MAX OSX SIERRA - czy optymalizowac i jak?

Wszelkie inne pytania związane z tematyką poruszaną w naszym magazynie
Awatar użytkownika
lukashhh1
Posty: 363
Rejestracja: środa 02 sty 2008, 00:00
Lokalizacja: Otwock

MAX OSX SIERRA - czy optymalizowac i jak?

Post autor: lukashhh1 » piątek 25 lis 2016, 15:57

WITAM.


 


Mam pytanie -  czy system MAC OSX SIERRA wymaga optymalizacji pod aplikacje audio ( Ableton, Logic )?


czy w ogóle MAC-i tego wymagaja tak jak Windows 8 czy 10?


 


Pozdr.

Produkcja muzyczna: Progressive House,Progressive Trance, Chillout. MAC MINI i5 16GB 256GB
FOCUSRITE SCARLETT18i20 2nd Gen, 2x JBL LSR305, ALESIS Q49, KORG NANOCONTROL, SM PRO NANOPATCH 2, SINN7 DAS MIC, NOVATION MININOVA.

XalienX
Posty: 64
Rejestracja: wtorek 28 lis 2006, 00:00

Re: MAX OSX SIERRA - czy optymalizowac i jak?

Post autor: XalienX » piątek 25 lis 2016, 23:42

A co masz na mysli pisząc o optymalizacji?




Ja zaktualizowałem od razu jak była dostępna aktualizacja. Zero problemów z logic x, ableton'a nie używam. Nic nie kombinowałem, sterowniki do mojego interejsu działały bez problemu od razu. Tak jak na poprzednich wersjach bez żadnych kombinacji i udziwnień.




DZ1
Posty: 433
Rejestracja: poniedziałek 09 kwie 2007, 00:00

Re: MAX OSX SIERRA - czy optymalizowac i jak?

Post autor: DZ1 » sobota 26 lis 2016, 18:05

No dobra... a mam pytanie z nieco innej beczki (podepnę się pod temat) : czy jest taka opcja, że jeśli używam m.in. starego (ale jarego digidesign mbox2 :) ) interfejsu, który działa max na yosemite (który mam obecnie) to czy przypadkiem zadziała on na sierra?
Nie chciałbym tego sprawdzać bo nawet nie wiem czy jest szansa ewentualnie zrobić downgrade sierra->yosemite gdyby sie okazało, że w sierra ten interfejs nie pójdzie.
U mnie wygladało to w ten sposób, że po zakupie mac'a poinstalowałem wszystkie chyba mozliwe Mac OS X'y jakie sie dało, posprawdzałem sobie co chciałem i ostatecznie zostałem przy yosemite.
Używam Time Maschine, ale jesli np teraz zrobiłbym upgrade do sierra i potem ewentualnie chciałbym cofnąć sie w Time Maschine to chyba nie cofnie mnie do yosemite?

XalienX
Posty: 64
Rejestracja: wtorek 28 lis 2006, 00:00

Re: MAX OSX SIERRA - czy optymalizowac i jak?

Post autor: XalienX » wtorek 29 lis 2016, 13:00

Mój motu microbookII działa na macOS sierra, bez probelmu sprawdź najlepiej na stronie producenta czy wspierają to urządzenie na macOS sierra. Z drugiej strony jeśli coś działa dobrze to po co to zmieniać?


Awatar użytkownika
Arkana_Flow
Posty: 178
Rejestracja: wtorek 28 paź 2014, 00:00

Re: MAX OSX SIERRA - czy optymalizowac i jak?

Post autor: Arkana_Flow » środa 30 lis 2016, 23:09

nic nie trzeba optymalizować.. to nie Windows ;) ja mam Sierre a sterowniki do mojego Cakewalka UA-25EX do yosi.. i śmiga jak należy :)

Muzyką zajmuję się od 2003 roku. Zaczynałem jako raper. Obecnie wchodzę w świat producenski. Pracuję z samplami (głównie na Akai MPC) jak i z żywymi instrumentami. Studiuję produkcję muzyczną na uczelni w Edynburgu, Szkocji.

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: MAX OSX SIERRA - czy optymalizowac i jak?

Post autor: Zbynia » niedziela 04 gru 2016, 01:52

a co ma windows do tego?
od czasów padliny XP nic nie trzeba optymalizować a jeśli cokolwiek ma poprawić wydajność to tyczy się każdego systemu (rozdział danych pomiędzy dyski a nie partycje czy temp na odpowiednim dysku)

amis
Posty: 201
Rejestracja: wtorek 28 lut 2006, 00:00

Re: MAX OSX SIERRA - czy optymalizowac i jak?

Post autor: amis » niedziela 04 gru 2016, 17:22

od czasów padliny XP 




przez całe lata słyszałem, że XP był jedną z najbardziej udanych odsłon Wina... już nie aktualne? :) 

www.psychologium.net

Awatar użytkownika
Arkana_Flow
Posty: 178
Rejestracja: wtorek 28 paź 2014, 00:00

Re: MAX OSX SIERRA - czy optymalizowac i jak?

Post autor: Arkana_Flow » niedziela 04 gru 2016, 20:00

...a co ma windows do tego?
od czasów padliny XP nic nie trzeba optymalizować a jeśli cokolwiek ma poprawić wydajność to tyczy się każdego systemu (rozdział danych pomiędzy dyski a nie partycje czy temp na odpowiednim dysku)...
 


Przepraszam mój błąd.. po prostu źle złożone PCty pracujące na Windowsie to zmora ludzi, którzy nie mają dostatecznej wiedzy w tym temacie.. (jak ja).. ale oryginalnie złożone kaszany znanych marek też się trafiają.. więc moja poprawka: jeśli sprzęt jest dobrze złożony to Win7 czy Win10 będzie śmigał aż miło ;)


A konfiguracja mac'ów raczej nie sprawia problemów jeśli chodzi o stabilność.. wiadomo, jak nie dbamy o organizację folderów/plików itp itd to nawet komputer z NASA nam się może wysypać lol

Muzyką zajmuję się od 2003 roku. Zaczynałem jako raper. Obecnie wchodzę w świat producenski. Pracuję z samplami (głównie na Akai MPC) jak i z żywymi instrumentami. Studiuję produkcję muzyczną na uczelni w Edynburgu, Szkocji.

ODPOWIEDZ