Słuchawki do mixu i masteringu do Focusrite Saffire Pro 14

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
Plantman
Posty: 5
Rejestracja: czwartek 10 gru 2015, 00:00

Słuchawki do mixu i masteringu do Focusrite Saffire Pro 14

Post autor: Plantman » piątek 11 gru 2015, 00:42

Cześć wszystkim,


Moja dziewczyna jest producentką szeroko pojętej muzyki elektronicznej i z racji zbliżających się świąt, chciałbym sprawić jej w prezencie słuchawki do mixu i masteringu, które będą podpiętę do interfejsu FireWire Focusrire Saffire Pro 14 (LINK)


Obecnie robi ona mix na głośnikach aktywnych KRK Rokit 6 G3 (LINK) - słuchawki mają dać jej drugie źródło odsłuchu do porównań.


Moj budżet wynosi max 700 zł  i wstępnie upatrzyłem sobie:


1) AKG K240 MKII / 55 Ohm - półotwarte -> LINK


2) KRK KNS 8400 / 36 Ohm - zamknięte -> LINK


3) Beyerdynamic DT 990 PRO / 250 Ohm - otwarte -> LINK


4) Beyerdynamic DT 770 PRO / 250 Ohm - zamknięte -> LINK


5) Sennheiser HD-6 MIX / 150 Ohm - zamknięte -> LINK


Prośba o pomoc w wyborze. Mam już mętlik w głowie i nie wiem na co zwrócić uwagę. Nie mam pojęcia (nie mogę znaleźć info) z jakimi impedancjami może pracować wymieniony na początku interfejs audio FireWire Saffire Pro 14 oraz jaki maksymalny sygnał, podaje on na wyjściu słuchawkowym. Będę wdzięczny za jakieś doradztwo, ponieważ ciężko jest mi samodzielnie podjąć decyzję - brakuje doświadczenia w słuchawkach pro.


Pozdrawiam.


kajmanos13
Posty: 2
Rejestracja: piątek 11 wrz 2015, 00:00

Re: Słuchawki do mixu i masteringu do Focusrite Saffire Pro 14

Post autor: kajmanos13 » piątek 11 gru 2015, 15:56

Miałem okazje porównywać w sklepie następujące modele:


1) AKG K240 MKII / 55 Ohm - półotwarte -> LINK
3) Beyerdynamic DT 990 PRO / 250 Ohm - otwarte -> LINK
4) Beyerdynamic DT 770 PRO / 250 Ohm - zamknięte -> LINK

Oprócz tego wiele innych nie wymienionych w poście: Focal, Ultrazone, AKG – w okolicach 150 EUR. Porównywałem słuchając tych samych utworów. Pop, Rock i Klasyka.

Ostatecznie kupiłem AKG K271 MKII (nie K240, dużo słabsze i mniej wygodne), najlepiej prezentowały się w mid, upper range, bardzo ładnie odwzorowują szczegóły, świetne gitary. Bas jest bardzo selektywny, na niektórych forach można przeczytać, że za mało basu – moim zdaniem w sam raz. Na drugim miejscu były u mnie Beyerdynamic DT990 250 Ohm, na trzecim Beyerdynamic DT770. Na co dzień używam w studiu Beyerdynamica DT770 80 Ohm, to najwygodniejsze słuchawki jakie istnieją. Musze przyznać, ze moje AKG meczą uszy po pewnym czasie.

Podsumowując, jeśli chodzi o brzmienie, to te 3 modele są zdecydowanie ponad wszystkie inne w okolicach 600zł. Wybór między nimi to trochę kwestia gustu. Jednak welurowe nauszniki w Bayerdynamicach mogą sprawić dużą przyjemność twojej dziewczynie ;P


Awatar użytkownika
Plantman
Posty: 5
Rejestracja: czwartek 10 gru 2015, 00:00

Re: Słuchawki do mixu i masteringu do Focusrite Saffire Pro 14

Post autor: Plantman » sobota 12 gru 2015, 14:51

Hej.


Te AKG K271 poleciła mi jeszcze jedna osoba oprócz Ciebie :) Czyli Beyerdynamic DT990 lepszy niż DT770? Te pierwsze są otwarte a te drugie zamknięte - teoretycznie przy dłuższej pracy, otwarte powinny mniej męczyć. Boje się jednak, że 250 Ohm może stanowić zbyt duże wyzwanie dla zewnętrznej karty dźwiękowej, z której korzysta moja dziewczyna. AKG wydają się mieć przyjaźniejszą impedancję, choć wiadomo, że ważna jest również skuteczność słuchawek. Welurowe nauszniki nie grzeją zbyt mocno przy dłuższym użytkowaniu? 


stage
Posty: 95
Rejestracja: piątek 01 sie 2014, 00:00

Re: Słuchawki do mixu i masteringu do Focusrite Saffire Pro 14

Post autor: stage » sobota 12 gru 2015, 16:25

...
Hej.

