Amiga i muzyka

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
MATT669
Posty: 208
Rejestracja: środa 27 lis 2002, 00:00

Amiga i muzyka

Post autor: MATT669 » niedziela 19 paź 2003, 19:11

witam!



chciałbym wykorzystywać do produkcji muzy bardziej moją starą amigę 600,używać jej min.jako samplera 8-bitowego z sekwencerem.mam protrackera,którego staram się dalej rozgryzać.chciałbym się dowiedzieć czy może ktoś wie jak sobie radzi amiga z kwestiami midi? czy też to może kwestia programu? na pewno są tu jacyś starzy commodorowc-amigowcy...liczę tez na wspomnienia odnośnie tych komputerów i muzyki.~



pozdrawiam!

Awatar użytkownika
berek
Posty: 13
Rejestracja: wtorek 07 sty 2003, 00:00

Re: Amiga i muzyka

Post autor: berek » niedziela 19 paź 2003, 19:42

hm.. wspomnienia wspaniale, ale jak to z pierwsza miloscia, wspomnienia pielegnowac, ale do obiektu milosci nie ma co wracac

Awatar użytkownika
MATT669
Posty: 208
Rejestracja: środa 27 lis 2002, 00:00

Re: Amiga i muzyka

Post autor: MATT669 » niedziela 19 paź 2003, 19:58

...hm.. wspomnienia wspaniale, ale jak to z pierwsza miloscia, wspomnienia pielegnowac, ale do obiektu milosci nie ma co wracac...

**********************

eee.zależy co kto lubi...jedni lubią blondynki,inni cycate,jeszcze inni wolą mordobicia...a ja po prostu lubię brzmienie lo-fi....no!

Awatar użytkownika
olearnik
Posty: 130
Rejestracja: środa 08 paź 2003, 00:00

Re: Amiga i muzyka

Post autor: olearnik » poniedziałek 20 paź 2003, 00:09



eee.zależy co kto lubi...jedni lubią blondynki,inni cycate,jeszcze inni wolą mordobicia...a ja po prostu lubię brzmienie lo-fi....no! ...

**********************

Jeśli lubisz lo-fi i Amigę (moja pierwsza kobieta ) to polecam Sid Station lub to samo jako VST ReFx SID, pełna kontrola midi i to samo (naprawdę) brzmienie.



Pozdrawiam



Ps.To były czasy, ehh

DogHead
Posty: 625
Rejestracja: czwartek 05 cze 2003, 00:00

Re: Amiga i muzyka

Post autor: DogHead » poniedziałek 20 paź 2003, 00:39

eee.zalez˙y co kto lubi...jedni lubia˛ blondynki,inni cycate,jeszcze inni wola˛ mordobicia...a ja po prostu lubie˛ brzmienie lo-fi....no! ...



**********************



Zanim sobie urzadzisz mordobicie z cycata blondynka mozesz zajrzec w pare miejsc:

http://www.amiga.org

http://exotica.fix.no/main.html

http://www.amigaforums.com

http://amp.dascene.net










Spekulacja
Posty: 37
Rejestracja: poniedziałek 07 lip 2003, 00:00

Re: Amiga i muzyka

Post autor: Spekulacja » poniedziałek 20 paź 2003, 08:36

Lo-fi na Pc doskonale mozna osiagnac dzieki wtyczce Izotope Trash! Troche mnie zatkalo demo. Chyba zakupie full. Wrzucilem ja na perkusje i efekcik byl spoko, dodalem Izotope Vinyl z lekkimi ustawieniami na calosc utworu i konkret! Mnie tez kreci brudne brzmienie!!!!

Awatar użytkownika
yaniki
Posty: 488
Rejestracja: niedziela 03 sie 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Amiga i muzyka

Post autor: yaniki » poniedziałek 20 paź 2003, 15:51

...witam!



chciałbym wykorzystywać do produkcji muzy bardziej moją starą amigę 600,używać jej min.jako samplera 8-bitowego z sekwencerem.mam protrackera,którego staram się dalej rozgryzać.chciałbym się dowiedzieć czy może ktoś wie jak sobie radzi amiga z kwestiami midi? czy też to może kwestia programu? na pewno są tu jacyś starzy commodorowc-amigowcy...liczę tez na wspomnienia odnośnie tych komputerów i muzyki.~



pozdrawiam!...

**********************



Używalem kiedyś tego komputerka jako sekwencer MIDI i sampler (czyli dokładnie tak jak zamierzasz). Korzystałem z programu OctaMED - swietnie sobie radził (nie tylko jako sekwencer/tracker - potrafil tez zapisywać/wysyłać dane SysEx i pliki MIDI [to drugie z pewnymi problemami z konwersją tempa, ale to akurat zawsze można sobie skorygować]). Pomijając specyfikę interface'u trackerów spisywał się bardzo dobrze.

Awatar użytkownika
Velu
Posty: 420
Rejestracja: czwartek 17 paź 2002, 00:00
Kontakt:

Re: Amiga i muzyka

Post autor: Velu » poniedziałek 20 paź 2003, 20:46

ja na OCTAmeddzie grałem nawet wesela i zabawy:)) tyle że Amiga z monitem stała w Racku żeby ludzie nie widzieli bo by nas wygonili:))

Awatar użytkownika
yaniki
Posty: 488
Rejestracja: niedziela 03 sie 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Amiga i muzyka

Post autor: yaniki » poniedziałek 20 paź 2003, 21:07

...ja na OCTAmeddzie grałem nawet wesela i zabawy:)) tyle że Amiga z monitem stała w Racku żeby ludzie nie widzieli bo by nas wygonili:)) ...

**********************



Tu mi zaimponowałeś!



Ja oglądałem dwa tygodnie temu kilkanaście Amig spiętych razem w jednym z niemieckich studiów muzyki eksperymantalnej (nie ukrywali ich). Czyli wychodzi na to że publiczność weselna wymaga większego zaawansowania technologicznego niż eksperymentujący akademicy...

ODPOWIEDZ