Babyface Pro + Avantone CV12 - problem

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
depen
Posty: 3
Rejestracja: wtorek 04 paź 2016, 00:00

Babyface Pro + Avantone CV12 - problem

Post autor: depen » wtorek 04 paź 2016, 21:23

Cześć, jakiś czas temu kupiłem nowy interface "RME Babyface pro" do mikrofonu avantone CV12, jednak gdy chcę kogokolwiek zarejestrować występuje problem z ustawieniem głośności ścieżki muzyki do rejestrowanego vokalu oraz odsłuchu na słuchawkach.. wiadomo jedni głośniej spiewają inni ciszej.. jednak bardzo często mam osobę, która bardzo cicho wydobywa z siebie partie vokalne i niestety musze podkręcić gain'a a wtedy pojawiają się szumy.. postanowiłem kupić nowy kabel, dalej to samo, nie wiem czy może to bvć spowodowane.. a druga rzecz to taka, że przez to nie mogę podkręcić tak mocno sygnału wejściowego aby vokalista miał taki głośny odsłuch w słuchawkach jaki chce, bo nawet gdy sygnał wejściowy będzie możliwie głośno ustawiony i nie będzie szumów, głośnośc ścieżki dzwiękowej ustawie na tyle cicho by siebie słyszał i sumę podgłośnię maksymalnie głośno to całość w słuchawkach jest i tak cicho.. a wszystko przez szumy.. odrazu zaznaczę, że reżyserka i kabina to dwa oddzielne pomieszczenia.. a szumy generowane są przez sprzęt, jeśli ktoś posiada babyfac'a mógłby się wypowiedzieć i pomóc.. może interface trzeba lepiej skonfigurować ?


Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Babyface Pro + Avantone CV12 - problem

Post autor: Zbynia » wtorek 04 paź 2016, 23:21

Nie - to taka rzeźba w gównie
ścisz podkład

niestety pozostaje w takim wypadku niewydolność wzmacniacza słuchawkowego

bardzo często spotykany problem na wielu małych kartach
w takim wypadku staram się jak najmniej ruszać wzmocnieniem mikrofonu o ile wzmacniacz słuchawkowy pozwala na pogłośnienie (niestety wiele ma zbyt mała moc by obsłużyć wysokoomowe słuchawki)

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Babyface Pro + Avantone CV12 - problem

Post autor: Zbynia » wtorek 04 paź 2016, 23:23

...Nie - to taka rzeźba w gównie
ścisz podkład

niestety pozostaje w takim wypadku niewydolność wzmacniacza słuchawkowego

bardzo często spotykany problem na wielu małych kartach
w takim wypadku staram się jak najmniej ruszać wzmocnieniem mikrofonu o ile wzmacniacz słuchawkowy pozwala na pogłośnienie (niestety wiele ma zbyt mała moc by obsłużyć wysokoomowe słuchawki)...

i jeszcze kwestia miksera pokładowego o ile jest - wiele z nich nie pozwala podbić sygnału na przykład +6dB - kończy się na 0...

wtedy tylko dodatkowy sprzęt ratuje sytuację

Blaviken
Posty: 183
Rejestracja: poniedziałek 13 sty 2003, 00:00

Re: Babyface Pro + Avantone CV12 - problem

Post autor: Blaviken » środa 05 paź 2016, 00:06

......Nie - to taka rzeźba w gównie
ścisz podkład

niestety pozostaje w takim wypadku niewydolność wzmacniacza słuchawkowego

bardzo często spotykany problem na wielu małych kartach
w takim wypadku staram się jak najmniej ruszać wzmocnieniem mikrofonu o ile wzmacniacz słuchawkowy pozwala na pogłośnienie (niestety wiele ma zbyt mała moc by obsłużyć wysokoomowe słuchawki)...
******************
Chwila, zaraz zaraz. RME Babyface Pro to nie jest "mała" karta dźwiękowa. Mała to jest może gabarytami ale nie możliwościami. Nie ta półka cenowa. Przecież tam niezależnie steruje się głośnością słuchawek i poziomem rejestrowanego sygnału. Wygląda na to że kolega nie wie jak to zrobić. Odsyłam do instrukcji. Podpowiem że naciśniecie przycisku "Out" przełącza pomiędzy wyjściami karty i na jej panelu przy diodzie o nazwie "Phones" powinna zapalić się dioda. Wtedy pokrętłem możemy ustawić głośność sygnału na słuchawkach. Wzmacniacz słuchawkowy w RME BP jest znakomity i można zrobić bardzo głośno na słuchawkach...
www.blaviken.com

