Realizacja dźwięku na PJWSTK

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Realizacja dźwięku na PJWSTK

Post autor: Zbynia » wtorek 18 gru 2012, 10:57

Crash


 


http://www.afit.edu.pl/




Awatar użytkownika
crash22
Posty: 59
Rejestracja: niedziela 27 gru 2009, 00:00

Re: Realizacja dźwięku na PJWSTK

Post autor: crash22 » wtorek 18 gru 2012, 11:12

...Crash

http://www.afit.edu.pl/
...

Dziękuję, zaraz zerknę. Jestem także ciekawy wrażeń z "wycieczki" założyciela wątku do szkoły. Pozdr.
Witam - jestem pasjonatem muzyki i czytelnikiem magazynu "Estrada i Studio".

Awatar użytkownika
matiz
Posty: 3424
Rejestracja: poniedziałek 29 wrz 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Realizacja dźwięku na PJWSTK

Post autor: matiz » wtorek 18 gru 2012, 13:12

Cała dyskusja w tym wątku pokazuje problemy, z którymi szkolnictwo WYŻSZE boryka się od dłuższego czasu. Nie wnikam, czyja to wina, czy zbyt dużej ilości studentów, czy zmiany statusu wyższych studiów, czy stworzenia dwustopniowych studiów, ale sytuacja jest właśnie taka, o jakiej piszecie. Z jednej strony mamy narzekanie tych, którzy na studia nie poszli i nie pójdą, że studia nie uczą niczego praktycznego, że więcej można się nauczyć na kursie weekendowym czy stażu, z drugiej strony - przepraszam - są ludzie, którzy poszliby na studia WYŻSZE po to, żeby im tam wytłumaczyli "pół strony wymaganych parametrów audio, lub od klienta z UK wymogi masteru reklamy kinowej". Ludzie - nie po to jest uczelnie, to są studia wyższe, nie kurs weekendowy! Do zawodu przygotowują zawodówki, studia kształcą teoretycznie! Przynajmniej powinny, tak było kiedyś, na pięcioletnich studiach NAJPIERW była teoria a potem praktyka. Teraz mamy licencjat - czyli praktykę, a jak ktośchce wiedzieć, o co chodzi w tym, czego się uczył i co niby umie, to idzie na "teoretyczne" studia magisterskie. To jest idiotyzm...


Po studiach absolwent wcale nie musi znać "pół strony wymaganych parametrów audio", tylko musi umieć natychmiast to zrozumieć i zastosować, szukając gdzieś brakującej wiedzy. Tymczasem jest tak, że rzeczywiście studenci WYŻSZEJ uczelni często domagają się właśnie takich konkretnych informacji (np. zastosowania konkretnej wtyczki), natomiast nie mająnajmniejszej ochoty na zgłębianie podstaw, czyli ogólnych zasad. A studia wyższe są (a przynajmniej tak kiedyś było i tak IMO być powinno) właśnie od ogólnych zasad, teorii, ewentualnie później zastosowania jej w praktyce, ale to jużsamodzielnie, wyciągając wnioski... Tymczasem u nas wyciąganie jakichkolwiek wniosków to chyba traktorem albo dźwigiem...


[addsig]

Awatar użytkownika
regel1974
Posty: 8
Rejestracja: sobota 15 gru 2012, 00:00

Re: Realizacja dźwięku na PJWSTK

Post autor: regel1974 » wtorek 18 gru 2012, 15:50

Pół strony wymagań od TVN czy sieci kin z UK to tylko kropla w morzu różnych problemów z którymi się zacząłem zmagać, od momentu gdy poza wciskaniem Record i Stop zacząłem wchodzić dalej w kwestie produkcji dźwięku. Nie napisałem, że chcę iść na studia, by wytłumaczono mi wyłącznie to jak znormalizować nagranie do emisji w stacji telewizyjnej (sorry, ale tak to ująłeś). Można się samemu wielu rzeczy nauczyć, ale powiem szczerze - NIE POTRAFIĘ. Próbowałem kiedyś np studiów on-line i nic z tego nie wyszło, bo muszę mieć jakiś bat nad sobą i za taki motywator, w postacji szkoły do której będę musiał co drugi weekend pójść, jestem gotowy zapłacić. Myślę, że nie jestem osamotniony w takim podejściu do zdobywania wiedzy.

Ponadto. Ja przecież wcale nie spodziewam się, że po roku weekendowej szkoły nagle przeobrażę się w Alfę i Omegę realizacji dźwięku, znam doskonale wartość doświadczenia, praktyki, godzin spędzonych w studio i nawet ostrożnego wertowania forów tematycznych ;)

Czekam na dokładny syllabus i program z PJWSTK. Na razie nie miałem czasu aby tam wpaść, bo mieszkam dość daleko od centrum. Przed Nowym Rokiem "obadam" sprawę i wkleję tutaj co się da na temat.

Pozdrawiam,
[addsig]
www.elephantmedia.pl

Fant
Posty: 241
Rejestracja: piątek 01 sie 2003, 00:00

Re: Realizacja dźwięku na PJWSTK

Post autor: Fant » wtorek 18 gru 2012, 21:57

A może zalogować się na forum szkoły i zapytać bezpośrednio u "klientów" szkoły? Duża część forum jest chyba dostępna nie tylko dla studentów.
from one source all things depend....

rob244
Posty: 1
Rejestracja: sobota 03 mar 2018, 08:53

Re: Realizacja dźwięku na PJWSTK

Post autor: rob244 » sobota 03 mar 2018, 09:04

Też popieram. Nie warto marnować pieniędzy na takie studia. Natomiast miałbym prośbę o poradę od innych realizatorów , którzy mają wykształcenie o profilu elektronicznym. Sam jestem informatykiem i nie ma wiedzy zakresie budowy elektroniki przetwarzającej dźwięk i przetwarzania dźwięku ( różnice między lampami i tranzystorami itd). Czy ktoś może polecić literaturę z elektryki i elektroniki z której zdobędę ekspercką wiedzę na ten temat. Będę wdzięczny za pomoc.

ODPOWIEDZ