Sekwencer online

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
DJOZD
Posty: 2594
Rejestracja: niedziela 22 gru 2002, 00:00

Re: Sekwencer online

Post autor: DJOZD » piątek 15 lut 2013, 14:44

Ależ Reaper portable na pendrive działałby idealnie. Do tego możesz utworzyć prościutki skrypt autostartu że zaraz po włożeniu dysku odpalałby się Reaper automatycznie. A tak jesteś uzależniony nie tylko do internetu ale i słabej oferty tego rodzaju usług. Pomijam fakt że na przenośnym studio możesz sobie zainstalować masę wtyczek i instrumentów.





Awatar użytkownika
DJOZD
Posty: 2594
Rejestracja: niedziela 22 gru 2002, 00:00

Re: Sekwencer online

Post autor: DJOZD » piątek 15 lut 2013, 14:47

Z drugiej strony zawsze może dojść do sytuacji kiedy nie masz przy sobie dysku z programem.

Awatar użytkownika
Mariusz1333
Posty: 169
Rejestracja: środa 16 kwie 2008, 00:00

Re: Sekwencer online

Post autor: Mariusz1333 » piątek 15 lut 2013, 15:10

...Ależ Reaper portable na pendrive działałby idealnie. Do tego możesz utworzyć prościutki skrypt autostartu że zaraz po włożeniu dysku odpalałby się Reaper automatycznie. A tak jesteś uzależniony nie tylko do internetu ale i słabej oferty tego rodzaju usług. Pomijam fakt że na przenośnym studio możesz sobie zainstalować masę wtyczek i instrumentów.



Dzięki, to jest rzeczywiście dobry pomysł, tak jak aplikacja na android (jednak za mały ekran a tablet to trzeba juz "nosić") jednak www wydaje się bardziej uniwersalny. Aż dziwne że od czasu do czasu próbuję szukać i nie mogę takowego znaleźć. Zawsze jest publikowanie ale żeby co zabrać dla siebie (źródło) to już nie. Marzeniem byłby export do formatu cubase.


Idea jest więc taka draft na www, obróbka w domu.


Awatar użytkownika
mytnik
Posty: 1308
Rejestracja: czwartek 20 maja 2004, 00:00

Re: Sekwencer online

Post autor: mytnik » piątek 15 lut 2013, 15:17

Idea jest więc taka draft na www, obróbka w domu.... 


ta, byle gdzie, byle na jakim sprzęcie, w byle jakich warunkach żeby powstawało byle co pchane na byle serwer.


Lepiej porządnie pomyśleć i w spokoju popracować nad konkretami.


A poza tym dlaczego nie piszesz po naszemu?

drummer

Awatar użytkownika
przedwczoraj
Posty: 223
Rejestracja: wtorek 07 sty 2003, 00:00

Re: Sekwencer online

Post autor: przedwczoraj » piątek 15 lut 2013, 16:07

Miałem podobny dylemat i doszedłem do wniosku, że jednak telefon to jedyna rzecz, do jakiej mam zawsze dostęp.


Wybór padł na to:


http://www.youtube.com/watch?v=KIngONBA3_Y



Eksport midi oczywiście jest.


 

Awatar użytkownika
Mariusz1333
Posty: 169
Rejestracja: środa 16 kwie 2008, 00:00

Re: Sekwencer online

Post autor: Mariusz1333 » piątek 15 lut 2013, 16:09

 

ta, byle gdzie, byle na jakim sprzęcie, w byle jakich warunkach żeby powstawało byle co pchane na byle serwer.

Lepiej porządnie pomyśleć i w spokoju popracować nad konkretami.

A poza tym dlaczego nie piszesz po naszemu?
...
 


Nie "byle co" tylko sam pomysł (bit, temat, linia melodyczna, harmonia,...) a resztę porządnie na komputerze. cos wniosłeś do wątku czy tylko tak sobie mówisz...


ps myslałem że draft to powszechnie znane słowo ale ok "projekt roboczy". 


Awatar użytkownika
Mariusz1333
Posty: 169
Rejestracja: środa 16 kwie 2008, 00:00

Re: Sekwencer online

Post autor: Mariusz1333 » piątek 15 lut 2013, 16:46

...
Miałem podobny dylemat i doszedłem do wniosku, że jednak telefon to jedyna rzecz, do jakiej mam zawsze dostęp.

Wybór padł na to:


http://www.youtube.com/watch?v=KIngONBA3_Y


Eksport midi oczywiście jest.


... 


fajny filmik, ja mam telefon od niedzawna na androidze , szukałem,w Google Play ale z bezpłatnych nic nie było godne uwagi, zerkne , może coś znajdę, na razie to były poszukiwania w jak dżungli.




Przyznam, że próbowałem na moim 4,2 ekranie sprawdzić "grywalności" i używalności" (czyt. opóźnień ) takiego interfejsu ale jakieś"piano coś tam" nie reagowało jak należy (mam android 4.0, proc. 1GHz) , jest jeszcze nieodłączna kwestia eksportu, bo jak powiedziałem nie mam zamiaru obrabiać pomysłu na smartfonie tylko w cubase w domu. Tak czy tak chyba ten kanał jest docelowym rozwiązaniem. Telefon ma sie w każdej chwili...


Będę szukał poprzez obie drogi, jak cos w końcu znajdę - napiszę, ale jak ktoś juz pracuje w ten sposób - proszę o podzielenie się...


Awatar użytkownika
przedwczoraj
Posty: 223
Rejestracja: wtorek 07 sty 2003, 00:00

Re: Sekwencer online

Post autor: przedwczoraj » piątek 15 lut 2013, 20:08

 

Będę szukał poprzez obie drogi, jak cos w końcu znajdę - napiszę, ale jak ktoś juz pracuje w ten sposób - proszę o podzielenie się......
 




Co do pracy - dźwięki wydobywają się bez żadnych opóźnień. Materiały promocyjne to nie kit - wszystko robi się w locie. Dzisiaj w 10 minut zrobiłem zalążki dwóch utworów. O darmowych wersjach zpomnij - mają ograniczenia, a ten program, ktorego link podałem, w darmowej nie ma np. zapisywania projektów i exportu midi.


 

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Sekwencer online

Post autor: Zbynia » piątek 15 lut 2013, 20:34

O androidzie zapomnij - w temacie audio lezy i kwiczy


Praca przez net?mając porzadne łacze będziesz miał na start 20ms opóźnienia...przy czymkolwiek bezprzewodowym  cudem będzie jak zejdziesz poniżej 100ms


Pozostaje albo tablet z windows albo apple




z webowych np:


http://soundation.com/


Awatar użytkownika
Mariusz1333
Posty: 169
Rejestracja: środa 16 kwie 2008, 00:00

Re: Sekwencer online

Post autor: Mariusz1333 » piątek 15 lut 2013, 21:05

...
O androidzie zapomnij - w temacie audio lezy i kwiczy

Praca przez net?mając porzadne łacze będziesz miał na start 20ms opóźnienia...przy czymkolwiek bezprzewodowym  cudem będzie jak zejdziesz poniżej 100ms

Pozostaje albo tablet z windows albo apple


z webowych np:

http://soundation.com/...
 



Dzięki za info o androidzie - oszczędzi mi nerwów. Co do soundation studio - nie doczytałem w "How to" możliwości eksportu w midi. co do opóźnienia - akurat w tym sekwencerze gotowe próbki odzywają się jako tako...


ODPOWIEDZ