Kupno gitary w sklepie

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
ArniSynth
Posty: 19
Rejestracja: sobota 21 sie 2010, 00:00
Kontakt:

Kupno gitary w sklepie

Post autor: ArniSynth » wtorek 20 maja 2014, 19:07

Witajcie,


Zadaję pytanie ponieważ wielokrotnie w EiS mówi się o gitarach zespołach i wykonawcach a przecież Oni gdzieś muszą je kupować tak jak i inny sprzęt. Nie mówię o używanych sprzętach ale nowych w EiS reklamują się sklepy. Zabrałem się "poważnie" do kupna gitary bo ma być to nowa i taka jaką wybrałem po analizie plusów i minusów. Poszedłem do sklepu gdzie zaoferowano mi sprowadzenie gitary i OK zgodziłem się, będę czekać. Jednak na odchodne sprzedawca powiedział, jeszcze na takiej gitarze nie grał i będzie miał możliwość pograć, sam jest ciekaw więc najpier on pogra a potem mi odda, może nic w tym dziwnego gdyby nie spojrzenia innych muzyków jak mi się później wydawało tam pracujących i moje myśli, że fajnie jak będzie taka gitara to sobie wszyscy pogramy.


 


I tu moje pytanie, jak powinien muzyk zawodowy (ja takim nie jestem) kupować nową gitarę? i czy On kupuje w sklepie w Polsce ? Są i inne np:


       Sklep to jest miejsce zakupu nowej gitary?


       Sklep jest miejscem płatności za gitarę o dystrybutor przesyła ją do klienta końcowego ?

Szukam autorytetu

Awatar użytkownika
JzK
Posty: 71
Rejestracja: czwartek 02 lis 2006, 00:00

Re: Kupno gitary w sklepie

Post autor: JzK » wtorek 20 maja 2014, 20:19

Sklep to jest miejsce zakupu nowej gitary?
Sklep jest miejscem płatności za gitarę o dystrybutor przesyła ją do klienta końcowego ? ...

Zależy jaki sklep... czasami dystrybutor otwiera własny sklep detaliczny, ale przeważnie sklepy zaopatrują sie u dystrybutorów lub hurtowniach. Jeśli wybrałeś model rzadko wybierany przez klienta (cena, właściwości) to pewne jest, że większość sklepów nie będzie miała na stanie czegoś za co muszą zapłacić a co będzie zalegać miesiącami (pomijam zwroty). Normalna zatem praktyka z tzw. śliskim towarem to zamawiać pod konkretne zamówienie konkretnego klienta.
Co do samej gitary, odradzam branie w ciemno, jakim muzykiem byś nie był - najpierw weż gitare do reki, zobacz jak leży a prawdopodobnie kupisz tą której poczatkowo nie brałeś pod uwagę :)
na luzaku ! jak zawsze

Awatar użytkownika
ArniSynth
Posty: 19
Rejestracja: sobota 21 sie 2010, 00:00
Kontakt:

Re: Kupno gitary w sklepie

Post autor: ArniSynth » wtorek 20 maja 2014, 21:41

Dziękuję za odpowiedź.


Będzie to moja druga gitara, jestem przekonany na 100% bez dotykania, trochę to dziwne, jednak wyboru nie ma albo wpadam w typy producenta albo robie na zamówienie lub używaną. Natomiast zniechęca mnie podejście sprzedawcy i ciekawy jestem jak kupuje gitarę lub inny instrument np. studio nagraniowe lub muzyk zawodowy. Biorą w ciemno co im dają kupując w normalnym sklepie muzycznym w dużym mieście bo o takim tu mowa, czy mają jakieś swoje wypracowane systemy zakupu ?

Szukam autorytetu

Awatar użytkownika
matiz
Posty: 3424
Rejestracja: poniedziałek 29 wrz 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Kupno gitary w sklepie

Post autor: matiz » wtorek 20 maja 2014, 22:03

Dzisiaj gitara. któr przychodzi z fabryki, nie nadaje się do grania i wymaga interwencji specjalisty. Porządne sklepy mają takiego specjalistę "na stanie", niektórzy dystrybutorzy (zwłaszcza dalekowschodnich produktów) również sporo sił i środków powięcają na doprowadzenie instrumentów do stanu "grywalnego". Ci, którzy kupują nowe gitary okazyjnie/wysyłkowo, tradycyjnie lądują z nimi u lutnika, który poprawia i reguluje wszystko co się da. Jeżeli specjalista reguluje i ustawia taką gitarę, to oczywiste jest, że musi na niej trochę pograć, stąd każda dobra gitara w zasadzie jest używana


[addsig]

Awatar użytkownika
ArniSynth
Posty: 19
Rejestracja: sobota 21 sie 2010, 00:00
Kontakt:

