Studia muzyczne - wybór

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
kornelgora
Posty: 4
Rejestracja: sobota 08 lis 2014, 00:00

Studia muzyczne - wybór

Post autor: kornelgora » czwartek 29 paź 2015, 17:38

Witam w tym roku kończe technikumna kierunku informatyka i wiem że ten kierunek to był błąd w wyborze.Chciałbym to naprawić i iść na kierunek związany z muzyką.Jednak jest problem bo nie uczęszczałem do szkoły muzycznej a jedynie w przeszłości miałem lekcje z gry ne keyboardzie i perkusji .Czy możliwe jest iśc na studia muzyczne bez ukończonych szkół muzycznych I i II stopnia??


Redakcja
Posty: 1410
Rejestracja: środa 23 sty 2002, 00:00

Re: Studia muzyczne - wybór

Post autor: Redakcja » czwartek 29 paź 2015, 18:23

...Witam w tym roku kończe technikumna kierunku informatyka i wiem że ten kierunek to był błąd w wyborze.Chciałbym to naprawić i iść na kierunek związany z muzyką.Jednak jest problem bo nie uczęszczałem do szkoły muzycznej a jedynie w przeszłości miałem lekcje z gry ne keyboardzie i perkusji .Czy możliwe jest iśc na studia muzyczne bez ukończonych szkół muzycznych I i II stopnia??... 


Może >>tam<< najdziesz coś dla siebie?

Wojciech Chabinka - sekretarz redakcji EiS

Awatar użytkownika
acoto
Posty: 409
Rejestracja: środa 22 gru 2004, 00:00

Re: Studia muzyczne - wybór

Post autor: acoto » piątek 30 paź 2015, 10:15

.Czy możliwe jest iśc na studia muzyczne bez ukończonych szkół muzycznych I i II stopnia??...
-----------------------
wszystko jest możliwe. Wystarczy zdać egzaminy wstępne.

Awatar użytkownika
Sigma
Posty: 33
Rejestracja: wtorek 28 paź 2014, 00:00
Kontakt:

Re: Studia muzyczne - wybór

Post autor: Sigma » poniedziałek 02 lis 2015, 12:21

Jak wyżej.
Trzeba mieć maturę, zapisać się na egzaminy wstępne, dowiedzieć się jakie są wymagania i zapoznać się z materiałem. Jeżeli jesteś amatorem, nie znasz podstaw może być ciężko, ale jak pójdziesz na egzaminy wstępne to przecież nikt Cię tam nie pobije. Albo się dostaniesz albo nie. Nic do stracenia (no może poza opłatą, która i tak nie jest duża). Mój przyjaciel wyszedł właśnie z takiego założenia, poszedł na wstępne i dostał się na kompozycję. Teraz posiada tytuł magistra w tym kierunku.
Miks, Aranżacja i Kompozycja muzyki w każdym stylu, przede wszystkim muzyka symfoniczna łączona z elektroniką. (East West Composer Cloud, NI Komplete Ultimate 9 i wiele innych).

ODPOWIEDZ