Reason 8

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
mytnik
Posty: 1308
Rejestracja: czwartek 20 maja 2004, 00:00

Re: Reason 8

Post autor: mytnik » piątek 15 kwie 2016, 12:39

Próbowałeś wtyczki CV tuner ?
...
 



Testowałem, ale nie o to mi raczej chodziło. Najlepszy efekt osiągnąłem gdy łączę:


Kong Gate Out -> MoPol Gate In


CV8X4 Generator CV Out -> MoPol Gate In


CVX4 Gate&CV Out -> Gate&CV Input Synt


Wtedy mogę zmiksować sygnały Gate i Note z wielu padów Kong i podać je jako różne nuty do jednego syntezatora


CV tuner dociąga do najbliższej wg zadanej skali

drummer

perfektsound
Posty: 321
Rejestracja: wtorek 17 cze 2008, 00:00

Re: Reason 8

Post autor: perfektsound » piątek 15 kwie 2016, 20:54

...
Próbowałeś wtyczki CV tuner ?
...
 


Testowałem, ale nie o to mi raczej chodziło. Najlepszy efekt osiągnąłem gdy łączę:

Kong Gate Out -> MoPol Gate In

CV8X4 Generator CV Out -> MoPol Gate In

CVX4 Gate&CV Out -> Gate&CV Input Synt

Wtedy mogę zmiksować sygnały Gate i Note z wielu padów Kong i podać je jako różne nuty do jednego syntezatora

CV tuner dociąga do najbliższej wg zadanej skali...
 




Kompletnie bez sensu i od d.py strony. Zobacz lepiej sobie tutaj:


http://www.reason101.net/101-creative-reason-projects/46-kong-keyboard-piano-roll/



Alternatywna muzyka elektorniczna.

Awatar użytkownika
mytnik
Posty: 1308
Rejestracja: czwartek 20 maja 2004, 00:00

Re: Reason 8

Post autor: mytnik » środa 20 kwie 2016, 10:17

Kompletnie bez sensu i od d.py strony. Zobacz lepiej sobie tutaj:

http://www.reason101.net/101-creative-reason-projects/46-kong-keyboard-piano-roll/
...
 


Tak, ale ilość dźwięków = ilość instrumentów. Aby uniknąć ciągłego przeprogramowywania modułu perkusyjnego chciałbym za pomocą napięcia sterować notacją po drodze kong pad - sampler


Wg tej metody musiałbym ładować sporą bibliotekę (np sample od BFD) dla każdego padu: stopa, werbel, hh, ride itd - jeśli każda ma po 1GB to razy ileś tam wyjdzie już chyba sporo dla procka i ramu


Rozwiązaniem jest tworzenie własnych bibliotek z odrębnymi instrumentami, ale to bardzo czasochłonne


Ja częściowo uzyskałem możliwość wysyłąnia i miksowania różnych wartości napięć podawanych na jeden sampler - działa ale są problemy z polifonią.Być może wynika to z zasady sumowania sygnałów, być może nie odkryłem jeszcze właściwego rozwiązania. Ma to jednak zastosowanie przy sekwencerach krokowych - co też zostało zaczerpnięte z innego forum



drummer

perfektsound
Posty: 321
Rejestracja: wtorek 17 cze 2008, 00:00

Re: Reason 8

Post autor: perfektsound » czwartek 21 kwie 2016, 09:14

...
Kompletnie bez sensu i od d.py strony. Zobacz lepiej sobie tutaj:

http://www.reason101.net/101-creative-reason-projects/46-kong-keyboard-piano-roll/
...
 

Tak, ale ilość dźwięków = ilość instrumentów. Aby uniknąć ciągłego przeprogramowywania modułu perkusyjnego chciałbym za pomocą napięcia sterować notacją po drodze kong pad - sampler

Wg tej metody musiałbym ładować sporą bibliotekę (np sample od BFD) dla każdego padu: stopa, werbel, hh, ride itd - jeśli każda ma po 1GB to razy ileś tam wyjdzie już chyba sporo dla procka i ramu

Rozwiązaniem jest tworzenie własnych bibliotek z odrębnymi instrumentami, ale to bardzo czasochłonne

Ja częściowo uzyskałem możliwość wysyłąnia i miksowania różnych wartości napięć podawanych na jeden sampler - działa ale są problemy z polifonią.Być może wynika to z zasady sumowania sygnałów, być może nie odkryłem jeszcze właściwego rozwiązania. Ma to jednak zastosowanie przy sekwencerach krokowych - co też zostało zaczerpnięte z innego forum

...
 


