Monitory studyjne

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
Sosnowy
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 00:00

Monitory studyjne

Post autor: Sosnowy » czwartek 15 sie 2013, 22:42

Witam serdecznie. Zastanawiam sie nad kupnem wskazanych w temacie, monitorow studyjnych :) a mianowicie mam na oku Yamaha HS8 i Presonus E8. Muzyka: hip hop, rock, funk. Mam ogromny dylemat co do wyboru danych monitoro. Serdecznie prosl bym o udzielenie fachowej porady. Moze ktos mial przyjemnosc testowac oba modele odsluchow, ale kots moglby polecic cos innego, dobrego i w podobnej cenie.

Z gory bardzo dziekuje i Pozdrawiam!

Sosnowy

Awatar użytkownika
a
Posty: 380
Rejestracja: piątek 08 paź 2004, 00:00
Kontakt:

Re: Monitory studyjne

Post autor: a » piątek 16 sie 2013, 14:47

Samson Rubicon. Obłędny stosunek jakości brzmienia do ceny. Grają jak z wyższej półki a kosztują... :)

http://www.superstereo.pl

Awatar użytkownika
Marc.The.Drummer
Posty: 205
Rejestracja: czwartek 07 paź 2010, 00:00
Kontakt:

Re: Monitory studyjne

Post autor: Marc.The.Drummer » piątek 16 sie 2013, 16:39

Idz do sklepu wybierz swoja brzmieniowo wzorcowa plyte i wybierz te monitory ktorych brzmienie ci odpowiada. Nie kieruj sie opiniami innych tylko wlasnym sluchem.

http://dirtydrumzstudio.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Jarut
Posty: 70
Rejestracja: czwartek 11 lip 2013, 00:00

Re: Monitory studyjne

Post autor: Jarut » piątek 16 sie 2013, 22:27

...Idz do sklepu wybierz swoja brzmieniowo wzorcowa plyte i wybierz te monitory ktorych brzmienie ci odpowiada. Nie kieruj sie opiniami innych tylko wlasnym sluchem....

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

tak jest, zrób odsłuch - bo jak tak (lata temu) kupiłem w ciemno Alesis M1 Mk2 i za cholerę nie potrafię na nich poprawnie miksować - inna rzecz, że wzorcowe dla mnie płyty grają na nich pięknie, a moje kiepsko ...
Więc to może jednak nie do końca wina monitorów

Pozdr
JArut

Leff
Posty: 545
Rejestracja: sobota 13 kwie 2002, 00:00

Re: Monitory studyjne

Post autor: Leff » piątek 16 sie 2013, 23:09

......Idz do sklepu wybierz swoja brzmieniowo wzorcowa plyte i wybierz te monitory ktorych brzmienie ci odpowiada. Nie kieruj sie opiniami innych tylko wlasnym sluchem....

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

tak jest, zrób odsłuch - bo jak tak (lata temu) kupiłem w ciemno Alesis M1 Mk2 i za cholerę nie potrafię na nich poprawnie miksować - inna rzecz, że wzorcowe dla mnie płyty grają na nich pięknie, a moje kiepsko ...
Więc to może jednak nie do końca wina monitorów

Pozdr
JArut...
 




Alesisów nie znam, ale niektóre monitory niestety nie nadają się do miksowania. Ja, uwiedziony sieciowymi ohami i ahami, zdecydowałem się na Yamahy MSP 5. Bardzo przyjemny dźwięk miały i muzyki, szczególnie dobrze nagranej, słuchało się świetnie. Ale miksować na nich.... uupssss...


Miksy robione na nich były po prostu tragiczne :) Wszystkie moje miksy miały koszmarnie przewalony dół i w ogóle brzmiały jak przez szmatę, albo i przez koc. Na MSP5 oczywiście brzmiały super :))


Potem zmieniłem na Event TR 6 - było już lepiej, ale też się męczyłem. Dopiero po przesiadce na APS AEON jest ok, chociaż obecnie muszę pracować w przypadkowym i zupełnie nieprzystosowanym akustycznie pokoju


Co do wspominanych Samsonó Rubicon - nie miałem okazji ich własnousznie ocenić, ale dotarły do mnie dobre opinie.


