy od nowego lite-ona, trwalosc jest podobna, a inne brzmienie plyt to przesad i juz

Awatar użytkownika
Haall
Posty: 46
Rejestracja: piątek 04 kwie 2003, 00:00

Re: Nagrywarki...

Post autor: Haall » czwartek 09 paź 2003, 16:19

...Mialem nastepujace nagrywarki: Yamaha 102, 4260, 4416, 1640(?) i dwie 2200, Plextor 8220 i 12costam (SCSI),i teraz wszedzie lite-ony IDE. Problemy z plytami audio sprawialy przede wszystkim Yamaha 4416, 16costam i 2200. Doskonale byly 102 (choc to bylo dawno i moge nie pamietac ;)) 8220 to rulez w ogole a teraz... lite-on i nikt nie narzeka. Oczywiscie na kiepskich plytach mozna nagrywac audio max 16x, ale na dobrych tez, a to i tak szybko.

Generalnie - nie widze powodow dla ktorych nowy plextor mialby byc lepszy od nowego lite-ona, trwalosc jest podobna, a inne brzmienie plyt to przesad i juz ...

**********************



Nigdzie nie napisałem, że plextor jest lepszy od lite-ona, ani żadnej innej nagrywarki. ginio chciał zasięgnąć rady, więc przedstawiłem mu opinię o sprzęcie, który używam. Jeśli moja nagrywarka sie popsuje za 2 dni lub za 2 miesiące i ktoś znowu się zapyta co kupić, to napiszę o tym i o wrażeniach z użytkowania nowej. "Słyszę" (w cudzysłowiu, bo to bardziej czuć, niż słychać) różnicę w brzmieniu różnych sprzętów i nośników i... wierz mi, też nie czuję się z tym dobrze, bo nie stać mnie na kupno profesjonalnego sprzętu za 10-letnią pensję, a z muzyki nie zrezygnuję z tego powodu.



Pozdrawiam.

Jestem muzykiem...

Awatar użytkownika
Darek
Posty: 74
Rejestracja: czwartek 14 mar 2002, 00:00

Re: Nagrywarki...

Post autor: Darek » czwartek 09 paź 2003, 16:39

Polecam TEAC

ODPOWIEDZ