Yamaha Rm1x plus Waldorf Blofeld

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
dwanasciecali
Posty: 3
Rejestracja: wtorek 04 lut 2014, 00:00

Yamaha Rm1x plus Waldorf Blofeld

Post autor: dwanasciecali » wtorek 04 lut 2014, 22:07

Witam,

Od kilku dni próbuję podłączyć syntezator Waldorf Blofeld do sekwencera Yamaha rm1x. Po przeczytaniu instrukcji i konfiguracji Rm1x na tryliard sposobów nie potrafię ustawić tego 'tak aby grało'. Po spięciu urządzeń kablem midi i wpięciu słuchawek pod Blofelda mogę używać klawiatury od rm1x jako klawiatury sterującej, a chodzi mi o to, aby zadziałało w drugą stronę. 
Proszę o pomoc jakąś dobrą duszę. Może ktoś jest w posiadaniu obydwu urządzeń, albo podłączał jakiś syntezator do rm1x, a może muszę coś pozmieniać w samym syntezatorze. Nie mam bladego pojęcia, z góry dzięki za pomoc.


Awatar użytkownika
raflezjak
Posty: 135
Rejestracja: sobota 24 mar 2012, 00:00
Kontakt:

Re: Yamaha Rm1x plus Waldorf Blofeld

Post autor: raflezjak » wtorek 04 lut 2014, 22:52

Pomińmy kwestię, że to żart. Kabrl MIDI podłącz tak: z Waldorf -> MIDI OUT do RM1X -> MIDI IN. Stawiasz wszystkim na forum piwo.

BCR-2000, PCR-500, UMA25s, Roland D-10, Yamaha RM1X, Yamaha SU 700, Yamaha A3000, Roland MC-303, Kaossilator, Exar SM07, Crumar Multiman-S(w rozsypce), Behringer MS40, Renoise.

Awatar użytkownika
dwanasciecali
Posty: 3
Rejestracja: wtorek 04 lut 2014, 00:00

Re: Yamaha Rm1x plus Waldorf Blofeld

Post autor: dwanasciecali » środa 05 lut 2014, 08:51

...
Pomińmy kwestię, że to żart. Kabrl MIDI podłącz tak: z Waldorf -> MIDI OUT do RM1X -> MIDI IN. Stawiasz wszystkim na forum piwo.
...
 Waldorf ma jedynie midi in


Awatar użytkownika
lakiernik
Posty: 399
Rejestracja: piątek 04 maja 2007, 00:00

Re: Yamaha Rm1x plus Waldorf Blofeld

Post autor: lakiernik » środa 05 lut 2014, 09:08

Jeśli Blofeld ma jedynie MIDI IN to znaczy, że masz wersję desktop czyli bez klawiatury.
A jeśli bez klawiatury to nie czaję o co Ci dokładnie chodzi, uświadom mnie :)
Only Hardware System: Elektrony: Machinedrum UW, Monomachine, Octatrack, AnalogFour, DSI Tempest, Korg MS-20 Mini,Yamaha Tenori-on, Waldorf Blofeld, E-mu MP-7, Korg ER-1, Eventide Space, Alesis Bitrman

Awatar użytkownika
dwanasciecali
Posty: 3
Rejestracja: wtorek 04 lut 2014, 00:00

Re: Yamaha Rm1x plus Waldorf Blofeld

Post autor: dwanasciecali » środa 05 lut 2014, 09:50

...Jeśli Blofeld ma jedynie MIDI IN to znaczy, że masz wersję desktop czyli bez klawiatury.
A jeśli bez klawiatury to nie czaję o co Ci dokładnie chodzi, uświadom mnie :)
...
 Chciałbym mieć możliwość używania banków zarówno z rm1x jak i blofelda i 'sekwencjonowania' ich na rm1x. Niestety nie potrafię tego skonfigurować, wydaje mi się, że wszystko ustawiam poprawnie, jednak słyszę dźwięki presetowe tylko z rm1x.


Awatar użytkownika
raflezjak
Posty: 135
Rejestracja: sobota 24 mar 2012, 00:00
Kontakt:

Re: Yamaha Rm1x plus Waldorf Blofeld

Post autor: raflezjak » środa 05 lut 2014, 11:30

Ta Yamaha to najlepszy sekwencer MIDI z jakim miałem do czynienia i on praktycznie nie posiada, żadnych ograniczeń jeśli chodzi o konfigurację. W rm1x naciśnij 3xSetup. Teraz widzisz (ramka midi out) które ścieżki na które kanały wysyłają komunikaty (standardowo to 1-1, 2-2 ... 16-16) jeśli tak jest problemu szukaj w waldorfie, czyli kanału na którym odbiera.
BCR-2000, PCR-500, UMA25s, Roland D-10, Yamaha RM1X, Yamaha SU 700, Yamaha A3000, Roland MC-303, Kaossilator, Exar SM07, Crumar Multiman-S(w rozsypce), Behringer MS40, Renoise.

Awatar użytkownika
lakiernik
Posty: 399
Rejestracja: piątek 04 maja 2007, 00:00

Re: Yamaha Rm1x plus Waldorf Blofeld

Post autor: lakiernik » środa 05 lut 2014, 13:06

RM1X MIDI out > WALDEK MIDI in
W Blofeldzie musisz przejśc z opcji pojedyńczej barwy na Multi. W jego ustawieniach kanłów MIDI o ile dobrze pamiętam ustaw na "omni".
Only Hardware System: Elektrony: Machinedrum UW, Monomachine, Octatrack, AnalogFour, DSI Tempest, Korg MS-20 Mini,Yamaha Tenori-on, Waldorf Blofeld, E-mu MP-7, Korg ER-1, Eventide Space, Alesis Bitrman

ODPOWIEDZ