Jakie słuchawki na co dzień?

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
tiny
Posty: 74
Rejestracja: piątek 29 lut 2008, 00:00

Jakie słuchawki na co dzień?

Post autor: tiny » wtorek 09 kwie 2013, 17:36

Witam Was Kochani.


Sprawa wyglada tak że z przyczyn siły wyższej zostałem zmuszony do odstawienia czterech kółek i otworzyć się na dobrodziejstwa transportu publicznego Cry.


I tu pojawia się problem gdyż słuchawki których używam z racji gabarytów są dość mało mobilne wiec najlepsze byłby dokanałowe ewentualnie douszne grające przyzwoicie w całym paśmie a jednocześnie posiadające jako taki dół. Chyba że zna ktoś jakieś mobilne nie będące dousznymi? W natłoku oferty rynkowej nie wiem na co się zdecydować więc postanowiłem zapytać jakie są wasze typy? Cena - wiadomo im mniej tym lepiej :) pozdrawiam


Dodam że ostatni taki wątek był na forum 7 lat temu więc chciałbym to trochę zaktualizować.

"...muzykę kocham więc kradnę te sample..." "...bo muzyka jest językiem wszechświata..."

Awatar użytkownika
DJOZD
Posty: 2594
Rejestracja: niedziela 22 gru 2002, 00:00

Re: Jakie słuchawki na co dzień?

Post autor: DJOZD » środa 10 kwie 2013, 12:45

Może coś pokroju AKG K 430?

Awatar użytkownika
Caroozo
Posty: 932
Rejestracja: piątek 22 lut 2008, 00:00

Re: Jakie słuchawki na co dzień?

Post autor: Caroozo » środa 10 kwie 2013, 14:48


Inni mogą podawać swoje typy, jednak ja używam słuchawek do odtwarzaczy przenośnych dobrej klasy od lat (kiedyś Walkmany Sony full-logic, potem Discmany, MiniDisci, nawet telefon W800i), a aktualnie używam MP4 Sony A826 wraz z dołączonymi do niego słuchawkami, które w stosunku cena/jakość nie mają sobie równych - MDR-EX82 (ten model jest dodawany do urządzeń i nie sprzedaje się go oddzielnie) - ale odpowiednikiem jest MDR-EX85.

Są to dokanałowe słuchawki, które dzięki budowie separują wysokie i niskie tony, dzięki czemu - kolokwialnie mówiąc - "wieje" basem, a nie dudni. W praktyce mają bardzo szerokie spektrum w każdym zakresie, brzmienie rzekłbym jest stonowane - ani ciemne, ani jasne (miałem swego czasu Sennheisery serii MX i były dla mnie zbyt ostre na górze i miały zdecydowanie mniej basu) - nadaje się zarówno do jazzu, jak i prog-metalu.

Słuchawki LEPIEJ reprodukują bas niż moje MDR-XD400 - dzięki dokanałowej budowie. Dźwięki wchodzące w zakres nu-bass, czyli dochodzące do progu percepcji i będące marzeniem większości słuchawek tutaj są słyszalne, scena i panorama jest w porządku. Musisz jednak bardzo uważać - są chętnie podrabiane przez chińczyków. Nowe powinny kosztować nie więcej jak 149 złotych.

Trwałość i wygoda? Uwierz mi, używam słuchawek niemal codziennie od lat i ich piętą achillesową jest psucie się wtyku albo przetarcie kabla. Ja swój odtwarzacz użytkuję od 3 lat i słuchawki dalej działają, nic nie przerywa... Myślę że to świadczy o jakości wykonania. Polecam odsłuchać je włączając sobie np. Janet Jackson - Make Me - MotoBlanco Remix - dobry referencyjnie kawałek, żeby oddać, co te słuchaweczki potrafią :).

Jeśli jednak z jakichś względów nie wzbudzą one Twojego zaufania, a będziesz chciał słuchawki otwarte nauszne, polecam bez oglądania się na inne Koss Porta Pro - nic lepszego w tej cenie nie dostaniesz.

Odradzam Creative'a itp wynalazki, które w opinii niektórych są synonimem dobrego sprzętu przenośnego - może kiedyś było z tym lepiej, ale KAŻDY, któremu pokazuję swoje słuchaweczki Sony, patrzy potem na swój odtwarzacz (i słuchawki) z politowaniem ;).

Koss jest dobry również dlatego, że daje wieczystą gwarancję - nie wiem, jeszcze nie korzystałem. Ale wiadomo jak to z tym bywa... Jak znajomy uwalił Monster'a jacka (które podobno są niezniszczalne) - no to nie wiem jak serwis na uszkodzenia mechaniczne ;). Pamiętaj - trwałość w takich słuchawkach jest bardzo istotna, niejeden kupował nowe co pół roku ze względu na zużycie...

