Rozkręcenie małej firmy nagłośnieniowej

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
KarolexBC
Posty: 5
Rejestracja: piątek 14 cze 2013, 00:00

Rozkręcenie małej firmy nagłośnieniowej

Post autor: KarolexBC » piątek 14 cze 2013, 23:19

Witam,
Chce rozkręcić małą firmę nagłośnieniową. Chodzi mi o zakup sprzętu. Mam od dawna kolumny na front: 2x Mackie 1232 Z i 2x doły Mackie 1801, do tego 2x JBL PRX 615 M(jako monitory), Kompresor DBX 1046, pomijając już mikrofony i potrzebne okablowanie. Cały system jest aktywny, więc końcówki mocy będą zbędne. I teraz moje pytanie, jaki mikser do tego kupić? W poszukiwaniach skupiłem się bardziej na firmie Soundcraft, na modelach M12 lub MPMi20/2. Który wybrać? A może ktoś miałby jakąś inną propozycje? I jeszcze co by do tego dokupić, jaki procesor efektów (pewnie Lexicona)? I dobry equalizer graficzny do tego zestawu. Bardzo prosze o pomoc, ponieważ jestem początkujący w tej branży :)

Awatar użytkownika
estbeatz
Posty: 130
Rejestracja: czwartek 31 lip 2008, 00:00

Re: Rozkręcenie małej firmy nagłośnieniowej

Post autor: estbeatz » sobota 15 cze 2013, 13:47

...Witam,
Chce rozkręcić małą firmę nagłośnieniową. Chodzi mi o zakup sprzętu. Mam od dawna kolumny na front: 2x Mackie 1232 Z i 2x doły Mackie 1801, do tego 2x JBL PRX 615 M(jako monitory), Kompresor DBX 1046, pomijając już mikrofony i potrzebne okablowanie. Cały system jest aktywny, więc końcówki mocy będą zbędne. I teraz moje pytanie, jaki mikser do tego kupić? W poszukiwaniach skupiłem się bardziej na firmie Soundcraft, na modelach M12 lub MPMi20/2. Który wybrać? A może ktoś miałby jakąś inną propozycje? I jeszcze co by do tego dokupić, jaki procesor efektów (pewnie Lexicona)? I dobry equalizer graficzny do tego zestawu. Bardzo prosze o pomoc, ponieważ jestem początkujący w tej branży :)...
 




Wydaje mi się, że lepszym rozwiązaniem byłby wybór jakiegoś miksera cyfrowego, który miałby wbudowany procesor efektów. Ułatwi to znacznie obsługę, ograniczy ilość elementów systemu, co zwiększa mobilność. A w przypadku małych firm nagłośnieniowych to ważne.


Kwestią najważniejszą jest jaki budżet masz w planach przeznaczyć na te zakupy. Ceny cyfrowych mikserów są trochę wyższe. Myślę, że warto by było rozważyć np. nowe Behrinegry X32 Compact. Pewnym standardem jest też Yamaha v01, ale tu cena oscyluje w okolicach 8000 zł.


KarolexBC
Posty: 5
Rejestracja: piątek 14 cze 2013, 00:00

Re: Rozkręcenie małej firmy nagłośnieniowej

Post autor: KarolexBC » sobota 15 cze 2013, 14:20

Do tej pory pracowałem wyłącznie na mikserach analogowych, więc jestem przyzwyczajony do tego że na każde losowe zdarzenie na scenie, reaguje skręcając dane pokrętło. W mikserach cyfrowych jednak zajmuje troche czasu aby przywołać kanał itd. Więc nie jestem do mikserów cyfrowych zbytnio przekonany. A kupno miksera z wbudowanym procesorem efektów (np. jakiegoś Soundcrafta z wbudowanym Lexiconem) to nie problem. Tak samo jak z transportem, bo jeśli o niego chodzi to mam dużo miejsca żeby zabierać bramki, equalizery itp.

KarolexBC
Posty: 5
Rejestracja: piątek 14 cze 2013, 00:00

Re: Rozkręcenie małej firmy nagłośnieniowej

Post autor: KarolexBC » sobota 15 cze 2013, 22:50

No zgadza się, z cyfrowymi nie miałem większej styczności ; p Czyli Soundcrafta M12 i MPMi20/2 sobie odpuścić? I jeśli bym się przekonał do mikserów cyfrowych to jaka jest opinia o firmie Presonus?

KarolexBC
Posty: 5
Rejestracja: piątek 14 cze 2013, 00:00

Re: Rozkręcenie małej firmy nagłośnieniowej

Post autor: KarolexBC » sobota 15 cze 2013, 23:06

Z siCompactem i Vi1 miałem małą styczność, ponieważ byłem w Poznaniu na warsztatach więc widziałem je w akcji. A myśli Pan że LX7II - 24 będzie lepszy od np. MPMi20/2?

silver_sound
Posty: 431
Rejestracja: środa 27 kwie 2005, 00:00

Re: Rozkręcenie małej firmy nagłośnieniowej

Post autor: silver_sound » poniedziałek 17 cze 2013, 12:37

...
... A myśli Pan że LX7II - 24 będzie lepszy od np. MPMi20/2?... 

No oczywiście, nie ma co porównywać...

A ha i jeżeli już LX7 to właśnie w wersji "II", ma poprawioną elektronikę, wersja pierwsza się czasami "zatykała"....
 


Witam


Dyskusja o technologii miksera jest tu dyskusją zastepcza. Przy tym co autor wymienił sprzecie, będącym w stanie nagłosnic zespół weselny, lub bardzo mały klub, technika wykonania miksrea nie ma wiekszego znaczenia. Moim zdaniem jakiś stary stól cyfrowy, może byc wiekszym problemem, niz jakas urzywka analogowa. Z takim sprzetem PA nie spodziweja sie że bedziesz nagłąsniał jakiś "gwiazdki", a raczej malutkie "iskierki", więc postaw na obsługe takowych, lub na imprezy DJ, Poszukaj loklanych dj, co nie maja swego sprzetu, lub słabszy, i staraj sie z nimi współprace nawiazac.


jk

Lubię solidność, zarówno w życiu, jak też w konstrukcji sprzętu elektroakustycznego. Nie cierpię TANDETY.

KarolexBC
Posty: 5
Rejestracja: piątek 14 cze 2013, 00:00

Re: Rozkręcenie małej firmy nagłośnieniowej

Post autor: KarolexBC » poniedziałek 17 cze 2013, 16:45

Wiadomo że na jakieś gwiazdy to nie ma co się brać. Ten sprzęt własnie jest z zamierzeniem żeby obsługiwać jakieś mniejsze kluby, gminne imprezy lub jakieś mniejsze miejskie sztuki. Z biegiem czasu może się podwoi moc o nowe głośniki. Dziękuje bardzo za pomoc

kk001
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 16 sie 2018, 11:21

Re: Rozkręcenie małej firmy nagłośnieniowej

Post autor: kk001 » sobota 08 wrz 2018, 14:13

Myśle,że nawet podczas rozkręcania firmy,przyda się tobie księgowy by ogarnąć papierologie. Polecam w takiej sytuacji jezak.pl-obsługuje on również klientów zagranicznych co sprzyja w rozszerzaniu twojej działalności

ODPOWIEDZ