Moduł z wyj. cyfrowym do 2000zł

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
Vocel
Posty: 160
Rejestracja: sobota 30 mar 2002, 00:00

Moduł z wyj. cyfrowym do 2000zł

Post autor: Vocel » wtorek 11 lis 2003, 18:32

chce sprzedac swojego XP-30, barwy...dyskusja na ten temat moze byc dluga, mam Mia by Echo i chcialbym wpiac sie bezposrednio przec wejscie cyfrowe by te makabryczne szumy 'synth - misker - karta' zabic, wykanczaja mnie. czasami wstawiam gotowe próbki /wave/ i ich jakosc/ chociazby dynamika zabija mnie pozytywnie , ZABIJA/ meczy mnie sztuczne dopalanie dynamiki.



czy takie wyjscie podziala?



myslalem o Extreme lead e-mu turbo, uzywane potrafia dojsc do 2500 zeta.



rady?
musze zaczac traktowac siebie powazniej

Awatar użytkownika
MB
Posty: 3318
Rejestracja: wtorek 09 kwie 2002, 00:00

Re: Moduł z wyj. cyfrowym do 2000zł

Post autor: MB » wtorek 11 lis 2003, 19:23

Twierdzisz, że masz wysoki poziom szumu nagrywając instrument bezpośrednio przez wejście analogowe karty? To trochę podejrzane, odstęp sygnału od szumu powinien byc bardzo przyzwoity. Czy to nie przypadkiem problem kabelka, lub problem niewłaściwie ustawionych poziomów sygnału?

I jeszcze jedno: co rozumiesz przez "sztuczne dopalanie dynamiki"?

Awatar użytkownika
olearnik
Posty: 130
Rejestracja: środa 08 paź 2003, 00:00

Re: Moduł z wyj. cyfrowym do 2000zł

Post autor: olearnik » wtorek 11 lis 2003, 20:19

...chce sprzedac swojego XP-30, barwy...dyskusja na ten temat moze byc dluga, mam Mia by Echo i chcialbym wpiac sie bezposrednio przec wejscie cyfrowe by te makabryczne szumy 'synth - misker - karta' zabic, wykanczaja mnie. czasami wstawiam gotowe próbki /wave/ i ich jakosc/ chociazby dynamika zabija mnie pozytywnie , ZABIJA/ meczy mnie sztuczne dopalanie dynamiki.



czy takie wyjscie podziala?



myslalem o Extreme lead e-mu turbo, uzywane potrafia dojsc do 2500 zeta.



rady? ...

**********************

Znam kogoś kto ma do sprzedania za 2000 Proteusa 2000, ale Tobie potrzeba albo servisu dla któregoś z urządzeń albo...? Piszesz synth-mikser-karta, to może ten mikser? Jeśli poprawnie ustawiłeś poziomy to przy tym sprzęcie nie powinienej prawie nic słyszeć (chodzi o szumy)

gg 4788711

[/LIST]

Awatar użytkownika
matiz
Posty: 3424
Rejestracja: poniedziałek 29 wrz 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Moduł z wyj. cyfrowym do 2000zł

Post autor: matiz » wtorek 11 lis 2003, 23:55

chcialbym wpiac sie bezposrednio przec wejscie cyfrowe by te makabryczne szumy 'synth - misker - karta' zabic



Abstrahujac od faktu, ze cos masz skaszanione w swoim zestawie i tak jak piszesz zdecydowanie byc nie powinno, to mozesz sie mocno zfziwic, ajk podlaczysz takiego Proteusa cyfrowo - poziom wyjsciowy jest cieniutki i nie ma mozliwosci zwiekszenia. Do -12dBFS nie dochodzo nawet podczas grania pelnego polifonicznego aramzu. Chociaz moze w tym Proteusie cos bylo skaszanione?

Awatar użytkownika
Groover
Posty: 1096
Rejestracja: niedziela 02 mar 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Moduł z wyj. cyfrowym do 2000zł

Post autor: Groover » środa 12 lis 2003, 04:41

...Twierdzisz, że masz wysoki poziom szumu nagrywając instrument bezpośrednio przez wejście analogowe karty? To trochę podejrzane, odstęp sygnału od szumu powinien byc bardzo przyzwoity. Czy to nie przypadkiem problem kabelka, lub problem niewłaściwie ustawionych poziomów sygnału?

I jeszcze jedno: co rozumiesz przez "sztuczne dopalanie dynamiki"?...

**********************



niestety - XP-30 ma duże szumy własne. Co cecha tego instrumentu, podobnie jak XV-88



Pozdro

Groover
nowe portale:
www.PortalStudyjny.pl, www.PortalKlawiszowy.pl, www.PortalGitarowy.pl

Awatar użytkownika
matiz
Posty: 3424
Rejestracja: poniedziałek 29 wrz 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Moduł z wyj. cyfrowym do 2000zł

Post autor: matiz » środa 12 lis 2003, 15:35

niestety - XP-30 ma duże szumy własne. Co cecha tego instrumentu, podobnie jak XV-88



Ale chyba nie az takie, zeby to uniemozliwialo prace

Awatar użytkownika
olearnik
Posty: 130
Rejestracja: środa 08 paź 2003, 00:00

Re: Moduł z wyj. cyfrowym do 2000zł

Post autor: olearnik » środa 12 lis 2003, 15:46

, ajk podlaczysz takiego Proteusa cyfrowo - poziom wyjsciowy jest cieniutki i nie ma mozliwosci zwiekszenia. Do -12dBFS nie dochodzo nawet podczas grania pelnego polifonicznego aramzu. Chociaz moze w tym Proteusie cos bylo skaszanione?...

**********************



Nic nie było "skaszanione" tylko używałeś presetów które z założenia są skonstruowane tak żeby przy pełnym miksie multitimbralnym nie przesterowywały sumy. Bawiłem się trochę P2K i w torze syntezy ma dwa wzmacniacze które mogą dać taki sygnał że.... uszy urywa. Wpadłem na to przy włączonej funkcji RANDOM (P2K sam tworzy przypadkowe dźwięki) gdy ustawiły się one na maksimum.

Pozdrawiam




Awatar użytkownika
Groover
Posty: 1096
Rejestracja: niedziela 02 mar 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Moduł z wyj. cyfrowym do 2000zł

Post autor: Groover » środa 12 lis 2003, 17:15

...niestety - XP-30 ma duże szumy własne. Co cecha tego instrumentu, podobnie jak XV-88



Ale chyba nie az takie, zeby to uniemozliwialo prace ...

**********************



W warunkach scenicznych nie ma większego problemu, ale na nagraniach, do tego w lekkich fakturach na długich wybrzmieniach jest to dość uciążliwe. Niestety

Pozdro

Groover
nowe portale:
www.PortalStudyjny.pl, www.PortalKlawiszowy.pl, www.PortalGitarowy.pl

ODPOWIEDZ