Jakie słuchawki na co dzień?

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
tiny
Posty: 74
Rejestracja: piątek 29 lut 2008, 00:00

Re: Jakie słuchawki na co dzień?

Post autor: tiny » poniedziałek 15 kwie 2013, 16:17

Witam ponownie.
Pan pocztowy wlaśnie dostarczym mi dziś przesyłke i po wstępnych oględzinach wzrokowych śmiem stwierdzić że jednak 7 funtów zostało dobrze wydane, są zielone kółeczka na złotym wtyku są aluminiowe nakładki z napisem sony i ze znaczkiem walkmana na plastiku rozdzielajacym sluchawki na lewna i prawa jest wytłoczony model sluchawek, zapakowane w estetyczne białe pudełko i dodatkowymi gumkami które w dotyku jak wzrokowo wydają sie być jak najbardziej ok, także wydaje mi się że jednak są to oryginalne słuchawki. Po wstępnych przesłuchaniu grają bardzo fajnie choć z tego co wyczytałem po wygrzaniu zmieniają trochę brzmienie.

Dzięki bardzo za wszystkie posty, choć myślałem że padnie wiecej konkretnych propozycji słuchawek na co dzien. Dziekuje i pozdrawiam :)
"...muzykę kocham więc kradnę te sample..." "...bo muzyka jest językiem wszechświata..."

Awatar użytkownika
Caroozo
Posty: 932
Rejestracja: piątek 22 lut 2008, 00:00

Re: Jakie słuchawki na co dzień?

Post autor: Caroozo » wtorek 16 kwie 2013, 07:56

...Witam ponownie.
Pan pocztowy wlaśnie dostarczym mi dziś przesyłke i po wstępnych oględzinach wzrokowych śmiem stwierdzić że jednak 7 funtów zostało dobrze wydane, są zielone kółeczka na złotym wtyku są aluminiowe nakładki z napisem sony i ze znaczkiem walkmana na plastiku rozdzielajacym sluchawki na lewna i prawa jest wytłoczony model sluchawek, zapakowane w estetyczne białe pudełko i dodatkowymi gumkami które w dotyku jak wzrokowo wydają sie być jak najbardziej ok, także wydaje mi się że jednak są to oryginalne słuchawki. Po wstępnych przesłuchaniu grają bardzo fajnie choć z tego co wyczytałem po wygrzaniu zmieniają trochę brzmienie.


Jeśli faktycznie są to oryginały, to miałeś szczęście - z chęcią kupię nawet 2 pary w takiej cenie. Jednak diabeł tkwi w szczegółach - pamiętaj, że małe chińskie ludziki potrafią wiele rzeczy do złudzenia podrobić. Jakość wyjdzie w praniu - elastyczność i tężenie kabla w niskich temperaturach, brzmienie po wygrzaniu itd...



Dzięki bardzo za wszystkie posty, choć myślałem że padnie wiecej konkretnych propozycji słuchawek na co dzien. Dziekuje i pozdrawiam :)
...


 



Wiesz - nie napisałeś, że kasa nie gra roli i mają być NAJlepsze - toteż każdy polecił Ci to, co uważał za najtrafniejszy wybór w dobrej cenie. Ciesz się, że nie padło więcej propozycji - bo i po co, latać, szukać, testować, czytać po nocy recenzje, testy...? Lepiej korzystać ze sprawdzonych rozwiązań, bo kto jak kto, ale muzycy/realizatorzy niejedne słuchawki mieli i jest to ich narzędzie pracy, więc nie ma zmiłuj - półśrodki nie wchodzą w grę. Osobiście mogę Ci wymienić tuzin słuchawek lepszych/gorszych, ale czy jest sens?


Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Jakie słuchawki na co dzień?

Post autor: Zbynia » wtorek 16 kwie 2013, 08:37

Świetna cena - a już spodziewałem się niespodzianki (a raczej pewniaka hehehe)




Co do wygrzewania...szkoda słów - membrana jest z PET - nie zmieni swoich właściwości przez długi czas - tyle że są bardzo delikatne więc lepiej uważać z rzucaniem słuchawek


Wiele doradzić sie nie da - dobrych słuchawek dousznych wcale tak dużo na rynku nie ma a większośc jest przereklamowana...


Niektórzy jak Beyerdynamic kupują od chińczyków oem


Ja wole zostać przy sprawdzonych i przy firmie która ma kilkadziesiąt lat doświadczenia w produkcji wysmienitych modeli "pchełek"


Chociaż skusiłbym się na armaturki od sony tylko cena zabija


Awatar użytkownika
tiny
Posty: 74
Rejestracja: piątek 29 lut 2008, 00:00

Re: Jakie słuchawki na co dzień?