Te AKG K271 poleciła mi jeszcze jedna osoba oprócz Ciebie :) Czyli Beyerdynamic DT990 lepszy niż DT770? Te pierwsze są otwarte a te drugie zamknięte - teoretycznie przy dłuższej pracy, otwarte powinny mniej męczyć. Boje się jednak, że 250 Ohm może stanowić zbyt duże wyzwanie dla zewnętrznej karty dźwiękowej, z której korzysta moja dziewczyna. AKG wydają się mieć przyjaźniejszą impedancję, choć wiadomo, że ważna jest również skuteczność słuchawek. Welurowe nauszniki nie grzeją zbyt mocno przy dłuższym użytkowaniu? ...
 




Ja osobiście używam tych DT770 i jestem bardzo zadowolony. No ale porównania zbytniego nie mam, także jest to mało znacząca opinia. Natomiast przed zakupem sporo czytałem po forach internetowych i ten model ogólnie ma dobre rekomendacje. 


Awatar użytkownika
PWA
Posty: 920
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Słuchawki do mixu i masteringu do Focusrite Saffire Pro 14

Post autor: PWA » sobota 12 gru 2015, 19:08

Sennheiser HD600... słuchawki referencyjne... nieco droższe od wymienionych wyżek modeli, ale moim zdaniem i tak tanie jak na tej klasy sprzęt.

fallworm
Posty: 471
Rejestracja: środa 30 lip 2014, 00:00

Re: Słuchawki do mixu i masteringu do Focusrite Saffire Pro 14

Post autor: fallworm » niedziela 13 gru 2015, 01:47

Po pierwsze do - słuchawki mogą jedynie służyć pomocniczo do miksu o masteringu
po drugie - jakikolwiek model byś nie wybrał i tak osoba korzystająca musi się zaadoptować do brzmienia - nie ma czegoś takiego, że kupisz coś i od razu będzie to wspaniałe, każde referencyjne przetworniki akustyczne aby zaczeły działać potrzebują czas na adaptacje
po trzecie - nie ma czegoś takiego jak że coś jest najlepsze lub złe jeżeli rozmawiamy o sprzęcie referencyjnym i profesjonalnym.
po czwarte - najbardziej popularnym standardem w słuchawkach jest Beyerdynamic dt 770.

I od siebie dodam (subiektywnie oczywiście), że Sennheiser nie umie produkować słuchawek, tak samo jak AKG więc przyjaciołom odradzam te firmy - a przegląd w sprzęcie audio mam ogromny.

Awatar użytkownika
PWA
Posty: 920
Rejestracja: środa 04 cze 2014, 00:00

Re: Słuchawki do mixu i masteringu do Focusrite Saffire Pro 14

Post autor: PWA » niedziela 13 gru 2015, 10:21

...Po pierwsze do - słuchawki mogą jedynie służyć pomocniczo do miksu o masteringu
po drugie - jakikolwiek model byś nie wybrał i tak osoba korzystająca musi się zaadoptować do brzmienia - nie ma czegoś takiego, że kupisz coś i od razu będzie to wspaniałe, każde referencyjne przetworniki akustyczne aby zaczeły działać potrzebują czas na adaptacje
po trzecie - nie ma czegoś takiego jak że coś jest najlepsze lub złe jeżeli rozmawiamy o sprzęcie referencyjnym i profesjonalnym.
po czwarte - najbardziej popularnym standardem w słuchawkach jest Beyerdynamic dt 770.

I od siebie dodam (subiektywnie oczywiście), że Sennheiser nie umie produkować słuchawek, tak samo jak AKG więc przyjaciołom odradzam te firmy - a przegląd w sprzęcie audio mam ogromny....

Kolega na codzień pracuje na dt770... ja na HD600...jak mówi przysłowie "każda pliszka swój ogonek chwali"
Zastanowił bym się jednak nad użyciem tak kategorycznego sformułowania (nawet subiektywnego), że Byerdynamic nie umie produkować słuchawek...raczej, że być może ja nie byłem w stanie w pełni docenić zalet słuchawek tej firmy (pracowałem i na 770 i na 880)

Awatar użytkownika
Plantman
Posty: 5
Rejestracja: czwartek 10 gru 2015, 00:00

Re: Słuchawki do mixu i masteringu do Focusrite Saffire Pro 14

Post autor: Plantman » poniedziałek 14 gru 2015, 08:06

...Po pierwsze do - słuchawki mogą jedynie służyć pomocniczo do miksu o masteringu
po drugie - jakikolwiek model byś nie wybrał i tak osoba korzystająca musi się zaadoptować do brzmienia - nie ma czegoś takiego, że kupisz coś i od razu będzie to wspaniałe, każde referencyjne przetworniki akustyczne aby zaczeły działać potrzebują czas na adaptacje
po trzecie - nie ma czegoś takiego jak że coś jest najlepsze lub złe jeżeli rozmawiamy o sprzęcie referencyjnym i profesjonalnym.
po czwarte - najbardziej popularnym standardem w słuchawkach jest Beyerdynamic dt 770.

