Jakie słuchawki na co dzień?

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
Caroozo
Posty: 932
Rejestracja: piątek 22 lut 2008, 00:00

Re: Jakie słuchawki na co dzień?

Post autor: Caroozo » czwartek 11 kwie 2013, 13:29

Jeden woli dokanałówki, inny douszne, jeszcze inny półotwarte - kto co lubi. Fakt - dokanałowe separują sygnał na tyle dobrze, że można nie usłyszeć jak ktoś nas woła na ulicy czy też znacząco redukują hałas miejskiej komunikacji ;). Z drugiej zaś strony ucho szybko się męczy i słuchanie tak muzyki parę godzin (np. w pociągu) jest trudne. Osobiście słucham muzyki max pół godziny w trakcie przemieszczania się do-i-z pracy oraz w inne miejsca (jak chodzę pieszo) i tak krótka sesja nie wpływa znacząco na dyskomfort, natomiast podczas podróży pociągiem po godzinie trzeba "złapać oddech". Sytuacja nie występuje w przypadku konstrukcji nausznych.


Generalnie na papierze wszystko wygląda podobnie - najlepiej więc w miarę możliwości przetestować słuchawki i wybrać najbardziej odpowiednie dla siebie. Wiele razy chwalone w testach modele mi nie pasowały, a inne z kolei sprawdzały się lepiej - o gustach się nie dyskutuje .


Awatar użytkownika
tiny
Posty: 74
Rejestracja: piątek 29 lut 2008, 00:00

Re: Jakie słuchawki na co dzień?

Post autor: tiny » czwartek 11 kwie 2013, 18:28

Dzieki wszystkim za rady :) czekam na kolejne...

Narazie zamówione został Sony MDR-EX85 za smieszne pieniadze wiec sie okaze czy sa oryginalne( ot całe 7 funtow), tak coś czułem pod skórą że będzie to jakis model Sony miałem już kilka par tego producenta i zazwyczaj dawały radę, słuchawki bedą współpracowały z MD Sony, iPodem Touchem( dzieki niemu nie cierpie produktów z i na początku bo synchronizacja z iTunes doprowadza mnie do.... i kompatybilnosc tylko z jednym iTunsem tez jest niewątpliwą zaletę - jedyna firma która potrafila zepsuć coś tak prostego jak kopiuj/wklej dlatego też wszystkie iProdukty są przeze mnie potępione na wieki) i Creativem Zenem (z tym z pragmatycznych powodów najczęściej) w podróży z Galaxy SIII/SE Xperia mini pro przy oglądaniu filmów, kilka lat temu miałem Sony MDR-V150 które o dziwo cały czas są dostępne i bardzo leżało mi granie tych słuchawek, jednakże strasznie uciskały mnie w głowę, Sony MRD V700 mam i sobie chwalę.

Zbynia pamiętam że Sony jako chyba jedyna firma stosuje zielone krążki zamiast czarnych.

co do Koss Porta Pro - są brzydkie a wręcz paskudne, wiem że się ich słucha a nie ogląda ale jednak poczucie posiadania czegoś takiego na głowie sprawiałoby mi psychiczny dyskomfort - czemu mie mogli zrobić słuchawek które wyglądalyby jak milion innych, poza tym mam uraz z dzieciństwa do metalowych pałąków (zawsze te metalowe pałąki w połączeniu z plastikowymi prowadnicami wyrywały mi włosy).

Piniol test faktycznie ciekawy kiedyś może go przejżę, SHURE odpada przez to że kabelki nie są na stałe bo znając siebie zgubiłbym jedną z słuchawek w pierwszym tygodniu.

Generalnie u mnie słychawki mają cieżki los gdyż albo je zgubię albo wypiore albo urwę którąś z sluchawek, nie mają lekko:)

Caroozo -najlepiej brać stare-ale-jare - zgadzam się w 100% gdyż zauważyłem że od kilku lat wszystko jest projektowane przez ksiegowych a nie inżynierów :(
"...muzykę kocham więc kradnę te sample..." "...bo muzyka jest językiem wszechświata..."

Awatar użytkownika
delorjan
Posty: 408
Rejestracja: wtorek 26 kwie 2005, 00:00

Re: Jakie słuchawki na co dzień?