Awatar użytkownika
tiny
Posty: 74
Rejestracja: piątek 29 lut 2008, 00:00

Re: Jakie słuchawki na co dzień?

Post autor: tiny » środa 10 kwie 2013, 17:09

DJOZD te AKG to jednak troche dużawe... coś mniejszego mnie interesuje.


Caroozo za tak szerokie omówienie te Sony wydaja sie być ciekawą propozycja a i cena nie jest jakas wygorowana.


Dzieki pozdrawiam moze ktoś jeszcze?

"...muzykę kocham więc kradnę te sample..." "...bo muzyka jest językiem wszechświata..."

Awatar użytkownika
tiny
Posty: 74
Rejestracja: piątek 29 lut 2008, 00:00

Re: Jakie słuchawki na co dzień?

Post autor: tiny » środa 10 kwie 2013, 17:12

...
DJOZD te AKG to jednak troche dużawe... coś mniejszego mnie interesuje.

Caroozo za tak szerokie omówienie te Sony wydaja sie być ciekawą propozycja a i cena nie jest jakas wygorowana.

Dzieki pozdrawiam moze ktoś jeszcze?
...
 




Co do Kossów to one jakoś nie wyglądają jak dla mnie.

"...muzykę kocham więc kradnę te sample..." "...bo muzyka jest językiem wszechświata..."

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Jakie słuchawki na co dzień?

Post autor: Zbynia » środa 10 kwie 2013, 21:41

Carozo widzę trzyma się klasyki i zresztą słusznie


Co jak co lepszych dousznych słuchawek od sony (oczywiście tylko te z 16mm membraną lub 13mm w przypadku dokanałowych) nie spotkałem


nie grają ostro bas jest bardzo przyjemny a srodek słychać idealnie.Niestety o obecnych playerach sony nie moge powiedzieć nic dobrego - ograniczona moc w dodatku ograniczona limiterem (i to nie AVLS)


szkoda bo to był sprzet pierwsza klasa (walkany nie miały sobie równych)


Niestety wszystko co dobre od sony już dawno jest niedostępne




EX82/85 od dawna nie są produkowane a kupić mozesz praktycznie tylko podróbki - zresztą na allegro z sony praktycznie tylko podróbki


osobiście jade na ED21 których pierwowzór miałem ze starym walkmanem i z racji że też od roku dostać ich nie mozna ratuje się tańszymi modelami wymieniając membrany - niestety te przy głośnym słuchaniu i warunkach w jakich działają i nie działają ulegają uszkodzeniom ale i tak lepszych nie słyszałem




ps.kupując słuchawki sony zwróc uwagę na wtyk - sony ZAWSZE miało zielone kręgi na minijacku i NIGDY słuchawki firmowane przez sony nie miały innego koloru


żeby tylko ktoś nie wyskoczył z sony ericsonem bo to obok sony nawet nie leżało




playerek klasyk - najlepiej współpracują mi słuchawy z sansa fuze


iriver nie dał rady dobrze zagrać a ipod niestety - niezbyt konfigurowalny a i mocy tak sobie


Awatar użytkownika
Caroozo
Posty: 932
Rejestracja: piątek 22 lut 2008, 00:00

Re: Jakie słuchawki na co dzień?

Post autor: Caroozo » czwartek 11 kwie 2013, 08:07

Co do Kossów to one jakoś nie wyglądają jak dla mnie.
...
 
One nie mają wyglądać, tylko dobrze grać ;). Fakt, bliżej im do oldschoolowych słuchawek z lat 80 i początku 90 aniżeli do nowoczesnych konstrukcji, ale wystarczy szybkie przejrzenie forów w sieci żeby stwierdzić, że za nieco ponad stówę mało co im może podskoczyć (z otwartych słuchawek).


Sony dobre było ale się (prawie) skończyło niestety - iRiver też już raczej nie jest firmą, którą był wcześniej. Powiem szczerze że jak mi padnie mój Walkman serii A, to będę miał problem z wyborem następcy - i tu nie chodzi o pieniądze, tylko właśnie o jakość. Niestety z przykrością stwierdzam, że mało co może podskoczyć pod jakość, jaką oferował najprostszy nawet Net MD. Większość odtwarzaczy jest przekolorowana, ma problemy z AVLS, jest albo za cicha albo za głośna, equalizer nieużyteczny, wszelkie ulepszacze typu SRS WOW i inne to procesory pseudo-surround (miałem jednego z pierwszych odtwarzaczy MP3 Samsuna 128MB z tą funkcją i szału nie było) a nie faktyczne użyteczne "ulepszacze" - ja się pytam, gdzie jest stary dobry Mega Bass od Sony? (ta funkcja rzeczywiście sprawiała, że dźwięk dostawał kopa).


