Czy istnieją nagrywarki vinyli?

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
Master
Posty: 1390
Rejestracja: poniedziałek 27 paź 2003, 00:00

Re: Czy istnieją nagrywarki vinyli?

Post autor: Master » środa 12 lis 2003, 12:39

...Poczekajcie trochę, a ceny spadną i każdego będzie stać na taką nagrywarkę. Kiedyś nagrywarki CD kosztowały majątek i były mało dostępne, z DVD było podobnie, a teraz… ...

**********************

No nie moge .......... Ceny takich ""Maszyn?"" nigdy nie spadna z prostej przyczyny ..

NA CD , DVD , itd jest duze zapotrzebowanie .jest to cos co praktycznie kazdy w swoim domu moze wykorzystac , na nagrywarki Płyt Vinylowych jest stosunkowo małe zapotrzebowanie, na co mi cos takiego , w obecnym czasie jedynie DJ-je maja takie potrzeby i to nie wszyscy ., Kowalski juz dawno pozbyl sie gramofonu , a z płyt robi podstawki pod kwiatki na działce , i tak sie dziwnie ze ktos wpadł na pomysl aby taka nagrywarke produkowac , sa firmy ktore zajmuja sie taka produkcja , o adresy zainteresowanych odsyłam www.dj.com.pl :)

Awatar użytkownika
Szumi
Posty: 33
Rejestracja: piątek 05 wrz 2003, 00:00

Re: Czy istnieją nagrywarki vinyli?

Post autor: Szumi » środa 12 lis 2003, 13:39

Wczoraj w nocy napisalem maila do firmy Vestax i dzisiaj otrzymalem taka oto odpowiedz:



"Cena nagrywarki VRX-2000 wynosi: 37646zł brutto.

Igła wycinająca do VRX-2000 - 649zł brutto. Czysta płyta - 45zł brutto."



No nie powiem troszke sie przerazilem

Pozdrawiam/Szumi

Awatar użytkownika
xvoice
Posty: 78
Rejestracja: piątek 21 mar 2003, 00:00

Re: Czy istnieją nagrywarki vinyli?

Post autor: xvoice » środa 12 lis 2003, 14:03

To fakt cena przeraża, ale Vestax to firma z prestiżem, wysoce szanowana przez środowisko Dj'ów. Ich sprzęt jest mocny i niezawodny i przy tym w pełni profesjonalny. Widziałem gdzieś nagrywarki vinyli o połowe tańsze, ale z tego co słyszałem jakość nagranych płyt jest poprostu kiepska, dzwiek przypomina jakby został owinięty folią. Dla mnie przyznam jest to troche dzwine, ponieważ wydając nie małą kase, wręcz ogromną rzędu 15 000 zł otrzymujemy sprzęt jakościowo przypominajacy zwykłe zabawki z targu

Awatar użytkownika
Magellan
Posty: 30
Rejestracja: czwartek 21 lis 2002, 00:00

Re: Czy istnieją nagrywarki vinyli?

Post autor: Magellan » środa 12 lis 2003, 16:19

...Czy sa nagrywarki ktore nagrywaja plyty vinylowe?? Zeby tak na przyklad mp3 z kompa na vinyla sobie nagrac?? Da rade??

Pozdrawiam/Szumi...

**********************

Witam,

Pytanie po co Ci Vinyl?Czy do sprzedażyyyyyyy?

Kto kupi Twojego Vinyla za 150 zł ?

Bo jeżeli chcesz odtwarzac MP3 z komputera i używać do tego zwyczajnego adapteru to jest rozwiązanie , które widziałem u killku DJów na Zachodzie.



C-Vinyl 2020j est to pewnie to czego szukasz.

Opis znajdziesz na stronie www.kartydzwiekowe.com.pl



Hej,

Dejot
Posty: 14
Rejestracja: niedziela 07 wrz 2003, 00:00

Re: Czy istnieją nagrywarki vinyli?

