Monitory Near 05

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
OYCIECPIOTR
Posty: 237
Rejestracja: wtorek 25 lut 2003, 00:00

Re: Monitory Near 05

Post autor: OYCIECPIOTR » poniedziałek 20 paź 2003, 18:17

...przepraszam to sa ceny za sztuke :( Upsssss ...

**********************

hehe, T Y P O W E... Chorowałem na monitory w wakacje i już raz mało czegoś tam nie zamówiłem, póki mi sprzedawca nie zaśpiewał ostatecznej ceny 2 x wyższej, niż miało być. Po prostu stary chwyt reklamowy. Wstawiają cenę za parę a przy następnym modelu ,,zapominają" dodać, że to za sztukę.

Jeszcze 2 uwagi o Nearach: trudno je zbalansować, bo nie ma na nich żadnych podziałek głośności a potencjometry nie chodzą skokowo.

Jeśli zaś nie stać kogoś na dobry zestaw Hi-Fi, da się na nich dość długo (ok 2 godzin) słuchać muzyki bez bólu czachy.

OP.



[URL=http://chomikuj.pl/MISIORPLIKI/SAMPLE+24bity]darmowe sample analogów[/URL]

Awatar użytkownika
Zygmoont
Posty: 34
Rejestracja: poniedziałek 13 paź 2003, 00:00

Re: Monitory Near 05

Post autor: Zygmoont » poniedziałek 20 paź 2003, 19:48

neary sa dosc pozytywnie zaskakujace brzmieniowo, niewielkie i w normalnych sklepach nawet dosc tanie (btw - moze skontaktooj sie z dystrybutorem, po co jezdzic po sklepach...), ale ja bym na Twoim miejscu uderzyl w Alesisy M1, nawet w wersji pasywnej. Maja wiecej basu i tak nie oszukuja jak neary. Ale jesli kasa jest tu priorytetem, to chyba na dzien dzisiejszy nie ma lepszego wyboru niz egosysiaki.

z

Spekulacja
Posty: 37
Rejestracja: poniedziałek 07 lip 2003, 00:00

Re: Monitory Near 05

Post autor: Spekulacja » wtorek 21 paź 2003, 08:33

Jak dla mnie niezla opcja byly by rowniez Samson Resolv 80a, ale ten nasz cudowny dystrybutor... hehe, co mozecie doradzic oprocz tego w okolicach 2000-2200 ?

Spekulacja
Posty: 37
Rejestracja: poniedziałek 07 lip 2003, 00:00

Re: Monitory Near 05

Post autor: Spekulacja » wtorek 21 paź 2003, 14:00

No niech ktos mi doradzi, zalamanie przezywam!!!!

Awatar użytkownika
sliver1
Posty: 54
Rejestracja: czwartek 24 paź 2002, 00:00

Re: Monitory Near 05

Post autor: sliver1 » wtorek 21 paź 2003, 19:44

......Tak na marginesie, z jednym z postow z archiwum znalazlem kiedys informacje ze Samsony bedzie sprowadzac firma MusicCenter, ........

**********************

Zgadza się, to ja napisałem. I się poddałem ! Zrezygnowałem z Samsonów bo nikt nie jest w stanie powiedzieć kidy fizycznie będą. Zaliczkę odzyskałem bez problemu

Ostatecznie kupiłem nEar 05 i jestem zadowolony stosunkiem ceny do jakości lub odwrotnie. Zajmuje się nagrywaniem wokali, i ustawianie proporcji w miksie na tych monitorach wychodzi dość dobrze.

Spekulacja
Posty: 37
Rejestracja: poniedziałek 07 lip 2003, 00:00

Re: Monitory Near 05

Post autor: Spekulacja » środa 22 paź 2003, 08:14

Mi chodzi dokladnie o to samo ( vokale i miks ) oraz instrumentale pod FLS.

Jestem juz prawie zdecydowany na zakup Nearow, choc szczerze mowiac stestowal bym Samsony, ale ten dystrybutor... wczoraj znow sie pytalem i klasyczna odpowiedz: bedzie wiadomo w przyszlym tygodniu, jak dla mnie to parodia od dwoch miesiecy mowia to samo.

Paweł
Posty: 864
Rejestracja: piątek 29 mar 2002, 00:00

Re: Monitory Near 05

Post autor: Paweł » środa 22 paź 2003, 13:38

Ja bym Ci proponował brać te nEar'y. Za tę kasę naprawdę oblecą. Zobacz tu: http://www.musiccrater.pl/ . Kosztują bodaj 1850 zł.

Awatar użytkownika
Hofander
Posty: 285
Rejestracja: środa 01 paź 2003, 00:00

Re: Monitory Near 05

Post autor: Hofander » środa 22 paź 2003, 15:13

...No niech ktos mi doradzi, zalamanie przezywam!!!!...

**********************

Zdecydowanie radzę M1, sądzę, że za 2400,- kupisz w sklepie, widziałem w Wa-Wie w RnR, Emilii Plater 47. Używam ich od dawna i na pewno są atrakcyjniejsze niż Reveal'e Tannoy'a, a MSP5 wciągają nosem, zwłaszcza, że mają woofer 6,5 cala, a "piątki" Yamahy pięć, więc dół jest bez porównania. Jeśli chodzi o pasywne to sprawiaja wrażenie przyjemniejszych w górze, zastanawiałem się nawet, próbowałem ze wzmacniaczem Harman/Kardon 620, nie wiem jak z innymi, ale w końcu wziąłem aktywne i nie żałuję....

Pozdrawiam

Hofi

dwielewerece
Posty: 1
Rejestracja: niedziela 21 lip 2002, 00:00

Re: Monitory Near 05

Post autor: dwielewerece » środa 22 paź 2003, 15:48

a propos m1- czy zna ktos ten sklep, bo tu trochu jakby taniej a sam mam na nie chrapke



http://www.musik-service.de/ProduX/Recording/Monitore/Alesis_M1_Active_Mk2.htm
eksperyment oryginalnosc cieplo

ODPOWIEDZ