Post autor: delorjan » czwartek 11 kwie 2013, 20:04

Przy doborze słuchawek do transportu publicznego moim zdaniem powinineś zwrócić uwagę, żeby przy odsłuchiwaniu w domu miały przesadzony bas oraz przytłumioną górę. Idealnym przykładem jest tutaj właśnie Koss Porta Pro, które w domowym zaciszu brzmią średnio, natomiast na dworze czy w autobusie, gdzie otacza Cię masa dźwięków tego typu brzmienie sprawdza się wyśmienicie. Przy 'równych' słuchawkach (typu DT770, SRH840, K271 itd itd), w autobusie czy tramwaju będziesz słyszał tylko i wyłącznie górę - huk z zewnątrz im niżej, tym bardziej dokucza i 'zabija' to, co z słuchawek gra. Przy czym Porta Pro są otwarte, więc moim zdaniem do autobusu się nie nadają, bo żeby usłyszeć cokolwiek, trzeba słuchać dość głośno, a przecież wszyscy dbamy o nasze narzędzia pracy ;) Osobiście używam dokanałowych Shure SE215 (kupiłem jako słuchawki do monitoringu na scenie, ale całkiem sympatycznie sprawdzają się także w innych okolicznościach). Jeśli chcesz coś większego, sprawdź Audio-Technicę ES7 (uwaga na podróbki na Allegro). Kiedyś spędziłem 6 godzin w sklepie z słuchawkami konsumenckimi (MP3 Store), wszystkie nauszne AKG (któryś model był tutaj wymieniony) odpadły w przedbiegach - gra to tragicznie, jakby ktoś zrobił szachownicę na korektorze... Spośród tych, które testowałem wygrały właśnie ES7 (choć ostatecznie ich nie kupiłem, bo były poza moim zasięgiem cenowym w tym czasie (~600zł).


Mam nadzieję, że w jakiś sposób pomogłem :) 


Awatar użytkownika
delorjan
Posty: 408
Rejestracja: wtorek 26 kwie 2005, 00:00

Re: Jakie słuchawki na co dzień?

Post autor: delorjan » czwartek 11 kwie 2013, 20:04

Przy doborze słuchawek do transportu publicznego moim zdaniem powinineś zwrócić uwagę, żeby przy odsłuchiwaniu w domu miały przesadzony bas oraz przytłumioną górę. Idealnym przykładem jest tutaj właśnie Koss Porta Pro, które w domowym zaciszu brzmią średnio, natomiast na dworze czy w autobusie, gdzie otacza Cię masa dźwięków tego typu brzmienie sprawdza się wyśmienicie. Przy 'równych' słuchawkach (typu DT770, SRH840, K271 itd itd), w autobusie czy tramwaju będziesz słyszał tylko i wyłącznie górę - huk z zewnątrz im niżej, tym bardziej dokucza i 'zabija' to, co z słuchawek gra. Przy czym Porta Pro są otwarte, więc moim zdaniem do autobusu się nie nadają, bo żeby usłyszeć cokolwiek, trzeba słuchać dość głośno, a przecież wszyscy dbamy o nasze narzędzia pracy ;) Osobiście używam dokanałowych Shure SE215 (kupiłem jako słuchawki do monitoringu na scenie, ale całkiem sympatycznie sprawdzają się także w innych okolicznościach). Jeśli chcesz coś większego, sprawdź Audio-Technicę ES7 (uwaga na podróbki na Allegro). Kiedyś spędziłem 6 godzin w sklepie z słuchawkami konsumenckimi (MP3 Store), wszystkie nauszne AKG (któryś model był tutaj wymieniony) odpadły w przedbiegach - gra to tragicznie, jakby ktoś zrobił szachownicę na korektorze... Spośród tych, które testowałem wygrały właśnie ES7 (choć ostatecznie ich nie kupiłem, bo były poza moim zasięgiem cenowym w tym czasie (~600zł).


Mam nadzieję, że w jakiś sposób pomogłem :) 


perfektsound
Posty: 321
Rejestracja: wtorek 17 cze 2008, 00:00

Re: Jakie słuchawki na co dzień?

Post autor: perfektsound » czwartek 11 kwie 2013, 22:05

...
Witam Was Kochani.

Sprawa wyglada tak że z przyczyn siły wyższej zostałem zmuszony do odstawienia czterech kółek i otworzyć się na dobrodziejstwa transportu publicznego Cry.

