Rozwiązanie konkursów zorganizowanych przez EiS

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
grafiit
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 30 maja 2016, 00:00

Rozwiązanie konkursów zorganizowanych przez EiS

Post autor: grafiit » poniedziałek 30 maja 2016, 14:56

witam serdecznie,

Na łamach Estrady i Studio zostały zorganizowane konkursy w których były do wygrania:

- nr 08/15 - iZotope Ozone 6

- nr 09/15 - PreSonus Studio One 3 Professional

- nr 10/15 - Cakewalk Sonar Professional

Chciałem uprzejmie zapytać, czy ktoś spośród forumowiczów wie gdzie zostały ogłoszone wyniki powyższych konkursów, (w żadnym z późniejszych numerów EiS ich nie znalazłem).

ps

Niestety szanowna redakcja na zapytanie mailowe co do powyższych konkursów do dziś nie

pozdrawiam

grafiit

Awatar użytkownika
Sawka
Posty: 36
Rejestracja: sobota 21 gru 2013, 00:00

Re: Rozwiązanie konkursów zorganizowanych przez EiS

Post autor: Sawka » poniedziałek 30 maja 2016, 17:10

Jak Cię to pocieszy, to ja dzisiaj też wysłałem maila, jak ktoś odpisze to dam znać.


Redakcja
Posty: 1410
Rejestracja: środa 23 sty 2002, 00:00

Re: Rozwiązanie konkursów zorganizowanych przez EiS

Post autor: Redakcja » wtorek 31 maja 2016, 19:18

Niestety nie wszystko ukazuje się w naszym magazynie (w druku) gdyż zależy to od ustaleń z reklamodawcami/fundatorami nagród. Co niektórzy z nich wolą znacznie szybszy sposób ogłaszania wyników. W każdym razie zwycięzcy zostali poinformowani i nagrodzeni. Przy tym o rozwiązaniach informowaliśmy głównie na owych "szybkich" naszych firmowych fan serwisach społecznościowych: https://www.facebook.com/estrada.studio, https://twitter.com/EiS_pl. Warto zaglądać, bo naprawdę sporo się tam dzieje, wręcz codziennie.


Wracając do meritum.

- iZotope Ozone 6 - wyniki konkursu z EiS 08/2015
Odpowiedzi na pytania otwarte w naszym konkursie można z grubsza podzielić na dowcipne, oczywiste, wyrażające zaciekawienie, błagalne, rozsądne i bez sensu. Większość propozycji zastosowania Ozone 6 sprowadzało się do jego wykorzystania wszędzie tam, gdzie można użyć zdecydowanie tańszych lub wręcz darmowych narzędzi. Kryterium wyboru zwycięzcy polegało zatem na tym, by ktoś zaproponował coś więcej niż tylko uszlachetnienie, poprawienie, dodanie kopa, poszerzenie, ulepszenie itp. pojedynczych śladów, grup i miksu. Od dawna wiadomo, że Ozone to tajna broń wielu studiów masteringowych, które - nawet mając bardzo drogie urządzenia sprzętowe - wykonują na nim tzw. szybkie masteringi za budżetowe stawki. Z kolei zastosowanie Ozone Advanced na ścieżkach i grupach to jak użycie F-16 Jastrząb do eliminacji kopca mrówek pod lasem. Szukaliśmy więc czegoś naprawdę oryginalnego. Zastanawiające dla nas było to, że tak mało osób zwróciło uwagę na zastosowanie automatyki dla parametrów, co otwiera przed nami fantastyczne wręcz możliwości tego systemu, i właśnie autorzy takich sugestii byli przez nas premiowani.
W efekcie właścicielem systemu iZotope Ozone 6 Advanced, ufundowanego przez firmę Nutron, dystrybutora produktów iZotope w Polsce, został Paweł Słowik z Chrzanowa.


- PreSonus Studio One 3 Professional - wyniki konkursu z EiS 09/2015
Większość odpowiedzi na pytanie otwarte w naszym konkursie była dość szablonowa, ukazując powszechnie znane funkcje trybu Scratch Pad, takie jak porównywanie wersji, wykorzystanie narzędzia jako swego rodzaju notatnika, przyspieszenie procesu komponowania i aranżacji itp. My, jak zwykle, oczekiwaliśmy czegoś ekstra, co wykracza poza standardowe ramy. Szerzej na tę kwestię spojrzał Paweł Rudziewicz, który zauważył, że: „Scratch Pads jest mega możliwością pracy na projekcie nie wpływając na główny projekt i używając iPada ze Studio One Remote oraz Lemur (projekt Cmtec Studioone v1.1) umożliwia bardzo szybki wpływ na zmianę w projekcie oraz kontrolę 16 kanałów miksera interfejsu i MIDI padów”. I to właśnie Paweł w nagrodę otrzyma program PreSonus Studio One 3 Professional, którego fundatorem jest firma Audiostacja. Nagroda trafiła do Pawła Rudziewicza.


- Cakewalk Sonar Professional Cakewalk - wyniki z konkursu z EiS 10/2015
Tekst ogłoszenia wyniku konkursu: 
Ze wszystkich odpowiedzi, z których większość była wyliczanką funkcji CAL opisanych w internecie (pominąwszy jedną, która rozbawiła nas do łez: "Nie wiem co to jest, alby brzmi ładnie"), ta spodobała nam się najbardziej. W żołnierskich słowach, jednym trafnym określeniem opisuje funkcjonalność CAL i możliwości skryptów, które faktycznie są furtką dla tych, którzy chcą poszerzyć funkcjonalność oprogramowania, której nie przewidzieli jego twórcy. Za to twórcy ci przewidzieli, że ktoś może chcieć poszerzyć te oprogramowanie o funkcje, których nie przewidzieli
Tu gratulujemy Jackowi Karle.


I przy okazji. 
- T.S.O.P B-11X - rozwiązanie konkursu z EiS 11/2015
W tym numerze ogłosiliśmy konkurs, w którym nagrodami było 5 egzemplarzy tego niepowtarzalnego instrumentu. Konkurs polegał na odnalezieniu w tzw. rozsypance jak największej liczby wyrazów muzycznych i muzyczno-technicznych, polskich i obcoję-zycznych. Wyrazy mogły być umieszczone w pionie lub poziomie, w normalnym szyku liter lub od końca. W porównaniu do innych konkursów organizowanych na łamach naszego magazynu ten był dość nietypowy, ale wzbudził duże zainteresowanie wśród naszych Czytelników, z czego się bardzo ucieszyliśmy. Zwycięzcy naszego konkursu odnaleźli kilkadziesiąt wyrazów, zwrotów i skrótów, a Grzegorz Martecki, który zajął pierwsze miejsce, wskazał ich ponad 200.
Oto pełna lista laureatów. Każda osoba otrzymała w nagrodę licencję na instrument B-11X Multi-timbral Synth/Organ.
- Grzegorz Martecki
- Anna Abaloszewa
- Ireneusz Kuźlak
- Jan Felcyn
- Adam Pilch


[addsig]
Wojciech Chabinka - sekretarz redakcji EiS

ODPOWIEDZ