Jak usunąć przestery z nagranego materiału?

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
iksik
Posty: 43
Rejestracja: czwartek 06 lis 2003, 00:00

Re: Jak usunąć przestery z nagranego materiału?

Post autor: iksik » czwartek 06 lis 2003, 15:32

Ja cały czas wyciągam wnioski!! Ten wyciągnięty dzisiejszego dnia jest taki: "Nagrywaj wszystko samemu młodzi niech uczą się kosztem innych!!"

Forum juz jest chyba nieważne bo znalazłem wtyczke, która bardzo pomogła! :D Polecam WAVES-X Noise! :D Może nie efekt nie jest rewelacyjny, ale lepszy niż nagranie!!:D

Dzięki wszystkim za pomoc!! :D
[Post edytowany przez Admina w dniu 06/11/2003]

Awatar użytkownika
iksik
Posty: 43
Rejestracja: czwartek 06 lis 2003, 00:00

Re: Jak usunąć przestery z nagranego materiału?

Post autor: iksik » czwartek 06 lis 2003, 15:33

Ja cały czas wyciągam wnioski!! Ten wyciągnięty dzisiejszego dnia jest taki: "Nagrywaj wszystko samemu młodzi niech uczą się kosztem innych!!"

Forum juz jest chyba nieważne bo znalazłem wtyczke, która bardzo pomogła! :D Polecam WAVES-X Noise! :D Może nie efekt nie jest rewelacyjny, ale lepszy niż nagranie!!:D

Dzięki wszystkim za pomoc!! :D
[Post edytowany przez Admina w dniu 06/11/2003]

Awatar użytkownika
MB
Posty: 3318
Rejestracja: wtorek 09 kwie 2002, 00:00

Re: Jak usunąć przestery z nagranego materiału?

Post autor: MB » czwartek 06 lis 2003, 15:52

To wyciągnij jeszcze jeden wniosek: należy RAZ wysłać wiadomość i cierpliwie poczekać, aż forum się uaktualni

Awatar użytkownika
Tadeo
Posty: 1609
Rejestracja: piątek 31 sty 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Jak usunąć przestery z nagranego materiału?

Post autor: Tadeo » czwartek 06 lis 2003, 17:23

Ten wyciągnięty dziś przez Ciebie wniosek nic nie zmienia. Dalej pomagasz ,,młodym'' uczyć się kosztem innych (i swoim). Wiem: szczegółów sie czepiam.

Można wiedzieć jakie przeznaczenie ma ten przesterowany materiał, przez który mało nie zatłukłeś gościa?

Awatar użytkownika
matiz
Posty: 3424
Rejestracja: poniedziałek 29 wrz 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Jak usunąć przestery z nagranego materiału?

Post autor: matiz » czwartek 06 lis 2003, 22:56

Sprawa jest beznadziejna, ale nie do konca

Pewne efekty mozna osiagnac przy pomocy wtyczek Waves, a kkonkretnie jednej z pakietu "odzumiajacego" - nie pamietam, ktory z dwoch de-clickerow, na pewno nie denoiser - nie ma sie co smiac, czasem pomaga (ale tez raczej na pojedyncze slady). Jak masz do tego dostep, to sprobuj, choc jezeli ma to isc na plyte, to... :(

Awatar użytkownika
Master
Posty: 1390
Rejestracja: poniedziałek 27 paź 2003, 00:00

Re: Jak usunąć przestery z nagranego materiału?

Post autor: Master » czwartek 06 lis 2003, 23:59

...Sprawa jest beznadziejna, ale nie do konca

Pewne efekty mozna osiagnac przy pomocy wtyczek Waves, a kkonkretnie jednej z pakietu "odzumiajacego" - nie pamietam, ktory z dwoch de-clickerow, na pewno nie denoiser - nie ma sie co smiac, czasem pomaga (ale tez raczej na pojedyncze slady). Jak masz do tego dostep, to sprobuj, choc jezeli ma to isc na plyte, to... :(...

**********************

A to Ciekawe co kolega pisze , tylko ze WAVES nie robi tego typu PLAG -Inow,

no chyba ze zaczoł. hmm. Ale kolega jest znawca od L1 , no wiec ma prawo nie wiedziec. Click and Crackle Removal , Clipped Peak Restoration , Noise Reduction i Vinyl Restoration . To Plaginy Sonic Fondary , i działaja pod m.inn. Sound Forg ,mozna sie pokusic o przetoczenie przesterowanych dziwekow przez te Plaginy , ale watpie aby to w jakis znamienny sposob pomogło, A Declicker i Denoiser swego czasu produkował Steiberg o ile sie nie myle, ale napewno nie Waves , No chyba ...... ze ,

Awatar użytkownika
Master
Posty: 1390
Rejestracja: poniedziałek 27 paź 2003, 00:00

Re: Jak usunąć przestery z nagranego materiału?

Post autor: Master » piątek 07 lis 2003, 00:04

TZn, Robiłi robi , ale nazywaja sie inaczej .X-Noise, X-Click, X-Crackle and X-Hum , działaja dobrze ..Ino To nie na przestery


Awatar użytkownika
matiz
Posty: 3424
Rejestracja: poniedziałek 29 wrz 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Jak usunąć przestery z nagranego materiału?

Post autor: matiz » piątek 07 lis 2003, 00:45

...TZn, Robiłi robi , ale nazywaja sie inaczej .X-Noise, X-Click, X-Crackle and X-Hum , działaja dobrze ..Ino To nie na przestery

...




Czyli wiem dwie rzeczy - ze sie wymadrzasz i ze nie probowales :P

Jak zapewne przeczytales, koledze troche pomogl denoiser z tego pakietu. Poniewaz nie jest oczywistym zastosowanie takich procesorow do takich zadan, wspomnialem o tym, moze sie przyda. Chodzilo mi, jak slusznie wspomniales, o x-click albo x-crackle. To sa drogie plug-iny i niestety ich nie mam.

Awatar użytkownika
matiz
Posty: 3424
Rejestracja: poniedziałek 29 wrz 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Jak usunąć przestery z nagranego materiału?

Post autor: matiz » piątek 07 lis 2003, 00:50

Ale kolega jest znawca od L1 , no wiec ma prawo nie wiedziec.



Rozumiem, ze odnosisz sie do tego watku. Jezeli tak, to trudno, ale sam sobie wystawiasz swiadectwo.

Awatar użytkownika
iksik
Posty: 43
Rejestracja: czwartek 06 lis 2003, 00:00

Re: Jak usunąć przestery z nagranego materiału?

Post autor: iksik » piątek 07 lis 2003, 09:14

...Ten wyciągnięty dziś przez Ciebie wniosek nic nie zmienia. Dalej pomagasz ,,młodym'' uczyć się kosztem innych (i swoim). Wiem: szczegółów sie czepiam.

Można wiedzieć jakie przeznaczenie ma ten przesterowany materiał, przez który mało nie zatłukłeś gościa?...

**********************

Koncert finałowy I warsztatów Gospel! około 150 uczestników, śpiewa w chórze! Kazdy chce mieć pamiątke z wydarzenia!!:-/

ODPOWIEDZ