Post autor: Dejot » czwartek 13 lis 2003, 09:57

Otóż tak mój dj z zespołu miał możliwość zabawy wszystkimi zabawkami opisanymi (ja tez...):"mini tłocznia" Vestaksa ujest super,ale jest do naprawde profesjonalnych zastosowwań (dje któ ży za wielką kase dogrywają skrecze na płyty,lub producenci lo-fi)dla zwykłego dja taka zabawka jest poprostu niepotrzebna,bardziej zda się profesjonalnym turntablistom,c-vinyl'a skrecze bzmią plastikowo,za podobną cene możemy dostać oryginał Stanton Final Screatch,czyli to,od czego oproducenci c vinyla plagiatowali,stanton bzmi jakby naprawde skreczowano czarna płytą,a nie mpkami

Awatar użytkownika
Spliff
Posty: 17
Rejestracja: środa 04 kwie 2007, 00:00

Re: Czy istnieją nagrywarki vinyli?

Post autor: Spliff » środa 11 kwie 2007, 16:43

Rzeczywiscie kupowanie sprzetu vestaxa to pomysl nie na polska kieszen(tym bardziej jezeli chcemy tloczyc mp3:-) ), a poza tym tak jak wspomnial Dejot jest kilka sprzetow ktore zalatwia sprawe za zdecydowanie mniejsze pieniadze i koszta eksploatacji. Polecam Final Scratch ale tylko drugie wydanie ktore chodzi na firewire. W przypadku jedynki ktora polaczona jest przez USB opoznienie jest spore i przy szybkich skreczach zaczynaja sie problemy. Firewire chodzi bez problemow i jako wlasciciel tego sprzetu - goraco polecam. Firma Rane stanowi konkurencje dla Stantona sprzetem "Rane Serato Scratch Live", ktory dziala na tym samym patencie co Final Scratch- nie wiem, nie znam, nie polecam. Co do C-Vinyla przyznam sie ze nie mialem przyjemnosci, ale wyglada mi to na tania zabawke. Poza tym final scratch to prawdziwa plyta winylowa, prawdziwe igly, gramofony i mixer a C-Vinyl to kolejna konsola z ktora nie wiadomo jak sie obejsc.

Pozdrawiam.
[addsig]
Trzeba rąbac!!!

greengo
Posty: 196
Rejestracja: poniedziałek 08 sty 2007, 00:00

Re: Czy istnieją nagrywarki vinyli?

Post autor: greengo » środa 11 kwie 2007, 20:56

Widze temat sam w sobie troche stary ale sie odswiezyl.
Jak ktos jest zainteresowany nagrywaniem winyli to:
http://dubplate.pl/
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
SLP
Posty: 266
Rejestracja: wtorek 20 lip 2004, 00:00

Re: Czy istnieją nagrywarki vinyli?

Post autor: SLP » czwartek 12 kwie 2007, 13:37

...Widze temat sam w sobie troche stary ale sie odswiezyl.
Jak ktos jest zainteresowany nagrywaniem winyli to:
http://dubplate.pl/
Pozdrawiam...
**********************
Z tym dubplate to się ładnie naciąłęm, ale nie będę się tu nad tym rozwodził, bo już kiedyś opisywałem całą tragedię...

Jak chcesz poczuć się jak DJ katujący swój materiał to za 70 zł kupujesz płytkę z kodem czasowym STANTON Final Scratch , ściągasz demo DJ DECS (wyłącza się po 27 min, pełna wersja nie jest droga) i dajesz czadu.

Oczywiście aby poczuć wygodę jak na prawdziwej płytce potrzebna jest karta z minimum 2IN, 2OUT, niską latencją i w miarę szybki komputer.

Sam stosuję takie rozwiązanie i jestem zadowolony. Skrecze na własnych próbkach idą jak burza.
Cały czas zmierzamy ku perfekcji :)

ODPOWIEDZ