DAW z najlepszymi pluginami

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
janos
Posty: 391
Rejestracja: środa 12 mar 2003, 00:00

Re: DAW z najlepszymi pluginami

Post autor: janos » niedziela 03 kwie 2016, 18:41

Postanowiłem zrobić sobie prezent i kupić pojedynczą wtyczkę Waves'a.Cały pakiet to naprawdę spory wydatek a pojedyncza wtyka to coś w zasięgu ręki...


 


Pojedyńcza wtyczka waves'a kosztuje z reguły ok 90$. Tutaj masz całkiem pokaźny pakiecik za 250$ (po zalogowaniu i dodaniu do koszyka 186$)


 


http://audiodeluxe.com/products/waves-gold-bundle

http://janos.neostrada.pl/waves.jpg 


Leff
Posty: 545
Rejestracja: sobota 13 kwie 2002, 00:00

Re: DAW z najlepszymi pluginami

Post autor: Leff » niedziela 03 kwie 2016, 19:02

...Witam

Który Daw według Was ma pokładowo najlepszy względem jakości zestaw pluginów tak aby nie trzeba było zbyt dużo Vst dokupować?

Pozdrawiam...

Samplitude w wersji Suite
Leff - Szczecin

KFT
Posty: 55
Rejestracja: wtorek 22 kwie 2014, 00:00

Re: DAW z najlepszymi pluginami

Post autor: KFT » niedziela 03 kwie 2016, 19:22

...Jednak Sonar nie obsługuje Waves'a.
??...

To oficjalne info z forum Cakewalk'a
Są podane dwa przypadki,gdy mogą działać ale żaden z nich nie dotyczy za bardzo normalnej pracy z nowym projektem

Paweł
Posty: 864
Rejestracja: piątek 29 mar 2002, 00:00

Re: DAW z najlepszymi pluginami

Post autor: Paweł » poniedziałek 04 kwie 2016, 00:04

To ogólnie dość słaby pomysł - wybierać DAW pod względem wtyczek. Taki wybór powinna determinować funkcjonalność i możliwości oprogramowania. Coś takiego to jakby wybierać samochód pod względem wbudowanego systemu audio. Poza tym jakiś pogłos splotowy pewnie już ma każdy DAW, a jak nie, to są darmowe. Modulacje i inne pierdoły pewnie nie różnią się już znacznie. Kluczowe jest brzmienie korektorów i kompresorów. A tu nic nie zastąpi rozwiązań zewnętrznych i w żadnym DAWie nie spotkałem choćby porównywalnych. Więc jeśli zależy Ci na jakości (rozumiem że tak, skoro założyłeś ten wątek) to nie rób sobie pod górkę od samego początku. Zawsze będzie lepiej dla efektu końcowego kupić tańszy DAW i kilka zewnętrznych wtyczek. A, no i w obecnych czasach już zdecydowanie nie Waves.

fallworm
Posty: 471
Rejestracja: środa 30 lip 2014, 00:00

Re: DAW z najlepszymi pluginami

Post autor: fallworm » poniedziałek 04 kwie 2016, 00:40

A ja się zapytam - jak rozumieć "jakość" wtyczek? Może chodzi o funkcjonalność?

KFT
Posty: 55
Rejestracja: wtorek 22 kwie 2014, 00:00

Re: DAW z najlepszymi pluginami

Post autor: KFT » poniedziałek 04 kwie 2016, 08:09

...To ogólnie dość słaby pomysł - wybierać DAW pod względem wtyczek. Taki wybór powinna determinować funkcjonalność i możliwości oprogramowania. Coś takiego to jakby wybierać samochód pod względem wbudowanego systemu audio. Poza tym jakiś pogłos splotowy pewnie już ma każdy DAW, a jak nie, to są darmowe. Modulacje i inne pierdoły pewnie nie różnią się już znacznie. Kluczowe jest brzmienie korektorów i kompresorów. A tu nic nie zastąpi rozwiązań zewnętrznych i w żadnym DAWie nie spotkałem choćby porównywalnych. Więc jeśli zależy Ci na jakości (rozumiem że tak, skoro założyłeś ten wątek) to nie rób sobie pod górkę od samego początku. Zawsze będzie lepiej dla efektu końcowego kupić tańszy DAW i kilka zewnętrznych wtyczek. A, no i w obecnych czasach już zdecydowanie nie Waves....

A co jest teraz lepszego niż Waves?

Paweł
Posty: 864
Rejestracja: piątek 29 mar 2002, 00:00

Re: DAW z najlepszymi pluginami

Post autor: Paweł » poniedziałek 04 kwie 2016, 12:06

...A ja się zapytam - jak rozumieć "jakość" wtyczek? Może chodzi o funkcjonalność?...

Też, ale przede wszystkim jakość dźwięku. Co do chorusów i innych modulacji, jak wspomniałem kopii nie będę kruszył, o filtrach pewnie więcej będa mieli do powiedzenia ludzie, którzy robią w czystej elektronice. Ja zaś nie wyobrażam sobie pracy z pokładowymi kompresorami i korektorami. To jest jakiś dramat.

Co lepsze od Waves? Choćby DMG Audio, sporo rzeczy z Plugin Alliance, Softube i oczywiście nie zapominajmy o PSP. Jeszcze np. FabFilter Pro-C, choć tego w końcu nie kupiłem, bo właśnie nie odpowiada mi jego "ergonomia".


Awatar użytkownika
yaniki
Posty: 488
Rejestracja: niedziela 03 sie 2003, 00:00
Kontakt:

Re: DAW z najlepszymi pluginami

Post autor: yaniki » poniedziałek 04 kwie 2016, 12:39

Mam wrażenie, że dobrze byłoby wiedzieć, czego oczekujesz po wtyczkach. Np. pluginy dostarczone z Ableton Live świetnie sprawdzą się w bardzo szeroko rozumianej muzyce elektronicznej, ale niezbyt dobrze do pracy nad nagraniami kwartetu smyczkowego.

KFT
Posty: 55
Rejestracja: wtorek 22 kwie 2014, 00:00

Re: DAW z najlepszymi pluginami

Post autor: KFT » poniedziałek 04 kwie 2016, 17:58

...Mam wrażenie, że dobrze byłoby wiedzieć,
czego oczekujesz po wtyczkach. Np. pluginy
dostarczone z Ableton Live świetnie sprawdzą
się w bardzo szeroko rozumianej muzyce
elektronicznej, ale niezbyt dobrze do pracy
nad nagraniami kwartetu smyczkowego....

Głównie Instrumentalny hip hop z użyciem
'żywych'
jazzowych instrumentów. DAW potrzebny do
miksowania jak i nagrywania. Bębny jak i
aranżacja będzie układana poza DAWem.
Mam sprzętowy kompresor TL Audio,jednak chcę
dokupić jakiś kompresor wtyczkowy.Najlepiej
emulację analogowego klasyka.Stąd moje
zainteresowanie Waves'em.

Awatar użytkownika
yaniki
Posty: 488
Rejestracja: niedziela 03 sie 2003, 00:00
Kontakt:

Re: DAW z najlepszymi pluginami

Post autor: yaniki » wtorek 05 kwie 2016, 08:48

Ok. W zasadzie kazdy DAW powinien sobie poradzić. Jeśli masz w planach jakieś występy sceniczne, to polecałbym Ableton Live, jeśli nie to w zasadzie cokolwiek z Cubase i Reaper na czele.

Co do wtyczkowego kompresora: szczerze rekomenduję produkty PSP.

ODPOWIEDZ