Ktoś tu wspomniał o "przesadzonych" dołach. Ja w "transporcie publicznym" używam AKG Q460, te to mają podbite doły. Wszystko z bitm brzmi na nich soczyście, ale nie muli.Bardzo fajne słuchawki na miasto. Nie nadają się kompletnie do muzyki klasycznej. Jeśli masz Maka, to dodatkowym plusem tych słuchawek jest to, że mają pilota do sterowania iPhonem i iPodem, w domowym zaciszu można nimi też sterować dźwiękiem komputera Apple (jeśli np. słuchasz muzy z laptopa). 

Alternatywna muzyka elektorniczna.

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Jakie słuchawki na co dzień?

Post autor: Zbynia » piątek 12 kwie 2013, 07:38

Tiny zielone krążki mam także w DT770 ale to szczegół.


Sony nigdy nie stosowało innych więc jestem praktycznie pewien że te ex85 będą z czarnymi, będa całe plastikowe i będa podróbkami w torebce foliowej - tym bardziej w takiej cenie :)


oryginał ma także aluminiową srebrną wstawkę ze znaczkiem walkman




delorjan ale czy to wygodne łazic w dużych słuchawkach nausznych?Kilka razy mi się zdazyło ale dousznych nic nie pobije pod wzgledem wygody


Awatar użytkownika
Caroozo
Posty: 932
Rejestracja: piątek 22 lut 2008, 00:00

Re: Jakie słuchawki na co dzień?

Post autor: Caroozo » piątek 12 kwie 2013, 10:26



Sony nigdy nie stosowało innych więc jestem praktycznie pewien że te ex85 będą z czarnymi, będa całe plastikowe i będa podróbkami w torebce foliowej - tym bardziej w takiej cenie :)

oryginał ma także aluminiową srebrną wstawkę ze znaczkiem walkman



 







Widziałem w Media Markt w Toruniu jakieś 2-3 lata temu EX85 za 149 złotych, podróbki swego czasu były za 50+ złotych, toteż poniżej stówy (20 funtów) nie kupisz oryginalnych. A co do Kossów - również nie lubię metalowego pałąka (ale dla "hipsterów" sprzęt marzeń). Co zaś się tyczy przesadzonego basu - słuchawki przenośne to nie referencyjny odsłuch do masterowania, ludzie! To jest sprzęt przenośny, sprzęt "ludzi ulicy" ;) i ma dawać 100% fun'u i przyjemności w terenie. Jeśli bas będzie podkręcony, scena nienaturalnie wyrazista itd - ja z tym nie mam problemu, o ile pozwala mi się cieszyć to muzyką poza domem - chyba że dla kogoś słuchanie muzyki dla własnej przyjemności jest związane z puryzmem bez kompromisów - wtedy tylko nauszne zamknięte słuchawki Beyerdynamics i pochodne są w stanie sprostać wymaganiom :). A pamięta ktoś stare słuchawki Unitry, takie pomarańczowe, co wyglądały jak ochraniacze na uszy panów z kosiarkami? Mój dziadek w takich jeździ w traktorze, podpiętych na przelotkę do starego Safari i też żyje - ma za to pewność, że to oryginał... :)


 




 


 


Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Jakie słuchawki na co dzień?

Post autor: Zbynia » piątek 12 kwie 2013, 16:03

hehehe safati...ech cudo hifi do polskiej motoryzacji


i słuchawy ala DT150 ale za to dobrze izolowały


Awatar użytkownika
delorjan
Posty: 408
Rejestracja: wtorek 26 kwie 2005, 00:00

Re: Jakie słuchawki na co dzień?

Post autor: delorjan » sobota 13 kwie 2013, 20:03

Zbynia - nie wiem, czy wygodne, sam korzystam z dokanałowych SE215 tak, jak pisałem :) 


Zaleta taka, że można słuchać bardzo cicho. W cichych busach czasem używam też Porta Pro, mniej mnie męczą na dłuższą metę...


Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Jakie słuchawki na co dzień?

Post autor: Zbynia » niedziela 14 kwie 2013, 00:06

w "chodzeniu" niestety ja stwierdzam że masakra


w domu?jak najbardziej chociaz ostatnio przy sesji jechałem na swoich dousznych i powiem szczerze że jest bardzo dobrze


tym bardziej ze mam je super obsłuchane bo codziennie tę godzinkę w komunikacji




co kto lubi byle dobrze grało


ODPOWIEDZ