Post autor: tiny » środa 17 kwie 2013, 17:08

Wiesz - nie napisałeś, że kasa nie gra roli i mają być NAJlepsze - toteż każdy polecił Ci to, co uważał za najtrafniejszy wybór w dobrej cenie. Ciesz się, że nie padło więcej propozycji - bo i po co, latać, szukać, testować, czytać po nocy recenzje, testy...? Lepiej korzystać ze sprawdzonych rozwiązań, bo kto jak kto, ale muzycy/realizatorzy niejedne słuchawki mieli i jest to ich narzędzie pracy, więc nie ma zmiłuj - półśrodki nie wchodzą w grę. Osobiście mogę Ci wymienić tuzin słuchawek lepszych/gorszych, ale czy jest sens?... 


Nie no ja dziekuje bardzo za poświęcony czas jak i za porade bo z słuchawek jestm jak najbardziej zadowolony, jedynie kabelek mógłby być trochę dłuższy ale w prawie wszystkich jest dla mnie za krótki - takie juz uroki bycia wysokim :)




 


Co do wygrzewania...szkoda słów - membrana jest z PET - nie zmieni swoich właściwości przez długi czas - tyle że są bardzo delikatne więc lepiej uważać z rzucaniem słuchawek - dlatego zamówiłem jeszcze jedne :)


 


Chociaż skusiłbym się na armaturki od sony tylko cena zabija - a jaśniej można?



"...muzykę kocham więc kradnę te sample..." "...bo muzyka jest językiem wszechświata..."

Awatar użytkownika
Caroozo
Posty: 932
Rejestracja: piątek 22 lut 2008, 00:00

Re: Jakie słuchawki na co dzień?

Post autor: Caroozo » środa 17 kwie 2013, 21:22


Nie no ja dziekuje bardzo za poświęcony czas jak i za porade bo z słuchawek jestm jak najbardziej zadowolony, jedynie kabelek mógłby być trochę dłuższy ale w prawie wszystkich jest dla mnie za krótki - takie juz uroki bycia wysokim :)

Zawsze możesz sobie podpiąć przedłużacz na jacka, złącze na delikatną pętelkę i masz długi kabel - swoją drogą, on ma chyba 1,2 m? To nie jest mało ;).


... dlatego zamówiłem jeszcze jedne :)


W tej cenie - czemu nie 3? ;)


Chociaż skusiłbym się na armaturki od sony tylko cena zabija - a jaśniej można?


Słuchawki ceramiczne - "drogie jak smok" (jakby to powiedział Ameliniowy Amigo ;)), ale jakość (podobno - bo nie miałem przyjemności słuchać) nie do przeskoczenia dla standardowych konstrukcji. Za ich cenę idzie dostać Poloneza w gazie (holenderskim :P) albo jakiś synth...


Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Jakie słuchawki na co dzień?

Post autor: Zbynia » środa 17 kwie 2013, 23:01

przetwornik armaturowy


drogi a w przypadku SONY takich przetworników jest od 1 do 4 sztuk - oczywiscie słuchawki z jednym grają słabo (ie wazne jakiej firmy - słabo w pysk - bardzo okrojone pasmo)


sony rozbudował podobnie jak i inni z najwyższej półki cenowej dla IEM nie tylko pod wzgledem ceny :)


miałem okazje posłuchać tych z 3 przetwornikami - grają rewelacyjnie




może kiedyś się kupi


Teria
Posty: 3
Rejestracja: sobota 27 kwie 2013, 00:00

Re: Jakie słuchawki na co dzień?

Post autor: Teria » poniedziałek 29 kwie 2013, 22:55

...
przetwornik armaturowy

drogi a w przypadku SONY takich przetworników jest od 1 do 4 sztuk - oczywiscie słuchawki z jednym grają słabo (ie wazne jakiej firmy - słabo w pysk - bardzo okrojone pasmo)

sony rozbudował podobnie jak i inni z najwyższej półki cenowej dla IEM nie tylko pod wzgledem ceny :)

miałem okazje posłuchać tych z 3 przetwornikami - grają rewelacyjnie




może kiedyś się kupi...
 


 


Poszukaj jakiś ciekawych tutaj: 


http://muzyczny.pl :)




Awatar użytkownika
Mariusz1333
Posty: 169
Rejestracja: środa 16 kwie 2008, 00:00

Re: Jakie słuchawki na co dzień?

Post autor: Mariusz1333 » czwartek 20 cze 2013, 12:52

...Dzieki wszystkim za rady :) czekam na kolejne...

Narazie zamówione został Sony MDR-EX85 za smieszne pieniadze .....


No i jak słuchawki. Nie męzcą uszu? Możesz uzywać np. 2 godziny bez przerwy? 


ODPOWIEDZ