Firma produkująca panele akustyczne

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Other
Posty: 4
Rejestracja: środa 05 lis 2014, 00:00

Firma produkująca panele akustyczne

Post autor: Other » piątek 20 lut 2015, 08:56

Witam,
Mam pytanie poniekąd badające rynek

Czy firma produkująca profesjonalne panele akustyczne wraz z ich montażem, budową kabin nagraniowych, tłumienia sal prób itp na terenie całej Polski miała by szanse na naszym rynku?
Czy myślicie, że jest zapotrzebowanie?
Czy warto rozważyć taki pomysł na firmę?

z góry dzięki
Krystian

fallworm
Posty: 471
Rejestracja: środa 30 lip 2014, 00:00

Re: Firma produkująca panele akustyczne

Post autor: fallworm » piątek 20 lut 2015, 11:18

...Witam,
Mam pytanie poniekąd badające rynek

Czy firma produkująca profesjonalne panele akustyczne wraz z ich montażem, budową kabin nagraniowych, tłumienia sal prób itp na terenie całej Polski miała by szanse na naszym rynku?
Czy myślicie, że jest zapotrzebowanie?
Czy warto rozważyć taki pomysł na firmę?

z góry dzięki
Krystian...
 




Tak - patrząc pod kątem energetyki z którą mam do czynienia na codzień.


Otóż polskie sieci energetyczne celem wyciszenia starych transformatorów mocy (nakaz UE?) używają głownie firmy Solidux z niemiec. W polsce nie ma firm specjalizujących się w tej branży. Koszt obudowy na autotransformator typu 450 mva, u soliduxa to około 69 tEUR netto, 500 mva - 75,5 teur. Wiadomo na cane wchodzi dużo czynników więc to tylko tak do porównań Zapotrzebowanie na naszym rynku jest ogromne, a terminy realizacji tego typu zleceń przez naszych zachodnich braci to 16-20 tygodni więc jeżeli nie cenowo, to czasowo można wygrać (dofinansowania, też mają swoje terminy, więc trzeba brać na to poprawkę - w ten czas terminy biorą duży udział w kryteriach wyboru podczas przetargu)


Jednak jako producent trzeba wystawić certyfikat i jest problem jak w praktyce taka obudówka nie działa



Tyle ode mnie.




Awatar użytkownika
MB
Posty: 3318
Rejestracja: wtorek 09 kwie 2002, 00:00

Re: Firma produkująca panele akustyczne

Post autor: MB » piątek 20 lut 2015, 14:22

Takich firm jest już kilka na polskim rynku. Skoro są i działają od lat, to pewnie jest zapotrzebowanie. Trudno mi powiedzieć, jak wygląda rentowność w tej branży, ale z pewnością rozkręcenie kolejnego biznesu będzie wymagało sprostania konkurencji tych, którzy mają już doświadczenie, bazę produkcyjną i listę referencyjną zadowolonych klientów.

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Firma produkująca panele akustyczne

Post autor: Zbynia » piątek 20 lut 2015, 16:56

Te firmy nie utrzymują się z adaptacji sal prób czy studio nagraniowych tylko z adaptacji wszelkiej maści obiektów użyteczności publicznej czy biurowych
Sam rynek proaudio jest zbyt mały nawet na obecna ilość firm a i dochód z tego jest mizerny

ODPOWIEDZ