Nagrywarki...

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
Thomazz
Posty: 23
Rejestracja: poniedziałek 09 cze 2003, 00:00

Re: Nagrywarki...

Post autor: Thomazz » czwartek 09 paź 2003, 19:07

Ja rowniez polecam TEACA.
Uczestnik Kursu Realizacji Dźwięku nr 32.

Awatar użytkownika
maYod
Posty: 123
Rejestracja: piątek 29 mar 2002, 00:00

Re: Nagrywarki...

Post autor: maYod » czwartek 09 paź 2003, 21:27

ja mogę tylko powiedzieć czego NIE kupować: samsunga: za żadne pieniądze, żadnego modelu, w żadnym wypadku.

Awatar użytkownika
BlueJack
Posty: 67
Rejestracja: wtorek 22 kwie 2003, 00:00

Re: Nagrywarki...

Post autor: BlueJack » piątek 10 paź 2003, 09:15

Witam!!

Ja także polecam TEAC-a, bardzo wysoka jakość tych urządzeń przy umiarkowanej cenie.





Pozdrawiam wszystkich



BlueJack

Awatar użytkownika
boro
Posty: 92
Rejestracja: piątek 12 wrz 2003, 00:00

Re: Nagrywarki...

Post autor: boro » piątek 10 paź 2003, 10:06

Nie polecalbym raczej lite-on, bo to urzadzenia robione z najtanszych komponentow dostepnych na rynku i skladane niedokladnie w niektorych przypadkach. Mam tez zle doswiadczenia z takimi urzadzeniami... niektore plytki wypala z mniejsza predkoscia itp itd. A mialem kiedy nagrywarke Philipsa i nagrywala wszystko cacy jak trzeba. Teraz tez dorzucilem kilka zlotych wiecej i kupilem TDK. Jestem zachwycony. Pozdrawiam
Jestem początkującym realizatorem, gram też na gitarze.

Awatar użytkownika
matiz
Posty: 3424
Rejestracja: poniedziałek 29 wrz 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Nagrywarki...

Post autor: matiz » piątek 10 paź 2003, 10:54

A mialem kiedy nagrywarke Philipsa i nagrywala wszystko cacy jak trzeba.



No wlasnie, mowilem, ze bedzie duzo sprzecznych opinii. Ja wszystkie produkty Philipsa omijam szerokim lukiem

Awatar użytkownika
boro
Posty: 92
Rejestracja: piątek 12 wrz 2003, 00:00

Re: Nagrywarki...

Post autor: boro » piątek 10 paź 2003, 15:58

No widzisz. Ja Philipsy tez omijam oprocz dwoch rzeczy. Nagrywarek i Discmanow. Tych drugich dlatego, ze testowalem wiele modeli innych firm, nawet tych z najwyzszych polek.. philips oferowal najpeikniejsze pobicie basow. Bardzo glebokie, ale sluchawki nie wpadaly w "przester" (tak jak sie dzieje w sprzecie Sony). pozdrowionka
Jestem początkującym realizatorem, gram też na gitarze.

Awatar użytkownika
Haall
Posty: 46
Rejestracja: piątek 04 kwie 2003, 00:00

Re: Nagrywarki...

Post autor: Haall » piątek 10 paź 2003, 17:34

Kupiłem dzisiaj nagrywarkę LG (kumplowi, żeby nie było...). Oprogramowanie po polsku, 2 lata gwarancji, 165 zł. Koleś jest zachwycony. Zaraz poprzegrywał sobie kilka płyt do samochodu i chodzą bezbłędnie, nawet na jego Marudzącej-Na-CDRy miniwieży.

Jestem muzykiem...

Awatar użytkownika
cichydd
Posty: 624
Rejestracja: poniedziałek 24 cze 2002, 00:00

Re: Nagrywarki...

Post autor: cichydd » piątek 10 paź 2003, 18:11

Chciałbym zwrócić uwagę iż rady typu kupiłem i jest ok albo kolega miał i był zadowolony są bez sensu bo w ten sposób wszystko może okazać się świetne i suma rad równa się zeru dlatego polecam opierać się na danych statystycznych a takie mogą posiadać jedynie sptrzedawcy czy ludzie tak czy inaczej związani z branżą komputerową.

WG
Posty: 1235
Rejestracja: poniedziałek 12 sie 2002, 00:00

Re: Nagrywarki...

Post autor: WG » sobota 11 paź 2003, 00:29

Ja polecam nagrywarki TEAC'a dlatego, że charakteryzuje ich wyjątkowa trwałość i dobre wykonanie. Przynajmniej ja mogę do tego tak podejść. Co do nagrywania audio to kwestia wyjątkowo dyskusyjna i nie będę się na ten temat rozwodził.



W swoim dorobku miałem kilka LG (ale to raczej było nieporozumienie), jakieś SONY. I naprawdę warto wydać te kilka złotych więcej na lepsze modele. Przekonałem się osobiście, że na tym nie da się zaoszczędzić.

Wątpię aby metody typu kupię teraz za 150 zł a jak się zapsuje to znowu kupię i tak dalej do czegoś prowadziły. W rezultacie niestety wyjdzie to drożej a czy będziemy zadowoleni to pozostawiam bez komentarza.



Natomiast co do combo to niestety ale raczej mam złe doświadczenia. Zawsze występowały z tym jakieś problemy. A to niebyt dobrze współpracuje z oprogramowaniem i trzeba wyjątkowo szukać i dobierać oprogramowanie nagrywające albo to czegoś nie czyta lub nie obsługuje itd.



Przy zakupie nagrywarki ja polecałbym zwracać uwagę na obsługiwaną listę formatów płyt, wielkość bufora, czas dostępu. Bo tutaj zwykle są niespodzianki i po zakupie okazuje się, że tania nagrywarka nie obsługuje wiele standardów obsługiwanych w droższych modelach i sprawia podstawowe problemy z oprogramowaniem. Niestety coś za coś.

ODPOWIEDZ