Adaptacja akustyczna salonu

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
kemot
Posty: 107
Rejestracja: środa 17 mar 2004, 00:00

Adaptacja akustyczna salonu

Post autor: kemot » poniedziałek 16 maja 2016, 12:35

Witam serdecznie. Pytanie może nie do końca związane z tematyką forum, gdyż nie chodzi o adaptację pod domowe studio tylko poprawienie akustyki salonu w sposób, który niekoniecznie mówiłby wszystkim wchodzącym "jesteście właśnie w moim studio". Tj. czy można obejść się bez paneli akustycznych wywalonych na widok publiczny, a moze można gdzieś dostać, coś, co przy najmniej może wyglądać jak hm... jakieś ozdoby, czy coś? Problem polega również na tym, że jako osoba niewidoma nie jestem w stanie stwierdzić jak taki panel ewentualnie wyglądać mógłby w standardowym salonie. Domyślam się, ze będą potrzebne również takie wynalazki jak chociażby pułapki basowe, bo z tym są bardzo często problemy w standardowych pokojach i czy da się to również jakoś dyskretnie umieścić. A może nie trzeba kupować specjalistycznych ustwojów i do zastosowań salonowo odsłuchowych wystarczy hm... bo ja wiem? no właśnie co? Ponoć pełne książek pułki działają tak sobie, o kartonach po jajcach nie wspominam, bo szkoda klepania w klawiaturę.
Z wyborem sprzętu myślę, że dam radę, chociaż tak dla orientacji planuję zmieścić się w granicach jakichś 6, moze 7 tys.

ODPOWIEDZ