DAW z najlepszymi pluginami

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
KFT
Posty: 55
Rejestracja: wtorek 22 kwie 2014, 00:00

Re: DAW z najlepszymi pluginami

Post autor: KFT » wtorek 05 kwie 2016, 12:22

...Ok. W zasadzie kazdy DAW powinien sobie poradzić. Jeśli masz w planach jakieś występy sceniczne, to polecałbym Ableton Live, jeśli nie to w zasadzie cokolwiek z Cubase i Reaper na czele.

Co do wtyczkowego kompresora: szczerze rekomenduję produkty PSP....

Abletonem miałem okazji się pobawić, gdyż słyszałem o nim dobre rzeczy. Zdecydowanym jego plusem jest wbudowany Cytomic The Glue. Jednak kompletnie nie pasuje mi jego koncepcja Workflow.
Pewnie zdecyduję się na Cubase w wersji pozwalającej na Drum Quantise. Jest niezła opcja w postaci kupna Cubase Elements, która jest do rozważenia. Musze się jej przyjżeć. Jak nie to pełna ma też cenę nie przerażającą. Do tego dokupić do tego wtyczkowy kompressor. Za jakiś czas dokupić do tego dobry graficzny EQ (na takim najwygodniej mi działać). To powinien już być dobry dla mnie zestaw.

Paweł
Posty: 864
Rejestracja: piątek 29 mar 2002, 00:00

Re: DAW z najlepszymi pluginami

Post autor: Paweł » wtorek 05 kwie 2016, 12:58

......chcę dokupić jakiś kompresor wtyczkowy.Najlepiej emulację analogowego klasyka.Stąd moje
zainteresowanie Waves'em. ...

To jak napisał kolega Yaniki PSP Oldtimer (to nie klasyczna emulacja), ew. Klanhelm MJUC (ten ostatni ma jakąś wersję free z tego co widzę, ale nie wiem ile ma wspólnego z pełną, bo nie próbowałem jej)

Poza tym jeśli piszesz o rejestracji żywych instrumentów, to coś w stylu Cubase, a nie Live.

Natomiast zdecydowanie odpuść sobie poszukiwania korektora graficznego! Rozumiem że pozornie jest łatwiejszy, ale w poważniejszej pracy kompletnie bezużyteczny. Rozumiem niechęć do parametrycznych, dlatego zacznij od jakiegoś z graficznym zobrazowaniem krzywych i analizatorem, to pomoże Ci się wczuć. Coś jak DMG Audio Equlibrium, czy Equality, PSP Neon. Teraz sporo jest tego typu wtyczek. Chyba nawet jakiś darmowe w EiS były.

Jeden z pierwszych wyników Google - parametryk od Meldy:

http://www.meldaproduction.com/MEqualizer

Nie obiecuję że on jakoś super zabrzmi, bo go zwyczajnie nie znam, ale funkcjonalnie chodzi mi o coś takiego. Z łatwością pozwoli Ci się przestawić na pracę z parametrykiem.

ODPOWIEDZ