I od siebie dodam (subiektywnie oczywiście), że Sennheiser nie umie produkować słuchawek, tak samo jak AKG więc przyjaciołom odradzam te firmy - a przegląd w sprzęcie audio mam ogromny....
 


Słuchawki mają być drugim źródłem odsłuchu, ponieważ tym pierwszym są monitory KRK. Co do Beyerdynamic DT770 to która wersja impedancyjna, będzie najlepsza do interfejsu Focusrite Saffire Pro 14? 250 Ohm, 80 Ohm czy 32 Ohm?  Również byłbym powściągliwszy w zakresie tak absolutnych opinii jak ta, że firmy Sennheiser i AKG nie potrafią produkować sprzętu - jednak wiele osób korzysta z nich w swoich studiach i sobie chwali :)


Awatar użytkownika
dr_After
Posty: 312
Rejestracja: wtorek 25 gru 2007, 00:00
Kontakt:

Re: Słuchawki do mixu i masteringu do Focusrite Saffire Pro 14

Post autor: dr_After » poniedziałek 14 gru 2015, 17:06

...
Cześć wszystkim,

Moja dziewczyna jest producentką szeroko pojętej muzyki elektronicznej i z racji zbliżających się świąt, chciałbym sprawić jej w prezencie słuchawki do mixu i masteringu, które będą podpiętę do interfejsu FireWire Focusrire Saffire Pro 14 (LINK)

Obecnie robi ona mix na głośnikach aktywnych KRK Rokit 6 G3 (LINK) - słuchawki mają dać jej drugie źródło odsłuchu do porównań.

Moj budżet wynosi max 700 zł  i wstępnie upatrzyłem sobie:

1) AKG K240 MKII / 55 Ohm - półotwarte -> LINK

Gdybyś dołożył 200 zł, miałbys w rękach AKG K702 - naprawdę fajne słuchawki do miksu, z bardzo szczegółową górką. Miksuję na co dzień na Adamach A7X, ostatnio dokupiłem ten model AKG i muszę porzyznać, ze ten duet uzupełnia się doskonale. Separacja w miksie od razu skoczyła o poziom wyżej. Doskonałe sa także do ustawiania pogłosu i ogóleni planów dźwiękowych. Nie męczą nawet przy długich sesjach. Polecam ten model. I zapomnij o K271 - to dobre słuchawki, ale miksować w zamkniętych? Nic dobrego z tego nie wyjdzie wg mnie.


Awatar użytkownika
Plantman
Posty: 5
Rejestracja: czwartek 10 gru 2015, 00:00

Re: Słuchawki do mixu i masteringu do Focusrite Saffire Pro 14

Post autor: Plantman » poniedziałek 14 gru 2015, 18:26

"Gdybyś dołożył 200 zł, miałbys w rękach AKG K702 - naprawdę fajne słuchawki do miksu, z bardzo szczegółową górką. Miksuję na co dzień na Adamach A7X, ostatnio dokupiłem ten model AKG i muszę porzyznać, ze ten duet uzupełnia się doskonale. Separacja w miksie od razu skoczyła o poziom wyżej. Doskonałe sa także do ustawiania pogłosu i ogóleni planów dźwiękowych. Nie męczą nawet przy długich sesjach. Polecam ten model. I zapomnij o K271 - to dobre słuchawki, ale miksować w zamkniętych? Nic dobrego z tego nie wyjdzie wg mnie...."


Niestety budżet można rozciągać w nieskończoność a jak wiadomo, nie jest on z gumy :( Co raz bardziej przekonuje się do tego, że słuchawki otwarte lub pół-otwarte będą lepszym wyborem. Co sądzicie o modelu AKG K612 PRO -> LINK? Cena jest tutaj bardziej kompromisowa - da się je wyrwać już od 600 zł a impedancja wydaje się bardziej przyjazna dla zewnętrznych kart dźwiękowych (120 Ohm).


Ostatecznie chce wybrać pomiędzy Beyerdynamicami DT-880 i DT-990 oraz AKG K612 PRO. Najdroższe z tego tercetu jest DT-880 - pytanie tylko czy faktycznie są tego warte. Z góry dzięki za opinię.


ODPOWIEDZ