Roland BK-5 (wyjście audio)

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
mjkoola
Posty: 1
Rejestracja: środa 09 paź 2013, 00:00

Roland BK-5 (wyjście audio)

Post autor: mjkoola » środa 09 paź 2013, 18:38

Witam,


Od niedawna jestem właścicielem wspomnianego w temacie instrumentu i już napotkałem na taki problem. Otóż, gdy podłączam instrument kablami JACK z wyjścia AUDIO OUT L/R chciałbym, ażeby głośniki instrumentu zostały odcięte. Szukałem w instrukcji obsługi oraz MENU instrumentu i nie znalazłem takiej opcji. Co prawda dźwięk się wyłącza po podłączeniu z przodu słuchawek (PHONES), albo przejściówki na małego Jacka, ale wolałbym ażeby tradycyjnie głośniki nie grały po wpięciu kabli audio z tyłu instrumentu. Jeśli ktoś miał taki sam problem i już go rozwiązał, to proszę o instrukcje, jak to zrobił.

Pozdrawiam!


 


Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Roland BK-5 (wyjście audio)

Post autor: Zbynia » czwartek 10 paź 2013, 00:23

A nie da się ściszyc głośników?Czy regulacja głośności działa też na wyjscie?To dośc normalne zachowanie że wyjscie audio nie odcina głosników wbudowanych w sprzet


AdminEiS
Posty: 152
Rejestracja: środa 07 kwie 2004, 00:00

Re: Roland BK-5 (wyjście audio)

Post autor: AdminEiS » czwartek 10 paź 2013, 15:06

...A nie da się ściszyc głośników? Czy regulacja głośności działa też na wyjscie? To dośc normalne zachowanie że wyjscie audio nie odcina głosników wbudowanych w sprzet...


W większości tego typu instrumentów obowiązują proste zasady:
- korzystam z wyjść audio (regulacja potencjometrem głośności),
- korzystam ze słuchawek (regulacja potencjometrem głośności), lecz dopiero wtedy odłączają się głośniki pokładowe instrumentu. Przy tym wyjścia audio co do poziomu dalej są aktywne i regulowane owym potencjometrem (Volume).
I to ma głęboki sens.


[addsig]
Administrator serwisu

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Roland BK-5 (wyjście audio)

Post autor: Zbynia » czwartek 10 paź 2013, 20:05

No własnie w tym wypadku to raczej bezsens :) jeśli ktos chce odtwarzać dźwiek przez inny odsłuch niż wbudowany w instrument.


Pozostaje prosta sprawa - kupić wtyk jack/minijack i zwyczajnie wpiąc go w wejscie słuchawkowe - odetniemy głośniki instrumentu a wyjścia bedą grać dalej


ODPOWIEDZ