Czy ktoś naprawiał kiedyś Rolanda D-110?

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
synt
Posty: 110
Rejestracja: poniedziałek 08 maja 2006, 00:00

Re: Czy ktoś naprawiał kiedyś Rolanda D-110?

Post autor: synt » piątek 06 maja 2016, 00:36

...Zapewne mój problem dotyczy w ogóle serii D. Moja Rolada co jakiś czas zachowuje się jakbym jej włączył sustain, którego nie posiadam. Pomaga dopiero wyłączenie. W warunkach koncertowych jest to kicha, szczególnie, że czasem wraca z niebytu z załadowanym innym programem. Do jednego programu dodaje sobie czasem reverb. Może ktoś mi napisać co się stało oprócz tego, że syntezator się zepsuł?...
..............
Cześć!
miałem podobny problem z Rolandem U110, okazało się , że winna była klawiatura sterująca, problem z gniazdkiem jack sustain. Wymieniłem i jest Ok. Czy to się dzieje też sterując z sequencera ?
Interesuję się elektroniką muzyczną. Projektuję i konstruuję proste syntezatory i przystawki modyfikujące dźwięk.

BeatOven
Posty: 77
Rejestracja: niedziela 02 lis 2008, 00:00

Re: Czy ktoś naprawiał kiedyś Rolanda D-110?

Post autor: BeatOven » poniedziałek 09 maja 2016, 23:46


Cześć!
miałem podobny problem z Rolandem U110, okazało się , że winna była klawiatura sterująca, problem z gniazdkiem jack sustain. Wymieniłem i jest Ok. Czy to się dzieje też sterując z sequencera ?...
 


W ramach sprawdzania, już na początku problemów, podłączyłem go do sequencera i się nie wysypał. Przedwczoraj grałem koncert, cały czas w stresie, i też dał radę. A na próbach wysypywał sie co chwilę. Pedału sustain nie używam. Steruję z Akai X7000. Próbowałem z dwóch innych klawiatur, które posiadam i też się zwisu nie doczekałem. Trop ciekawy, bo może faktycznie trzeba by w Akaju gniazdko przejrzeć, co uczynię, ale to i tak nie tłumaczy dlaczego  włącza się pogłos i to na maksa. A jaki jest w starych Roladach D pogłos, kto ma ten zna i raczej nie używa, chyba, że z dużym umiarem. Jutro zostawiam go u elektronika o którym pisałem i wyjeżdżam na dwa tygodnie. Wrócę to napiszę czy coś wymyślił. Póki co wszystkim dziękuję za pomoc.


Awatar użytkownika
synt
Posty: 110
Rejestracja: poniedziałek 08 maja 2006, 00:00

Re: Czy ktoś naprawiał kiedyś Rolanda D-110?

Post autor: synt » wtorek 10 maja 2016, 23:42

Interesuję się elektroniką muzyczną. Projektuję i konstruuję proste syntezatory i przystawki modyfikujące dźwięk.

Awatar użytkownika
synt
Posty: 110
Rejestracja: poniedziałek 08 maja 2006, 00:00

Re: Czy ktoś naprawiał kiedyś Rolanda D-110?

Post autor: synt » wtorek 10 maja 2016, 23:50

......Cześć! miałem podobny problem z Rolandem U110, okazało się , że winna była klawiatura sterująca, problem z gniazdkiem jack sustain. Wymieniłem i jest Ok. Czy to się dzieje też sterując z sequencera ?... 

...................
W ramach sprawdzania, już na początku problemów, podłączyłem go do sequencera i się nie wysypał. Przedwczoraj grałem koncert, cały czas w stresie, i też dał radę. A na próbach wysypywał sie co chwilę. Pedału sustain nie używam. Steruję z Akai X7000. Próbowałem z dwóch innych klawiatur, które posiadam i też się zwisu nie doczekałem. Trop ciekawy, bo może faktycznie trzeba by w Akaju gniazdko przejrzeć, co uczynię, ale to i tak nie tłumaczy dlaczego  włącza się pogłos i to na maksa. A jaki jest w starych Roladach D pogłos, kto ma ten zna i raczej nie używa, chyba, że z dużym umiarem. Jutro zostawiam go u elektronika o którym pisałem i wyjeżdżam na dwa tygodnie. Wrócę to napiszę czy coś wymyślił. Póki co wszystkim dziękuję za pomoc....