depen
Posty: 3
Rejestracja: wtorek 04 paź 2016, 00:00

Re: Babyface Pro + Avantone CV12 - problem

Post autor: depen » środa 05 paź 2016, 21:53

.........Nie - to taka rzeźba w gównie
ścisz podkład

niestety pozostaje w takim wypadku niewydolność wzmacniacza słuchawkowego

bardzo często spotykany problem na wielu małych kartach
w takim wypadku staram się jak najmniej ruszać wzmocnieniem mikrofonu o ile wzmacniacz słuchawkowy pozwala na pogłośnienie (niestety wiele ma zbyt mała moc by obsłużyć wysokoomowe słuchawki)...
******************
Chwila, zaraz zaraz. RME Babyface Pro to nie jest "mała" karta dźwiękowa. Mała to jest może gabarytami ale nie możliwościami. Nie ta półka cenowa. Przecież tam niezależnie steruje się głośnością słuchawek i poziomem rejestrowanego sygnału. Wygląda na to że kolega nie wie jak to zrobić. Odsyłam do instrukcji. Podpowiem że naciśniecie przycisku "Out" przełącza pomiędzy wyjściami karty i na jej panelu przy diodzie o nazwie "Phones" powinna zapalić się dioda. Wtedy pokrętłem możemy ustawić głośność sygnału na słuchawkach. Wzmacniacz słuchawkowy w RME BP jest znakomity i można zrobić bardzo głośno na słuchawkach......

wszytko to co piszecie już zostało zrobione, chodzi o to, że nawet jak nie leci podkład, a tylko pogłaśniam sygnał wejściowy mikrofonu mikrofonu to jak jest możliwy poziom gain'a od 0 do 65 to od +22 juz zaczynają się szumy na monitorach i słuchawkach oraz w suchym widmie śladu rejestrowanym.
jeśli ktoś głośno śpiewa to ustawiam gain od 15 do 18 i wszystko jest w porządku, ale chodzi o krytyczne sytuacje kiedy ktoś cicho "rapuje" czy "śpiewa" wtedy musze o tyle dać ciszej podkład by siebie słyszał na maksymalnym gain'ie bez szumów czyli +18/+19 i wtedy jak dam maksymalnie głośno sygnał na słuchawki to i tak nie jest na tyle głośno by zadowolić wykonawcę i mówi, żebym dał całość głośniej ale już na mierniku głośności dochodzi do czerwonej diody czyli przesteru.. wtedy muszę po prostu dać głośniej podkład a co wiążę sę tym, że będzie gorzej słyszał swój odsłuch w słuchawkach, albo podkręcić sygnał wejściowy co spowoduje minimalne bą∂ź większe szumy na sygnale wejściowym.

Awatar użytkownika
matiz
Posty: 3424
Rejestracja: poniedziałek 29 wrz 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Babyface Pro + Avantone CV12 - problem

Post autor: matiz » środa 05 paź 2016, 22:06

A lampa w mikrofonie OK?


[addsig]

Awatar użytkownika
Soundscape
Posty: 2054
Rejestracja: czwartek 15 mar 2007, 00:00
Kontakt:

Re: Babyface Pro + Avantone CV12 - problem

Post autor: Soundscape » czwartek 06 paź 2016, 14:38

Jakich słuchawek używasz?


depen
Posty: 3
Rejestracja: wtorek 04 paź 2016, 00:00

Re: Babyface Pro + Avantone CV12 - problem

Post autor: depen » niedziela 09 paź 2016, 20:17

...Jakich słuchawek używasz?...

Lampa jest ok, wymieniałem na drugą i jest to samo a słuchawki to beyerdynamic DT770

Blaviken
Posty: 183
Rejestracja: poniedziałek 13 sty 2003, 00:00

Re: Babyface Pro + Avantone CV12 - problem

Post autor: Blaviken » niedziela 09 paź 2016, 21:49

......Jakich słuchawek używasz?...

Lampa jest ok, wymieniałem na drugą i jest to samo a słuchawki to beyerdynamic DT770...
**********************************
Aż mi się wierzyć nie chce. Zrób test na sobie. Jak głośno możesz dać słuchawki i co słyszysz
z mikrofonu?
www.blaviken.com

Awatar użytkownika
Soundscape
Posty: 2054
Rejestracja: czwartek 15 mar 2007, 00:00
Kontakt:

Re: Babyface Pro + Avantone CV12 - problem

Post autor: Soundscape » poniedziałek 10 paź 2016, 09:24

......Jakich słuchawek używasz?...

Lampa jest ok, wymieniałem na drugą i jest to samo a słuchawki to beyerdynamic DT770...
 


************************


Jeśli wersja 250 Ohm to przy wymaganiach typu extremalna głośność może być problem. 


ODPOWIEDZ