Re: Kupno gitary w sklepie

Post autor: ArniSynth » wtorek 20 maja 2014, 22:11

...
Dzisiaj gitara. któr przychodzi z fabryki, nie nadaje się do grania i wymaga interwencji specjalisty. Porządne sklepy mają takiego specjalistę "na stanie", niektórzy dystrybutorzy (zwłaszcza dalekowschodnich produktów) również sporo sił i środków powięcają na doprowadzenie instrumentów do stanu "grywalnego". Ci, którzy kupują nowe gitary okazyjnie/wysyłkowo, tradycyjnie lądują z nimi u lutnika, który poprawia i reguluje wszystko co się da. Jeżeli specjalista reguluje i ustawia taką gitarę, to oczywiste jest, że musi na niej trochę pograć, stąd każda dobra gitara w zasadzie jest używana ...


Piszesz o wszystkich producentach (markach) i typach ?

Szukam autorytetu

Awatar użytkownika
matiz
Posty: 3424
Rejestracja: poniedziałek 29 wrz 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Kupno gitary w sklepie

Post autor: matiz » wtorek 20 maja 2014, 22:38

...
...
Dzisiaj gitara. któr przychodzi z fabryki, nie nadaje się do grania i wymaga interwencji specjalisty. Porządne sklepy mają takiego specjalistę "na stanie", niektórzy dystrybutorzy (zwłaszcza dalekowschodnich produktów) również sporo sił i środków powięcają na doprowadzenie instrumentów do stanu "grywalnego". Ci, którzy kupują nowe gitary okazyjnie/wysyłkowo, tradycyjnie lądują z nimi u lutnika, który poprawia i reguluje wszystko co się da. Jeżeli specjalista reguluje i ustawia taką gitarę, to oczywiste jest, że musi na niej trochę pograć, stąd każda dobra gitara w zasadzie jest używana ...


Piszesz o wszystkich producentach (markach) i typach ?
...
 




Tak, o wszystkich, gibsonach i fenderach też, a może nawet w szczególności


[addsig]

Awatar użytkownika
JzK
Posty: 71
Rejestracja: czwartek 02 lis 2006, 00:00

Re: Kupno gitary w sklepie

Post autor: JzK » wtorek 20 maja 2014, 22:49

Natomiast zniechęca mnie podejście sprzedawcy i ciekawy jestem jak kupuje gitarę lub inny instrument np. studio nagraniowe lub muzyk zawodowy. Biorą w ciemno co im dają kupując w normalnym sklepie muzycznym w dużym mieście bo o takim tu mowa, czy mają jakieś swoje wypracowane systemy zakupu ?...


Jeśli mowa o tych muzykach zawodowych, którzy są znani szerzej, z reguły wiekszość z nich jest endorserem jakiejś marki więc mają przeważnie wiosła robione pod własne preferencje.
na luzaku ! jak zawsze

Awatar użytkownika
ArniSynth
Posty: 19
Rejestracja: sobota 21 sie 2010, 00:00
Kontakt:

Re: Kupno gitary w sklepie

Post autor: ArniSynth » wtorek 20 maja 2014, 22:56

Tak, muzyk zawodowy idzie do lutnika inni natomiast są zdani na towar jak wyżej piszecie wątpliwej jakości ? ale dobry lutnik nie będzie sprzedawcą w sklepie.



Szukam autorytetu

Awatar użytkownika
ArniSynth
Posty: 19
Rejestracja: sobota 21 sie 2010, 00:00
Kontakt:

Re: Kupno gitary w sklepie

Post autor: ArniSynth » wtorek 20 maja 2014, 23:09

Kupując gitarę sygnowaną muszę zanieść ją do lutnika ? A czy ma sens kupno takiej gitary ?

Szukam autorytetu

Awatar użytkownika
ArniSynth
Posty: 19
Rejestracja: sobota 21 sie 2010, 00:00
Kontakt:

Re: Kupno gitary w sklepie

Post autor: ArniSynth » środa 21 maja 2014, 07:38

...
Kupując gitarę sygnowaną muszę zanieść ją do lutnika ? A czy ma sens kupno takiej gitary ?
...
 


Jestem w "kropce" myślałęm, że czasy się zmieniły i tanie gitary wykonane z płyty meblowej to już historia a i wypowiedzi muzyka, wymieniłem gitarę od lutnika na firmową bo jest solidniejsza, dają dużo do myślenia. Zadając pytanie na tym forum i będąc wieloletnim prenumeratorem EiS bardziej jestem zainteresowany wypowiedzią w temacie redaktora EiS który ma styczność z muzykami lub samymi producentami muzyki.

Szukam autorytetu

ODPOWIEDZ