......
Podłącz pod Akai x7000 monitor Midi, to prosty program , który zapisuje wszystkie komunikaty MIDI. Wyjscie OUT MIDI Akai x7000 podłącz do wejscie IN MIDI w D110, do gniazda MIDI THRU (D110)podłącz wejscie IN Midi interfejsu komputera. Uruchom program monitorujący zdarzenia midi.
(program oczywiście trzeba skonfigurować aby odbierał komunikaty z konkretnego portu MIDI dołączonego interfejsu)
Link do programu, który przy okazji monitoruje zdarzenia MIDI:
http://www.midi2dmx.eu/pl/exmikser.php

Gdy bedzie efekt poglosu lub sustain w D110, wtedy przejrzyj zapis w programie, czy Akai x7000 nie wyslal komunikatow odpowiedzialnych za sustain, pogłos....
....
można też prościej sprawdzić, podłączyć pod Akai x7000 inny moduł.
Jezeli inny moduł działałby poprawnie to koniecznie wszystko zrobić co powyżej napisał Janko Muzykant

Interesuję się elektroniką muzyczną. Projektuję i konstruuję proste syntezatory i przystawki modyfikujące dźwięk.

BeatOven
Posty: 77
Rejestracja: niedziela 02 lis 2008, 00:00

Re: Czy ktoś naprawiał kiedyś Rolanda D-110?

Post autor: BeatOven » niedziela 22 maja 2016, 22:10

Podłącz pod Akai x7000 monitor Midi, to prosty program , który zapisuje wszystkie komunikaty MIDI. Wyjscie OUT MIDI Akai x7000 podłącz do wejscie IN MIDI w D110, do gniazda MIDI THRU (D110)podłącz wejscie IN Midi interfejsu komputera. Uruchom program monitorujący zdarzenia midi.
(program oczywiście trzeba skonfigurować aby odbierał komunikaty z konkretnego portu MIDI dołączonego interfejsu)
Link do programu, który przy okazji monitoruje zdarzenia MIDI:
http://www.midi2dmx.eu/pl/exmikser.php

Gdy bedzie efekt poglosu lub sustain w D110, wtedy przejrzyj zapis w programie, czy Akai x7000 nie wyslal komunikatow odpowiedzialnych za sustain, pogłos....


No i to jest konkretna rada. Wielkie dzięki, nie wiedziałem, że jest taki program. Tyle, że mam MBoxa bez MIDI, ale rada przyda się na przyszłość jak się sprzętowo rozwinę. Innego modułu też nie mam. :( Jeszcze ewentualnie mógłbym podpiąć SzumBlastera, bo mam taki zabytkowy kabelek DIN/joystick. Tyle, że mój studyjny komp bardzo nie lubi jak mu się miesza, a do innych SB już nie da się wsadzić. Na razie Roland jest w serwisie. Gość powiedział, że miał zimne luty na transformatorze. Powiedział też, że już w ogóle nie gra. Ale on jest od konsumenckiego sprzętu audio, więc mimo wszystko jestem dobrej myśli, pewnie przestawił niechcący klawiaturę w tryb USB.




BeatOven
Posty: 77
Rejestracja: niedziela 02 lis 2008, 00:00

Re: Czy ktoś naprawiał kiedyś Rolanda D-110?

Post autor: BeatOven » poniedziałek 30 maja 2016, 23:18

...
Podłącz pod Akai x7000 monitor Midi, to prosty program , który zapisuje wszystkie komunikaty MIDI. Wyjscie OUT MIDI Akai x7000 podłącz do wejscie IN MIDI w D110, do gniazda MIDI THRU (D110)podłącz wejscie IN Midi interfejsu komputera. Uruchom program monitorujący zdarzenia midi.
(program oczywiście trzeba skonfigurować aby odbierał komunikaty z konkretnego portu MIDI dołączonego interfejsu)
Link do programu, który przy okazji monitoruje zdarzenia MIDI:
http://www.midi2dmx.eu/pl/exmikser.php

Gdy bedzie efekt poglosu lub sustain w D110, wtedy przejrzyj zapis w programie, czy Akai x7000 nie wyslal komunikatow odpowiedzialnych za sustain, pogłos....


No i to jest konkretna rada. Wielkie dzięki, nie wiedziałem, że jest taki program. Tyle, że mam MBoxa bez MIDI, ale rada przyda się na przyszłość jak się sprzętowo rozwinę. Innego modułu też nie mam. :( Jeszcze ewentualnie mógłbym podpiąć SzumBlastera, bo mam taki zabytkowy kabelek DIN/joystick. Tyle, że mój studyjny komp bardzo nie lubi jak mu się miesza, a do innych SB już nie da się wsadzić. Na razie Roland jest w serwisie. Gość powiedział, że miał zimne luty na transformatorze. Powiedział też, że już w ogóle nie gra. Ale on jest od konsumenckiego sprzętu audio, więc mimo wszystko jestem dobrej myśli, pewnie przestawił niechcący klawiaturę w tryb USB.

Transformator. Zimne luty na mostkach. Wysyłał napięcie wyższe niż powinien, bo uziemienie czasem nie stykało. Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc i zamykam temat.


ODPOWIEDZ