Natomiast obsłuchiwanie monitorów w sklepie za wiele nie powie. Trzeba po prostu na nich trochę popracować i ocenić efekty na kilku innych, różniących się od siebie znacznie zestawach głośników, np w samochodzie, na zestawie komputerowym z subwooferem, na małym "jamniku", na dużych zestawach estradowych, na innych monitorach itp, porównując z jakimiś nagraniami wzorcowymi. Porównanie z nagraniami wzorcowymi dobrze jest też robić w trakcie pracy na naszych monitorach, zawsze jest pewien punkt odniesienia który informuje nas w jakim kierunku podąża nasz miks i czy jeszcze słyszymy różnice, czy lepiej zostawić temat na następny dzień ;)

Leff - Szczecin

tfanatic
Posty: 271
Rejestracja: niedziela 06 cze 2010, 00:00

Re: Monitory studyjne

Post autor: tfanatic » poniedziałek 19 sie 2013, 01:45

 


Mam najnowsze monitorki ESI uniK 08 na glosnikach kevlarowych  


i bajera MSP5 to przy nich brządkalki a cena sporo nizsza polecam wam wszystkim


do przetestowania jak mi facet włączyl dla porownania te yamahy i wrzucilem


swoje kawalki do przemielenia na mixie w cubase to po wrzuceniu nawet na mp3 z telefonu i sluchawki


bylem zdumiony i nie kosztują zbyt wiele wziąłem odrazu 2 pary bo mi przypasily .


 



 




......Idz do sklepu wybierz swoja brzmieniowo wzorcowa plyte i wybierz te monitory ktorych brzmienie ci odpowiada. Nie kieruj sie opiniami innych tylko wlasnym sluchem....

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

tak jest, zrób odsłuch - bo jak tak (lata temu) kupiłem w ciemno Alesis M1 Mk2 i za cholerę nie potrafię na nich poprawnie miksować - inna rzecz, że wzorcowe dla mnie płyty grają na nich pięknie, a moje kiepsko ...
Więc to może jednak nie do końca wina monitorów

Pozdr
JArut...
 




Alesisów nie znam, ale niektóre monitory niestety nie nadają się do miksowania. Ja, uwiedziony sieciowymi ohami i ahami, zdecydowałem się na Yamahy MSP 5. Bardzo przyjemny dźwięk miały i muzyki, szczególnie dobrze nagranej, słuchało się świetnie. Ale miksować na nich.... uupssss...

Miksy robione na nich były po prostu tragiczne :) Wszystkie moje miksy miały koszmarnie przewalony dół i w ogóle brzmiały jak przez szmatę, albo i przez koc. Na MSP5 oczywiście brzmiały super :))

Potem zmieniłem na Event TR 6 - było już lepiej, ale też się męczyłem. Dopiero po przesiadce na APS AEON jest ok, chociaż obecnie muszę pracować w przypadkowym i zupełnie nieprzystosowanym akustycznie pokoju

Co do wspominanych Samsonó Rubicon - nie miałem okazji ich własnousznie ocenić, ale dotarły do mnie dobre opinie.

Natomiast obsłuchiwanie monitorów w sklepie za wiele nie powie. Trzeba po prostu na nich trochę popracować i ocenić efekty na kilku innych, różniących się od siebie znacznie zestawach głośników, np w samochodzie, na zestawie komputerowym z subwooferem, na małym "jamniku", na dużych zestawach estradowych, na innych monitorach itp, porównując z jakimiś nagraniami wzorcowymi. Porównanie z nagraniami wzorcowymi dobrze jest też robić w trakcie pracy na naszych monitorach, zawsze jest pewien punkt odniesienia który informuje nas w jakim kierunku podąża nasz miks i czy jeszcze słyszymy różnice, czy lepiej zostawić temat na następny dzień ;)...



 


 



 

Realizator dźwięku, aranżer muzyki disco polo

smirnoff
Posty: 239
Rejestracja: poniedziałek 19 sie 2013, 00:00

Re: Monitory studyjne

Post autor: smirnoff » poniedziałek 19 sie 2013, 23:55

Trzeba bylo wziac 20 kilo jak Ci tak przypasiły Cool


 


a tak poważnie ESI mają bass porty z tyłu wiec trzeba miec odpowiednio duzo miejsca zeby nie stały przy scianie. 


ODPOWIEDZ