Co do Sony Ericsson - chwilę stało obok Sony, a dokładniej pierwsze modele - posiadałem W800i i nawet na stockowych słuchawkach było całkiem dobrze - po podłączeniu lepszych dźwięk był naprawdę niegłupi (był moim głównym odtwarzaczem przez rok czasu - pamiętam że jak zmieniłem na Nokię N73 to była zupełnie inna planeta...). Inna sprawa że miał dedykowany CPU do muzyki (odtwarzacz nie wpływał na pracę telefonu i działał w tle), późniejsze telefony (np. C702, którego też posiadałem) już tak nie grały... Inna sprawa, że W800i zapoczątkował rewolucję (a miałem w 2001 roku Siemensa SL45i z pierwszym odtwarzaczem MP3 i jakość była... No powiedzmy że była :P - tak samo Nokia 5510) i kosztował koło 1500 jak wychodził - jeszcze przed erą tanich smartphone'ów.


Generalnie powiem tak - najlepiej brać stare-ale-jare - lub sprawdzone modele z tego, co jest dostępne. Jest duża szansa, że dorwiesz jakieś słuchaweczki z tych polecanych w jakimś zapomnianym sklepie internetowym, gdzie zalegają na magazynie.


Awatar użytkownika
Mariusz1333
Posty: 169
Rejestracja: środa 16 kwie 2008, 00:00

Re: Jakie słuchawki na co dzień?

Post autor: Mariusz1333 » czwartek 11 kwie 2013, 08:47



Jeśli jednak z jakichś względów nie wzbudzą one Twojego zaufania, a będziesz chciał słuchawki otwarte nauszne, polecam bez oglądania się na inne Koss Porta Pro - nic lepszego w tej cenie nie dostaniesz.


popieram, bardzo dobre, bo oprócz jakości dźwięku (poczytaj w necie), mozna długo słuchać bez zmęczenia, a dzięki temu że są półotwarte oszczędzaja ucho a to jest równie ważne jak nie najważniejsze. Nie zawiedziesz się napewno. ps. mozna je złożyć do małej torebeczki.


Piniol
Posty: 192
Rejestracja: wtorek 15 sty 2008, 00:00
Kontakt:

Re: Jakie słuchawki na co dzień?

Post autor: Piniol » czwartek 11 kwie 2013, 12:11

...


Jeśli jednak z jakichś względów nie wzbudzą one Twojego zaufania, a będziesz chciał słuchawki otwarte nauszne, polecam bez oglądania się na inne Koss Porta Pro - nic lepszego w tej cenie nie dostaniesz.


popieram, bardzo dobre, bo oprócz jakości dźwięku (poczytaj w necie), mozna długo słuchać bez zmęczenia, a dzięki temu że są półotwarte oszczędzaja ucho a to jest równie ważne jak nie najważniejsze. Nie zawiedziesz się napewno. ps. mozna je złożyć do małej torebeczki.
...
 


Nie kupuj żadnych Koss Porta Pro - zero separacji od hałasu zewnętrzenego w mieście. Tylko dokanałowe.


Tu masz najlepsze możliwe testy:


http://www.head-fi.org/t/478568/multi-iem-review-278-iems-compared-astrotec-am-800-dx-60-added-03-31-13-p-659


Post jest ogromniasty, ale warty studiowania, to jakiś maniak musiał napisać. Ja dzięki temu kupiłem http://www.shure.com/americas/products/earphones-headphones/se-earphones/se315-sound-isolating-earphones


i jestem bardzo szczęśliwy.


Życzę miłej lektury.


Jeśli jednak wolisz nauszne to tu są też testy tego gościa:


http://www.head-fi.org/t/433318/shootout-107-portable-headphones-reviewed-astrotec-as-100hd-as-200hd-added-12-02-12

Muzyk jazzowy, skrzypek, klawiszowiec.
http://www.myspace.com/bienczyckidominik

Awatar użytkownika
Mariusz1333
Posty: 169
Rejestracja: środa 16 kwie 2008, 00:00

Re: Jakie słuchawki na co dzień?

Post autor: Mariusz1333 » czwartek 11 kwie 2013, 12:44

 

Nie kupuj żadnych Koss Porta Pro - zero separacji od hałasu zewnętrzenego w mieście. .

Zgodzę sie z tym ale tylko częściowo. Przy słuchaniu wyłączając klasykę to nie ma takiego znaczenia. Dobre basy i wysokie,przebijają się przez zgiełk, zresztą trzeba posłuchać i ten mix wcale nie musi zacierać oryginalnej muzyki. Jak napisałem- podstawowy plus to komfort dla uszu i to jest moim zdaniem najważniejsza rzecz przy wielogodzinnym słuchaniu.


ODPOWIEDZ