Nagrywanie w plenerze

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
matia
Posty: 95
Rejestracja: piątek 23 maja 2003, 00:00

Nagrywanie w plenerze

Post autor: matia » środa 05 lis 2003, 14:52

chcialbym sie dowiedziec jakie sa mozliwosci nagrywania dzwieku w plenerze.chcialbym aby to bylo male urzadzenie z wejsciem mikrofonowym.myslalem o mini discu lub o odtwarzaczu mp3 z mozliwoscia nagrywania.wazniejsza dla mnie jest jakosc dzwieku anizeli maksymalny czas nagrania.najwazniejsze jest tu mozliwosc nagrania w postaci cyfrowej;tylko nie wiem czy warto szukac czegos co mi nagra dzwiek w jakosci red book ...czy zwykly format mp3.zastanawiam sie czy np:dwa slady mp3 zmiksowane razem i uprzednio przeprowadzone przez multiefekt beda brzmialy rownie dobrze co dwa slady (16bit 44khz)nie zkompresowane,podane podobnej obrobce....

pzdr

lubie halas

Awatar użytkownika
MB
Posty: 3318
Rejestracja: wtorek 09 kwie 2002, 00:00

Re: Nagrywanie w plenerze

Post autor: MB » środa 05 lis 2003, 20:28

najlepiej z ATRAC 3, który ma najlepszą jakość (a nie jak by się wydawało 4 czy 4,5). najwięcej info na temat ATRAC i MD znajdziesz tutaj: http://www.minidisc.org

**********************

Czy zdajesz sobie sprawę, że kwestionujesz wyniki szeroko zakrojonych porównań z udziałem setek osób, które w ślepym teście jednoznacznie wskazały na lepsze brzmienie nowszych wersji kodera atrac? Wystarczy również poczytać audiofilskie fora i grupy dyskusyjne, żeby przekonać się, że firma SONY jednak wie co robi doskonaląc swój system. Czyżbyś dysponował jakimiś wiarygodnymi badaniami, które zadają kłam opiniom tysięcy użytkowników słyszących zdecydowaną poprawę w jakości nowszych generacji algorytmu?


matia
Posty: 95
Rejestracja: piątek 23 maja 2003, 00:00

Re: Nagrywanie w plenerze

Post autor: matia » środa 12 lis 2003, 17:13

...Witam.



O ile się nie myle, to chyba Tascam zrobił coś takiego: 4 czy 8 śladów; zapis na przenośnych kartach; chyba możliwość jakiejś wstępnej obróbki.



Nie polecałbym zapisu na mp3 (od razu) nawet w 320 kbps, bo z zalozenia jest to format stratny. Co prawda z początku może się wydawać, że nie ma róznicy między tym mp3 a np. wav, ale gdy później będziesz chciał coś "wyciągnąć" z tego mp3, to może się okazać, że już tego tam dawno nie ma...... 44 kHz; 16 bit - tam jest co "obrabiać".



Pozdro



ddThor...

**********************

nie wiem czy dobrze zrozumialem...czy ten tascam nagrywa nie skompresowany dzwiek?
lubie halas

Awatar użytkownika
tomsfactory
Posty: 233
Rejestracja: niedziela 27 kwie 2003, 00:00

Re: Nagrywanie w plenerze

Post autor: tomsfactory » środa 12 lis 2003, 20:29

Hej a co ze starym dobrym DAT-em?

Awatar użytkownika
krezul
Posty: 42
Rejestracja: piątek 03 maja 2002, 00:00

Re: Nagrywanie w plenerze

Post autor: krezul » czwartek 13 lis 2003, 10:38

Jak zalezy Ci na jakosci nagrania to zainteresuj sie rzeczywiscie jakims uzywanym przenosnym DATem, czasem mozna upolowac na allegro...



Nastepnie porownujac MP3 z ATRACami w MD to zdecydowanie lepiej wypadaja mp3 z dyzym bitrate. Wszystko jeszcze zalezy od przetwornikow AC w konkretnym modelu...



Jeszcze sa takie urzadzona jak JUKEBOX Creativa i takze innych firm, ktore potrafia nagrywac takze bez kompresji do WAVa, tylko ze sa troche drozsze...



pozdr

szymon

Awatar użytkownika
alpi20
Posty: 14
Rejestracja: czwartek 13 sty 2005, 00:00

Re: Nagrywanie w plenerze

Post autor: alpi20 » środa 23 lut 2005, 23:17

Posiadam przenośny md Sharp mt200h. Potrzebuję mikrofon przedewszystkim do nagrywania wywiadów. Coś niedrogiego bo i sam ten Sharp nie jest wart drogiego mikrofonu. Myślałem o Tonsil Me-092c ( cena około 120 zł ). Co o tym myślicie ??

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Nagrywanie w plenerze

Post autor: Zbynia » czwartek 24 lut 2005, 02:15

akurat mp3 320kbps jest paktycznie identyczne z atrac w najwyzszej jakosci.....



zwaz tylko na to ze aby miec najwyzsza jakosc mp3 trzeba miec porzadny kodek(lame) czego niestety nie posiadaja przenosne mp3....

pozatym nie kazdy mp3 ma nagrywanie,niektore maja wbudowane marne mikrofony i oferuja nagrywanie w kiepskiej jakosci a do tego naprawde niewiele z nich ma wejscie line czy mic....



ale wrzuc kilka przykladow to moze sam cos sobie wybiore....



kolego mowilem google.....

wez dobry mikrofon dynamiczny bo niestety md maja duza czulosc przy kozystaniu z elekretu co wiaze sie z duzymi szumami ....

ale na dynamiku zgrywa naprawde bardzo ladnie

styknie cos za 100(jakisz szure

Awatar użytkownika
szkudlik
Posty: 1732
Rejestracja: czwartek 26 lut 2004, 00:00

Re: Nagrywanie w plenerze

Post autor: szkudlik » czwartek 24 lut 2005, 08:30

...Hej a co ze starym dobrym DAT-em? ...

**********************



Dat ma to do siebie ze jest to tasma. A tasma jak tasma - niezwykle bywa mechanicznie wrazliwa



Niestety raz mi sie zdarzylo ze nagranie na DATa bylo stracone z powodu uszkodzenia tasiemki. Od tego czasu zapodalem sobie HiMd i nagrywam w terenie bezstratnie na minidiski. A data trzymam tylko dla kompatybilnsoci z z tym standardem.



Polecam Sony HiMd 800, poza nagrywaniem bezstratnym w PCM 16/44.1 posiada on wbudowany preamp dostarczajacy dodatkowo zasilania 5V do mikrofonow elektretowych (dziala bezblednie z mikrofonami "multimedialnymi" )

Niestety nie moge powiedziec wiele o jakosci tego preampu - mam tego MD800 ale preampu nigdy jeszcze nie uzywalem, ale raczej nie spodziwaj sie cudow tylko czegos bliskiego SzumBlasterowi.


[addsig]
Ilu realizatorów potrzeba żeby wkręcić żarówkę?

Czterech, jeden wkręca a trzech mówi że by to zrobiło lepiej

ODPOWIEDZ