Do użytkowników kart USB

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
pawello
Posty: 968
Rejestracja: piątek 02 maja 2003, 00:00
Lokalizacja: Polska

Re: Do użytkowników kart USB

Post autor: pawello » poniedziałek 03 lis 2003, 11:25

czesc Panowie..



ja uzywam interfejsu audio na usb Maudio Quattro.. To wszystko siedzi na laptopie z celeronem 1200 i win XP usa.. wszystko dziala i nic sie nie wiesza.. nie zanotowalem zadnego spadku wydajnosci systemu ani zadnej rzeczy ktora jego jest.. ten interfejs ma co prawda tylko 4 wloty i 4 wyloty + midi i nie testowalem zadnego interfejsu na usb z 8ma wlotami i wylotami - ale powtarzam ja nie notuje zadnych problemow z dzialaniem tego zestawu.. dodam ze pracuje na cubase sl 1.06 - legalnym..



unizenie klaniam..
pozdrawiam.

Awatar użytkownika
spiker
Posty: 1211
Rejestracja: czwartek 17 paź 2002, 00:00

Re: Do użytkowników kart USB

Post autor: spiker » poniedziałek 03 lis 2003, 12:05

Z tym apetytem, który rośnie w miarę jedzenia to faktycznie tak jest, ale właśnie dlatego napisałem, że jestem pewny, że nawet moja skromna konfiguracja jest w stanie podołac nawet bardzo ambitnym projektom. Ja tej możlwiości po prostu nie wykorzystuję. Innymi słowy: możlwiości mojego domowego studia i tak są na wyrost (zrealizowane na USB) w stosunku do tego co potrzebuję.

Ile chcesz naraz sygnałów (mikrofonowych i instrumentalnych) wpuścić na PC bezpośrednio na traki w rejetratorze? Dziesięć? Dwadzieścia? tego nie da Ci nawet karta PCI ( chyba że te najdroższe), ponadto gdzie ty pomieścisz w domu tylu muzyków lub drum set z np. 10 mikrofonami - w domu? Jak Ci już ten apetyt wzrośnie to nie zaspokoisz go kolejną kartą, tylko pójdziesz do zawodowego studia a tam już odpowiednie "karty" mają
przed użyciem programu zapoznaj się treścią instrukcji załączonej do opakowania bądź skonsultuj się z producentem lub dystrybutorem oprogramowania...

Awatar użytkownika
MB
Posty: 3318
Rejestracja: wtorek 09 kwie 2002, 00:00

Re: Do użytkowników kart USB

Post autor: MB » poniedziałek 03 lis 2003, 12:30

Jestem przekonany,że większość osób właśnie w ten sposób użytkuje swoje laptopy w domowym studiu, i właśnie dla nich przeznaczone są interfejsy usb, w cenach "bardziej" przyjaznych niż 500 Eur....

**********************

Ejże, manipulujesz. 500Eur to cena interfejsu wielokanałowego, normalne karty do stacjonarnego PC o takich parametrach też tyle kosztują. Podałem cenę taniej karty: 200Eur i nie chcesz chyba powiedzieć, że to dużo. Przecież to tyle samo co typowa cena urządzenia podłączanego przez USB. Twój argument o rzekomo zbyt wysokiej cenie alternatywnych do USB rozwiązań jest po prostu pozbawiony podstaw.

Awatar użytkownika
Damianin
Posty: 262
Rejestracja: sobota 30 mar 2002, 00:00

Re: Do użytkowników kart USB

Post autor: Damianin » poniedziałek 03 lis 2003, 13:18

500Eur to cena interfejsu wielokanałowego, normalne karty do stacjonarnego PC o takich parametrach też tyle kosztują

**********************

A czy istnieją iinterfejsy FireWire, nawet proste, zbliżone cenowo do 200$? Chodzi mi tylko o to, że jest to strosunkowo nowa technologia, która pociąga za sobą koszty jednak trochę wyższe niż przy produkcji kart na usb, a nie żadna manipulacja , bo jeśli chciałbym rzeczywiście pomanipulować to podałbym cenę 899.95$, bo taka jest realna cena PreSonusa...a to, że jest sprzedawany w promocji za 500 $ to już inna sprawa. Widocznie był za drogi

Awatar użytkownika
MB
Posty: 3318
Rejestracja: wtorek 09 kwie 2002, 00:00

Re: Do użytkowników kart USB

Post autor: MB » poniedziałek 03 lis 2003, 13:34

A czy istnieją iinterfejsy FireWire, nawet proste, zbliżone cenowo do 200$? Chodzi mi tylko o to, że jest to strosunkowo nowa technologia, która pociąga za sobą koszty jednak trochę wyższe niż przy produkcji kart na usb [...]

**********************

Ależ właśnie nieprawda. Kontroler Firewire do PC kosztuje od 70zł, dokładnie tyle samo co kontroler USB. Koszt technologii jest dokładnie identyczny.

Awatar użytkownika
Damianin
Posty: 262
Rejestracja: sobota 30 mar 2002, 00:00

Re: Do użytkowników kart USB

Post autor: Damianin » poniedziałek 03 lis 2003, 13:43

...A czy istnieją iinterfejsy FireWire, nawet proste, zbliżone cenowo do 200$? Chodzi mi tylko o to, że jest to strosunkowo nowa technologia, która pociąga za sobą koszty jednak trochę wyższe niż przy produkcji kart na usb [...]

**********************

Ależ właśnie nieprawda. Kontroler Firewire do PC kosztuje od 70zł, dokładnie tyle samo co kontroler USB. Koszt technologii jest dokładnie identyczny....

**********************

Ech,

KARTA PCI 2xUSB 2.0 VIA 52.62 zł

KARTA PCI 2xUSB A 40.48 zł -2.70 zł !

KARTA PCI 4xUSB 2.0 VIA 56.67 zł

KONTR.FireWire IE1394 PCI BOX + SOFT 82.31 zł

Pierwszy lepszy sklep internetowy, różnica rzeczywiście niewielka... w sumie niema się o co sprzeczać

ODPOWIEDZ