Akai MPC 2500 - record in

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
Petey
Posty: 351
Rejestracja: poniedziałek 07 sie 2006, 00:00

Akai MPC 2500 - record in

Post autor: Petey » wtorek 05 lut 2013, 22:35

Witam. Mam pytanie odnoście samplera MPC 2500 i jego wejścia analogowego. Otóż chciałbym aby do samplera wchodził sygnał cyfrowy (dźwięk z laptopa- ESI UGM96). Jedyne rozwiązanie jakie jest dla mnie najwygodniejsze to połączyć OUT z karty do RECORD IN w samplerze. Lecz jak wiadomo wejście te, jest wejściem analogowym.


Czy w praktyce takie połączenie powoduje pogorszenie jakości dźwięku??


Z tego co wyczytałem na obcojęzycznych forach to do takiego połączenia stosuje się kabel koaksjalny. Jednak nie wiem czy zabawa w adaptery optical/coaxial będzie tu znacznie wpływała na jakość.


Co o tym sądzicie??


P.S. Wiem że sampler posiada USB jednak nie jestem zwolennikiem klikania i przeciągania plików na dysk samplera.


richtig
Posty: 845
Rejestracja: wtorek 17 maja 2005, 00:00

Re: Akai MPC 2500 - record in

Post autor: richtig » wtorek 05 lut 2013, 23:02

Nie. żadnego wyjścia cyfrowego z wejściem analogowym nie podłączysz. nie masz wolnego wyjścia analogowego z tej karty?
www.myspace.com/pchelki

Awatar użytkownika
Petey
Posty: 351
Rejestracja: poniedziałek 07 sie 2006, 00:00

Re: Akai MPC 2500 - record in

Post autor: Petey » wtorek 05 lut 2013, 23:30

Takie połączenie jest funkcjonalne bo mój znajomy właśnie w ten sposób pozyskuje sample (komputer out--> MPC in). Jedynie co nurtuje mnie w takim połączeniu to jakośc nagrywanego dźwięku. Czy jakość sampla nagranego w ten sposób jest taka sama jak kopiowanie go na dysk mpc porzez USB


Awatar użytkownika
Petey
Posty: 351
Rejestracja: poniedziałek 07 sie 2006, 00:00

Re: Akai MPC 2500 - record in

Post autor: Petey » środa 06 lut 2013, 00:45

Mpc stuff oferuje zwykły kabelek który ma spełniać to zadanie. Co o tym sądzicie?? Można polegać na tego typu rozwiązaniach chcąc mieć bezstratną jakość nagrywania??


 


http://www.mpcstuff.com/akmpcipcosai.html


Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Akai MPC 2500 - record in

Post autor: Zbynia » środa 06 lut 2013, 16:54

bez jaj - zwykły kabelek za 25 dolców?




albo analogowo - wiadomo dużo zależy od jakości karty w komputerze albo cyfrowo(akai 2500 ma wejście SPDIF - musi takie wyjście posiadać komputer - jakość obsługiwana zależy od parametrów ustawionych dla przesyłu)


No i usb - jakość dokładnie taka sama jak na komputerze(po prostu plik)


 


zawsze robiłem przez usb(chyba że sampling z gramofonu) i końcową obróbkę sampla również - zresztą nie ważne jak duży plik to trwa chwilę - w przypadku nagrywania czas 1:1




Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Akai MPC 2500 - record in

Post autor: Zbynia » środa 06 lut 2013, 16:56

aha co będziesz nagrywał?


i tak lepiej nagrać w komputerze i do akai przenieść plik


Awatar użytkownika
Petey
Posty: 351
Rejestracja: poniedziałek 07 sie 2006, 00:00

Re: Akai MPC 2500 - record in

Post autor: Petey » środa 06 lut 2013, 21:39

...
aha co będziesz nagrywał?

i tak lepiej nagrać w komputerze i do akai przenieść plik...
 



Sprawa wygląda tak. Powiedzmy że szukamy jakiegoś fajnego breaka. Jak wiadomo żeby go znaleźć muszę przesłuchiwać całą płytę winylową na której może coś znajdę. Dlatego zgrałem wszystkie moje winyle na kompa w postaci Wav lub Flac. Teraz tylko wchodzę do edytora audio i od razu widzę czy takowy break tam jest czy utwór ten jest klockiem z którego raczej nic nie wytnę. Jeżeli znajduję taki break to sprawa wyglądała by tak. MPC jest już odpalone, wciskam record i po chwili mam już go w MPC. Jak wiadomo unikam tym sposobem zabawę w wycinanie, zapisywanie, podłączanie kabla, kopiowanie a tego typu zabawa mi nie odpowiada.


Dlatego chciałem znaleść rozwiązanie które będę mógł zastosować mając tylko ESI UGM96 i podobny kabel. Ale cały czas nurtuje mnie sprawa "Digital out to analog input"


Pan z tego sklepu powiedział że żadnej straty nie będzie.


Co o tym sądzisz??


Awatar użytkownika
Petey
Posty: 351
Rejestracja: poniedziałek 07 sie 2006, 00:00

Re: Akai MPC 2500 - record in

Post autor: Petey » czwartek 07 lut 2013, 13:00

Ponadto ciekawym rozwiązaniem byłoby nagrywanie VSTi poprzez właśnie takie podłączenie samplera z laptopem. Sampler rejestrowałby dźwięk z laptopa na którym miałbym załączone wtyczki z instrumentami.


Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Akai MPC 2500 - record in

Post autor: Zbynia » czwartek 07 lut 2013, 20:45

ten pan ze sklepu za przeproszeniem "pieprzył" - to nie możliwe bez przetwornika AD/DA zależnie w którą stronę ma być sampling


Może to jest wygodne ale 100% odpowiednik oryginału uzyskasz przenosząc plik do mpc - trwa to chwilę i znacznie krócej niż nagrywanie bo jak pisałem - nagrywanie wyłącznie w stosunku 1:1 (tyle czasu przenosisz ile trwa kawałek)


Powiem tobie że lubie edytory audio ale i tak najwiecej frajdy sprawiało mi cięcie w mpc tym bardziej że przy okazji mozna porobic przyjemne slice i tym podobne pierdułki co na kompie nie jest tak wygodne




Niestety cyfra w twoim wypadku to spdif czy to z karty czy z integry komputera(jeśli posiada spdif)


Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Akai MPC 2500 - record in

Post autor: Zbynia » czwartek 07 lut 2013, 20:47

Przy okazji - czemu nie wgrałeś sampli na dysk do mpc?


ODPOWIEDZ