Do nagłośnieniowców i realizatorów

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
Tadeo
Posty: 1609
Rejestracja: piątek 31 sty 2003, 00:00
Kontakt:

Do nagłośnieniowców i realizatorów

Post autor: Tadeo » czwartek 09 paź 2003, 13:19

Witam serdecznie.

Problem tkwi w nietypowej konsoli fostex. Chciałbym wpiąć w kanał wykorzystując złącze insert, bramke szumów procesora Behringer mdx 2000, który poza tradycyjnym wej/wyj oferuje jeszcze blok Key Ext gdzie dostępne są gniazda Send oraz Return. Wracając do fostexa: zamiast pospolitego rozrywnego gniazda insert jack, posiada on dwie pary gniazd chinch. Pierwsza z nich to D. Out oraz Tape in a druga para ( z zaślepką) to RCV oraz Send.

Mam nadzieje że problem przedstawiłem wystarczająco treściwie, i że znajdzie się ktoś kto mi pomoże.

Tadi.

Awatar użytkownika
matiz
Posty: 3424
Rejestracja: poniedziałek 29 wrz 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Do nagłośnieniowców i realizatorów

Post autor: matiz » czwartek 09 paź 2003, 16:18

> a druga para ( z zaślepką) to RCV oraz Send.

> Mam nadzieje że problem przedstawiłem wystarczająco treściwie



Problem w polaczeniu? To najprawdopodobniej do tego sluza ww gniazda, pod warynkiem ze zaslepka=zwora. Zworke wyjmujesz, wkladasz kabelki jack-cinch i gotowe. Wykorzystanie zewnetrznego kluczowania wynaga wiecej gimnastyki - czy o to chodzi?

Awatar użytkownika
Tadeo
Posty: 1609
Rejestracja: piątek 31 sty 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Do nagłośnieniowców i realizatorów

Post autor: Tadeo » czwartek 09 paź 2003, 23:51

Może inaczej. Jak może działać tryb insertowy w w/w konsoli, zakładając że tradycyjnie spotyka się stereofoniczne gniazdo jack - słuzące jednocześnie jako wysyłka sygnału do np: bramki szumów i jego powrotu poprzez bramkę na ten sam kanał z którego został wysłany

Rozumiem ze ten model (nienajnowszy, ale na jego szczęście całkiem nieźle brzmiący) ma dość nietypową konfiguracje gniazd chinch, i w tym cały problem.

Dzięki za zainteresowanie się sprawą, pozdrawiam.

Tadi

Awatar użytkownika
matiz
Posty: 3424
Rejestracja: poniedziałek 29 wrz 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Do nagłośnieniowców i realizatorów

Post autor: matiz » piątek 10 paź 2003, 00:27

...Może inaczej. Jak może działać tryb insertowy w w/w konsoli, **********************

Normalnie - wieksze stoly maja dwa gniazda, wlasnie send i return moga byc wtedy symetryczne. Z cinchami problem jest taki, ze trudniej zrobic rozrywne gniazgo (choc np. Tascam robil takie krosownice) - i w koncu nie napisales, co to jest ta "zaslepka" - jezeli to zwora taka jak np. w equalizerach hi-fi Technicsa (czyli kawal wugietego w "U" drutu), to wiadomo - a jezeli nie, to mi szklana kula cos kiepsko dziala :P

Awatar użytkownika
Tadeo
Posty: 1609
Rejestracja: piątek 31 sty 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Do nagłośnieniowców i realizatorów

Post autor: Tadeo » sobota 11 paź 2003, 03:13

......Może inaczej. Jak może działać tryb insertowy w w/w konsoli, **********************

Normalnie - wieksze stoly maja dwa gniazda, wlasnie send i return moga byc wtedy symetryczne. Z cinchami problem jest taki, ze trudniej zrobic rozrywne gniazgo (choc np. Tascam robil takie krosownice) - i w koncu nie napisales, co to jest ta "zaslepka" - jezeli to zwora taka jak np. w equalizerach hi-fi Technicsa (czyli kawal wugietego w "U" drutu), to wiadomo - a jezeli nie, to mi szklana kula cos kiepsko dziala :P...

**********************

Jest to raczej ten drut w kształcie U. Czy z czincza wogule można zrobić rezrywne gniazdo? Symetryczne gniazdo chinch? Ciekawe. Napisz prosze coś więcej.

Awatar użytkownika
matiz
Posty: 3424
Rejestracja: poniedziałek 29 wrz 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Do nagłośnieniowców i realizatorów

Post autor: matiz » sobota 11 paź 2003, 22:54

Jest to raczej ten drut w kształcie U. Czy z czincza wogule można zrobić rezrywne gniazdo? Symetryczne gniazdo chinch? Ciekawe. Napisz prosze coś więcej....

**********************

Jak jest to zwora, to problem rozwiazany jak mniemam

Z cincha mozna zrobic rozrywne gniazdo, na pewno krosownice lansujacej ten system gniazd firmy Tascam mialy takie gniazda.

Po drugie - ja nie pisalem ze sa symetryczne cinche, tylko ze sa konsolety wykorzystujace do insertow oddzielne gniazda send i return, bo to wlasnie umozliwa symetryczne polaczenia - najczesciej sa to gniazda jack lub TT (to w krosownicach z wyzszej polki). Byla to odpowiedz na spostrzezenie, ze inserty robi sie ma jednym symtrycznym rzrywnym jacku - otoz nie zawsze, co wiecej, umozliwia to pobranie sygnalu z gniazda send do dlaszej obrobki. Oczywiscie w Twoim przypadku jest to niemozliwe, bo jak wyjmiesz zwore to nie masz przejscia, ale w przypadku jackow czy TT jest to czesto spotykane.

Awatar użytkownika
Tadeo
Posty: 1609
Rejestracja: piątek 31 sty 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Do nagłośnieniowców i realizatorów

Post autor: Tadeo » niedziela 12 paź 2003, 14:02

Także jakiego przewodu mam użyć i w jaki sposób mogę podłączyć procesor by pracował tylko na wybranym kanale?
[Post edytowany przez Admina w dniu 13/10/2003]

Awatar użytkownika
matiz
Posty: 3424
Rejestracja: poniedziałek 29 wrz 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Do nagłośnieniowców i realizatorów

Post autor: matiz » niedziela 12 paź 2003, 16:11

Pare postow wyzej napisalem przeciez:



Zworke wyjmujesz, wkladasz kabelki jack-cinch i gotowe.



Czyli potrzebne beda dwa kable jack-cinch - z send konsolety do in procesora i z out procesora do ret konsolety. Ktora wtyczka pasuje do jakiego gniazda, to wiesz? (MSPANC :P )

ODPOWIEDZ