Za dużo wymagasz. Po prostu - pamiętaj, że Reason to prosty, ubogi program muzyczny (a właściwie środowisko). Firma Propellerheads kieruje go na rynek hobbystów i muzyki typu indie. Sampler NNXT powstał w 2002 r. (jako część Reason 2) i od tego czasu nie miał ani jednego upgrade! Tak jak większość elementów Reasona - to programy, które nie były zmieniane od ok. 10 lat. Reverb RV700 dostał pierwszy update po 14 latach! Większość reasonowych instrumentów i efektów utknęło w wersji 1.0 od lat. Pisali o tym, nawet jakby chcieli, to nie zrobią apgrejdów bo ci koderzy już od lat nie pracują dla Propellerhead. Dlatego tak wiele osób porzuca Reasona (patrz fora) albo traktuje go jako dodatkowy program.


Myślę, że ze swoimi wymaganiami musiałbyś poszukać prawdziwego DAWa i jakiegoś prawdziwego programu do perkusji typu NI Battery, EZ Drummer czy coś podobnego. Reason to taka zabawka, szkicownik.

Alternatywna muzyka elektorniczna.

Awatar użytkownika
mytnik
Posty: 1308
Rejestracja: czwartek 20 maja 2004, 00:00

Re: Reason 8

Post autor: mytnik » czwartek 21 kwie 2016, 09:42

Za dużo wymagasz. Po prostu - pamiętaj, że Reason to prosty, ubogi program muzyczny (a właściwie środowisko). Firma Propellerheads kieruje go na rynek hobbystów i muzyki typu indie.


To w sam raz dla mnie:) Z tym ubogim to chyba za mocno, po prostu ma swoje minusy jak każdy soft




Myślę, że ze swoimi wymaganiami musiałbyś poszukać prawdziwego DAWa i jakiegoś prawdziwego programu do perkusji typu NI Battery, EZ Drummer czy coś podobnego. Reason to taka zabawka, szkicownik.


I tak skończe na nagrywaniu mikrofonowym, mnie nie zadowolił w pełni nawet 2box więc edrums w reason to tylko tak przy okazji. Na razie używam go głownie w muzykoterapii i czuję że tak już zostanie. Chciałbym też mieć pełną satysfakcję przy realizacji swoich projektów muzycznych i też myślę że będzie ok.


Ostatecznie musze jeszcze rozgryźć współpracę z kontrolerem Livid - niestetyt niezbyt ciekawe urządzenie i w porównaniu do zwykłego prostego korga nanopad producenci chyba nie za bardzo rozumieją znaczenie słów "w pełni programowalny". Żałuję że go kupiłem ale już jest i trudno. Na chwilę obecną nie mam czasu przysiąsć nad edycją mapy w trybie multichannel, ale na pewno kiedyś się tym zajmę.


Powiedz mi jeszcze, jak oceniasz sekwencer pod kątem relizacji i edycji wielościeżkowej sesji audio?


Nie miałęm jeszcze okazji nic nagrywać, nie mam też sporych wymagań, nagrywam zazwyczaj ok 4 ścieżki bebnów akustycznych, klawisze, bass, gitary z dublami (czasem akustyk) i wokal ew jakiś chórek (w sumie ok 10-12 śladów). Chodzi mi o prace typowo edycyjne - krojenie, crossfade, przesuwanie, itp., ogólne spostyrzeżenia z wadami i zaletami jako bardziej zaawansowanego użytkownika.


Z góry dzięki i pozdrawiam

drummer

Awatar użytkownika
mytnik
Posty: 1308
Rejestracja: czwartek 20 maja 2004, 00:00

Re: Reason 8

Post autor: mytnik » piątek 29 kwie 2016, 22:57

Mam pomysł na trochę wygodniejsze tworzenie master loop w Repeat Looper:


Button 1: Loop start


Button 2: Loop end


 


drummer

ODPOWIEDZ